WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Облік операцій з недержавними цінними паперами в комерційних банках - Курсова робота

Облік операцій з недержавними цінними паперами в комерційних банках - Курсова робота

кожного клієнта.
Витрачання валютних коштів, так само як і гривневих, до моменту реєстрації підсумків випуску забороняється.
Банк-емітент проводить поточну оцінку валютних коштів, внесених в оплату акцій і врахованих на балансових рахунках № 072, валютному кореспондентському рахунку № 076, за правилами, встановленими вказівками про порядок переоцінки валютних рахунків і статей бухгалтерського балансу банку у іноземній валюті.
Третій спосіб полягає в капіталізації інших власних коштів банку з розподілом відповідної кількості акцій серед акціонерів.
На капіталізацію власних коштів банку можуть бути направлені:
засоби резервного фонду, сформованого у встановленому НБУ порядку, перевищуючих 10% фактично оплачених статутних фондів (балансовий рахунок № 011 "Резервний рахунок"):
Д-т рах. № 011 "Резервний фонд"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
кошти, отримані банком від продажу акцій їх першим власникам зверх номінальної вартості (особовий рахунок "Додаткові власні кошти" балансового рахунку № 012 "Спеціальні фонди"):
Д-т особового рахунку "Додаткові власні кошти" балансового рахунку № 012 "Спеціальні фонди"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
кошти, отримані внаслідок переоцінки основних коштів банків, відображені на окремому особовому рахунку балансового рахунку № 012 "Спеціальні фонди":
Д-т особового рахунку "Облік переоцінки основних коштів" балансового рахунку №012 "Спеціальні фонди"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
залишки фондів економічного стимулювання по підсумках року, "Фонди, що враховуються на балансовому рахунку № 016 економічного стимулювання":
Д-т рах. № 016 "Фонди економічного стимулювання"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
основні кошти, придбані банком за рахунок коштів фондів економічного стимулювання, направлених на виробничий і соціальний розвиток (балансовий рахунок № 018 "Фонди економічного стимулювання, направлені на виробничий і соціальний розвиток"), розділені у встановленому законом порядку між членами трудового колективу і виступаючі як індивідуальні прибутки кожного з них:
Д-т рах. № 018 "Фонди економічного стимулювання, направлені на виробничий і соціальний розвиток"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
кошти від переоцінки валютної частини власних коштів в розмірі 50% від згорненого кредитового сальдо по підсумках року (особовий рахунок "Нереалізовані курсові різниці по переоцінки валютної частини власних коштів" балансового рахунку № 019 "Переоцінка валютних коштів"):
Д-т особового рахунку "нереалізовані курсові різниці по переоцінки валютної частини власних коштів" балансового рахунку № 019 "Переоцінка валютних коштів"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
дивіденди, нараховані, але не виплачені акціонерам банку ( рахунок № 904 "Інші дебітори і кредитори" по особових рахунках акціонерів банку):
Д-т рах. № 904 "Інші дебітори і кредитори" по особових рахунках акціонерів банку
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
нерозподілений прибуток по підсумках року (кредитове сальдо по балансовому рахунку № 981 "Прибутки і збитки до звітного року"):
Д-т рах. № 981 "Прибутки і збитки до звітного року"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд".
Четвертий спосіб полягає в переоформленні внесених раніше часток в акції, при перетворенні кредитної організації з товариства з обмеженою відповідальністю в акціонерне.
П'ятий спосіб полягає в заміні на раніше випущені банком конвертовані облігації і інші цінні папери.
Шостий спосіб полягає в консолідації акцій, тобто заміни раніше випущених акцій меншої номінальної вартості на акції, що знову випускаються із збільшеною номінальною вартістю.
Сьомий спосіб полягає в подрібленні акцій, тобто заміни раніше випущених акцій більшої номінальної вартості на знову випускаємі акції меншої номінальної вартості.
Кількість фактично реалізованих банком акцій не повинне перевищувати передбачувану кількість до випуску, яка вказана в реєстраційних документах. У той же час банк може реалізувати меншу кількість цінних паперів, чим було вказано в реєстраційних документах випуску.
У випадку якщо акції банку реалізовані вище за номінал, різниця між фактичною ціною продажу і номінальною вартістю приходується не в статутний фонд, а зараховується на рахунок "Спеціальні фонди" (балансовий рахунок № 012) або рахунок "Переоцінка валютних коштів" (балансовий рахунок № 019) Розміщення цінних паперів повинно бути закінчено:
" акцій першого випуску не пізніше через 30 днів після реєстрації кредитної організації;
" акцій додаткового випуску - після закінчення одного року з дати початку емісії, якщо інші терміни розміщення цінних паперів не встановлені законодавством України.
Сума, не внесена акціонерами в статутний фонд до моменту державної реєстрації банку, враховується на позабалансовому рахунку № 9945 "Неоплачена сума статутного фонду акціонерами банку" в розділі VIа "Неоплачений статутний фонд комерційних банків". По мірі надходження грошових коштів в остаточну оплату статутного фонду ці суми проводяться по балансу:
Д-т рах. № 031 "Каса" - при надходженні готівкових коштів
Д-т рах. № 161 "Кореспондентський рахунок" - при надходженні безготівкових
гривневих коштів
К-т рах. №010 "Статутний фонд".
Після завершення процесу реалізації цінних паперів банк-емітент аналізує його результати і складає звіт про підсумки випуску, який підписується головою правління банку, головним бухгалтером, скріпляється печаткою банку і представляється дореєструючого органу.
Реєструючий орган розглядає звіт про підсумки випуску на протязі двох тижнів, і якщо у нього не буде претензій, він повинен зареєструвати звіт і підсумки випуску. Після цього він видає банку-емітенту лист про реєстрацію, одну копію зареєстрованого звіту і підтверджує державний реєстраційний номер випуску цінних паперів. Реєструючий орган дозволяє використати гривневі кошти, що знаходяться на накопичувальному рахунку банку-емітента в НБУ, перераховуючи ці кошти на його загальний кореспондентський рахунок. Накопичувальний рахунок банку-емітента в НБУ по збору коштів по підписці за акції закривається:
Д-т рах. № 161 "Кореспондентський рахунок"
К-т накопичувального рахунку "Засоби, що поступають від реалізації цінних паперів", відкриваємого в формі окремого особового рахунку, до рахунку № 161
"Кореспондентський рахунок".
Банк-емітент прибуткує розблоковані гривневі кошти в статутний прибуток:
Д-т рах. № 904 "Інші дебітори і кредитори"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд" на номінальну вартість реалізованих за гривневі кошти акцій.
К-т рах. № 012 "Спеціальні фонди" по окремому особовому рахунку "Додаткові власні кошти" - на суму коштів, отриманих акціонерним банком при реалізації акцій (що формують статутний фонд банку) по ціні, що перевищує їх номінальну вартість.
Після реєстрації підсумків випуску закривається також окремий субрахунок по збору валютних коштів, що поступають в оплату акцій, "Покупці акцій", відкриваємого до рахунку № 072

 
 

Цікаве

Загрузка...