WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Способи реалізації інвестиційних проектів - Реферат

Способи реалізації інвестиційних проектів - Реферат

здати в умовлений термін готовий об'єкт або реалізувати його на ринку нерухомості й відшкодувати інвестору виробничі витрати, забезпечивши при цьому певний дохід.
Інвестор має право також укласти договір з однією чи кількома фірмами-ріелтерами на закупівлю об'єкта, який його цікавить.
Проектування в будівництві складається з передпроектних робіт, власне проектування й післяпроектного етапу, а займаються ним проектно-дослідні організації та фірми-проектувальники.
Розроблення проектної документації на нове будівництво, розширення, реконструкцію й технічне переоснащення об'єктів здійснюється на основі затверджених техніко-економічними обґрунтуваннями інвестицій у будівництво будинків, комплексів тощо.
Між замовником і проектувальником укладається договір (контракт), який є основним документом, що регулює правові та фінансові відносини, взаємні зобов'язання й відповідальність сторін. Проектувальник повинен у конкретний строк виконати проектні, дослідні та інші роботи, визначені завданням замовника, а замовник, у свою чергу, зобов'язаний прийняти роботу та сплатити за неї погоджену суму в установлені строки.
Основою договірних відносин між замовником і проектувальником є:
- самостійність сторін в укладанні договору;
- невтручання державних органів і посадових осіб у процес укладання та здійснення договірних відносин;
- чинні в галузі будівництва та проектування законодавчі й нормативні акти;
- задоволення потреб замовника, що і є метою договору;
- система правового забезпечення договірних відносин через консультаційний супровід,страхування господарських ризиків, надання гарантій, поручительств, наявність ліцензій тощо.
Генеральний проектувальник (виконавець) за згодою замовника може залучити до виконання певної роботи інші організації та фірми (субпідрядчиків) чи окремих спеціалістів, укладаючи з ними договори субпідряду. У цьому разі відповідальність перед замовником за виконання усіх робіт у строки, передбачені договором, та їхню якість несе генеральний проектувальник.
Замовлення на розроблення проектної документації розмі-
щуються замовниками (інвесторами) здебільшого на конкурсній основі, зокрема через тендери.
Підрядчиком можуть бути будівельно-монтажні й проектно-будівельні промислові підприємства й організації або їхні об'єднання, а також окремі фізичні особи, які отримали у встановленому порядку право на участь у здійсненні підприємницької діяльності в цілому та в будівництві зокрема. Це можуть бути також фірми-посередники, які беруть на себе функції з координації робіт і мають право на таку діяльність (ліцензію або сертифікат).
Підрядчик може залучати до виконання комплексу, виду або частин робіт інші організації та фірми (субпідрядчиків). Договори, які при цьому укладаються, звуться субпідрядними. Вони не звільняють підрядчика від відповідальності перед замовником за виконання робіт із належною якістю й у строки, передбачені договором підряду. За наскрізного підряду функції генерального підрядчика виконує підрядна рада, створена з представників усіх підрядчиків, які мають право підпису, і закріплена в договорі.
Основні обмежувальні умови, які мають місце в договорах для підрядчика, - це необхідність точно слідувати проектному завданню замовника, при цьому роботи можуть виконуватись як під контролем замовника, так і без нього. В останньому випадку за проведення робіт суттєво збільшується ступінь ризику.
В останні роки у зв'язку зі спадом виробництва в інвестиційній сфері інвестор для реалізації проектів усе частіше використовує господарчий спосіб. За умов командно-адміністративної системи господарювання він давав непогані результати, особливо за невеликих обсягів будівельно-монтажних робіт, за реконструкції та технічного переоснащення діючих підприємств.
За сучасних умов інвестор у певних випадках змушений самостійно виконувати будівельні й монтажні роботи внаслідок не-
обґрунтовано високих монопольних цін, які диктують будівельні фірми на підрядному ринку. Отже, господарчий спосіб - це така організаційна форма, за якої інвестиційні проекти реалізуються безпосередньо інвестором без залучення підрядчика. При цьому функції інвестора, замовника й підрядчика з'єднуються однією юридичною особою (забудовником), яка розпоряджається коштами, є оперативним керівником та виконавцем будівельно-монтажних робіт.
Для реалізації проекту в складі апарату забудовника створюється управління або відділ капітального будівництва та своя будівельна організація (дільниця), які забезпечують будівництво необхідною проектно-кошторисною документацією, матеріально-технічними й трудовими ресурсами. Оплата робіт, виконаних такою організацією, здійснюється з розрахункового рахунка забудовника. В окремих випадках за виконання господарчим способом великих обсягів робіт будівельна організація (дільниця) може бути перетворена в мале підприємство з відкриттям окремого розрахункового рахунка.
Змішаний спосіб є комбінацією підрядного й господарчого способів. Звичайно підрядчиком виконуються складні матеріаломісткі види будівельно-монтажних робіт, наприклад, монтаж каркаса будівлі зі збірних залізобетонних конструкцій, а забудовником - більш трудомісткі, наприклад, оздоблювальні роботи.
Вибір того чи іншого способу реалізації проектів обґрунтовується інвестором у його бізнес-плані.

 
 

Цікаве

Загрузка...