WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Регулювання офертно-тендерних відносин - Реферат

Регулювання офертно-тендерних відносин - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Регулювання офертно-тендерних відносин
Для створення ринку інвестиційних товарів усі замовлення на підрядні роботи потрібно розміщувати через механізм тендерних торгів. Головне завдання цього механізму - звести покупців (замовників, або інвесторів) і продавців (підрядчиків, які пропонують замовникам свої послуги).
Тендери (торги) - це форма розміщення замовлення на будівництво, яка передбачає визначення підрядчика конкурсним відбором кращої тендерної пропозиції (оферти) за критеріями, що встановлюються замовником.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.98 "Про проведення торгів (тендерів) у будівництві" встановлено, що підрядні контракти на будівництво нових об'єктів та споруд; розширення, реконструкцію, технічне переоснащення діючих підприємств; капітальний ремонт об'єктів і споруд; реставрацію пам'яток архітектури та містобудування, що здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, бюджетних позик, державних позабюджетних фондів, коштів підприємств і організацій, понад 50 % статутного фонду яких належить державі, а також іноземних кредитів, що залучаються під гарантії Кабінету Міністрів України; укладаються тільки за результатами торгів (тендерів).
Рішення про проведення тендерів приймається замовником за наявності достатніх інвестицій для здійснення будівництва або документально підтверджених фінансових гарантій щодо своєчасного одержання необхідних для виконання замовлення коштів. Замовлення на будівництво може розміщуватися проведенням тендерів на виконання проекту в цілому, а за значного обсягу робіт - на спорудження комплексів, виконання черг, етапів будівництва, визначених проектною документацією. Не дозволяється поділяти замовлення на частини для штучного зменшення його вартості й уникнення проведення тендерів.
Проведення тендерів організовує замовник, який не повинен вчиняти дискримінаційних дій щодо підрядчиків чи претендентів. До участі в тендерах підрядчики або не допускаються, або цю участь може бути припинено, якщо підрядчиків визнано банкрутами чи стосовно них порушено справу про банкрутство; якщо вони перебувають у стадії ліквідації, припинили свою господарську діяльність, не мають ліцензії на виконання відповідних робіт в Україні, подали необ'єктивну інформацію про свою професійну готовність виконати замовлення, а також щодо наявності виробничих потужностей і фінансової надійності.
Існує три способи проведення тендерів. За очікуваної (розрахункової) вартості будівництва, що дорівнює або перевищує 200 тис. грн, тендери можуть бути відкритими, коли всі заінтересовані підрядчики мають право подавати тендерні пропозиції; відкритими з попередньою кваліфікацією, коли тендерні пропозиції мають право подавати тільки претенденти, яких за результатами попередньої кваліфікації допущено до участі в тендерах; закритими, коли тендерні пропозиції мають право подавати тільки ті підрядчики, які одержали від замовника запрошення до тендерів.
Основним видом проведення тендерів є відкритий спосіб. Відкриті тендери з попередньою кваліфікацією претендентів проводяться, коли кількість претендентів перевищує шість осіб або коли це передбачено умовами тендерів. Закриті тендери проводяться, якщо: кількість підрядчиків, здатних виконати контракт, обмежена; витрати на проведення відкритих тендерів будуть невиправдано великими порівняно з вартістю замовлення; проведення відкритих тендерів недоцільне через інші причини (таємність, терміновість робіт тощо). У зазначених випадках замовник запрошує до участі в тендерах таку кількість підрядчиків, яка б забезпечила збереження конкуренції, але не менше трьох. Рішення щодо проведення закритих тендерів приймається замовником за погодженням з органом, який забезпечує фінансування замовлення.
Важливе значення за проведення тендерів має організаційна робота замовника. Підготовку й проведення тендерів забезпечує або сам замовник, або за його дорученням організатор, які формують тендерний комітет, до складу якого входять представники замовника, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів рад, проектних і громадських організацій тощо. Склад тендерного комітету затверджується замовником. Головою тендерного ко-мітету є керівник підприємства, установи, організації-замовника тендерів або інша посадова особа, яка ним призначається.
Замовник або організатор публікує оголошення про проведення тендерів або надсилає запрошення підрядчикам; приймає й реєструє заявки підрядчиків на участь у тендерах; розробляє документацію щодо попередньої кваліфікації претендентів та надсилає її їм; організовує відвідування претендентами будівельного майданчика.
На тендерний комітет покладаються: проведення попередньої кваліфікації претендентів; прийняття, реєстрація та зберігання тендерних пропозицій (оферт), прийняття рішень за результатами оцінки; визначення переможця тендерів; документальне оформлення інформації щодо процедури й результатів їхнього проведення, підготовка звіту.
Замовник контролює хід роботи, пов'язаної з проведення тендерів, вирішує найважливіші питання, що виникають у цьому процесі, затверджує протоколи засідань тендерного комітету, тендерну документацію, результати тендерів, розглядає скарги від претендентів, остаточні умови контракту з переможцем та підписує з ним контракт.
Оголошення про відкриті тендери та запрошення підрядчиків до участі в закритих тендерах або конкурентних переговорах дається замовником або організатором за умови готовності тендерної документації. Оголошення про тендери, крім вітчизняних газет і бюлетенів, підлягають обов'язковій публікації в офіційних міжнародних виданнях, якщо очікувана вартість замовлення перевищує 1 млн. доларів США .
Публікація оголошення про відкриті тендери або відправлення запрошень підрядчикам до участі в закритих тендерах мають здійснюватися за 1 - 6 місяців до закінчення строку подання та реєстрації тендерних пропозицій, залежно від складності замовлення й необхідного часу. Оголошення або запрошення мають містити інформацію щодо пропозиції: назву, адресу, телефони замовника або організатора й тендерного комітету; назву й опис замовлення; джерело фінансування замовлення; строки, адресу й спосіб подання тендерних пропозицій (оферт) тощо.
За проведення відкритих тендерів з попередньою кваліфікацією претендентів тендерний комітет визначає склад інформації, яку

 
 

Цікаве

Загрузка...