WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Переміщення валют України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний к - Реферат

Переміщення валют України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний к - Реферат


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
Переміщення валют України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України.
ВИВЕЗЕННЯ ТА ВВЕЗЕННЯ ВАЛЮТИ УКРАЇНИ
ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ
Дозволяється вивезення за межі України.
За умови усного декларування митному органу фізичними особами-резидентами на одну особу (незалежно від віку) коштів у сумі, яка не перевищує 1 000 гривень, - з урахуванням ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений у гривнях, та ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений в українських карбованцях.
З обов'язковою вказівкою в митній декларації фізичними особами-резидентами і нерезидентами на одну особу (незалежно від віку) коштів у сумі, яка не перевищує 10 000 гривень, в тому числі:
коштів у сумі, яка не перевищує 5 000 гривень (за номінальною вартістю),- з урахуванням ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений у гривнях та українських карбованцях, а також коштів у вигляді ювілейних та пам'ятних монет із золота і срібла, номінал яких виражений у гривнях, та ювілейних і пам'ятних монет зі срібла, номінал яких виражений в українських карбованцях, загальна сума яких за номінальною вартістю не перевищує 5 000 гривень.
Вивезення валюти України фізичними особами-резидентами і нерезидентами в сумі, яка перевищує встановлені вищезазначені норми, а також у випадках, не передбачених Законом, дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку за формою 03, копія якого надається відповідним структурним підрозділом Національного банку до Державної митної служби України (надалі - Державна митна служба).
Дозволяється ввезення до України валюти України за умови усного декларування митному органу фізичними особами-резидентами на одну особу (незалежно від віку) коштів у сумі, яка не перевищує 1 000 гривень, - з урахуванням ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений у гривнях, та ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений у гривнях, і ювілейних і пам'ятних монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений в українських карбованцях (1: 100 000), з обов'язковою вказівкою в митній декларації фізичними особами-резидентами і нерезидентами на одну особу (незалежно від віку) коштів, вивезених раніше з України на законній підставі (за наявності митної декларації на їх вивезення).
Ввезення валюти України фізичними особами-резидентами і нерезидентами в сумі, яка перевищує встановлені норми, дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку за формою 04, копія якого надається відповідним структурним підрозділом Національного банку до Державної митної служби.
ВИВЕЗЕННЯ ТА ВВЕЗЕННЯ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ ВАЛЮТИ УКРАЇНИ ЮРИДИЧНИМИ ОСОБАМИ.
Дозволяється вивезення за межі України юридичними особами-резидентами, яким належать (орендовані, зафрахтовані або сформовані в Україні) транспортні засоби, що здійснюють пасажирські рейси за межі України, через підзвітну фізичну особу коштів у сумі, яка не перевищує 3000 гривень, для забезпечення розрахунків на транспортних засобах за надані послуги або реалізовані товари.
Якщо до пересічення митного кордону України на цих транспортних засобах надавалися послуги і/або був реалізований товар на території України, дозволяється, крім вищезазначеної суми, також вивезення через підзвітну фізичну особу отриманого виторгу в гривнях, сума якого підтверджується записом у товарно-касовій (касовій) книзі або чеками електронних контрольно-касових апаратів.
Валюта України, що вивозиться з України юридичними особами-резидентами, підлягає декларуванню відповідному митному органу підзвітною фізичною особою, яка має доручення юридичної особи - резидента на вивезення за межі України валюти України.
В митній декларації вказується повна назва юридичної особи, її місцезнаходження і номер зазначеного доручення, копія якого залишається в митниці.
Вивезення валюти України юридичними особами-резидентами в сумі, яка перевищує встановлені норми, тобто понад 3000 гривень, дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку.
Вивезення української валюти юридичними особами-нерезидентами "інструкцією" не передбачено.
Щодо ввезення до України валюти України юридичними особами, резидентам дозволяється ввезення до України через підзвітну фізичну особу коштів, вивезених раніше з України на законній підставі (за наявності митної декларації на їх вивезення) транспортними засобами, що їм належать (орендовані, зафрахтовані або сформовані в Україні), в сумі 3 000 гривень. Дозволяється також ввезення валюти України, отриманої як виторг за надані послуги або реалізовані товари на території України до пересічення митного кордону України або під час пасажирського рейсу за межами України, що підтверджено записом у товарно-касовій (касової) книзі або чеками електронних контрольно-касових апаратів.
Валюта України, що ввозиться до України юридичними особами-резидентами, підлягає декларуванню відповідному митному органу підзвітною фізичною особою, яка має доручення юридичної особи-резидента на ввезення до України валюти України.
В митній декларації вказуються повна назва юридичної особи, її місцезнаходження і номер зазначеного доручення, копія якого залишається в митниці.
Ввезення валюти України юридичними особами в сумі, яка перевищує встановлені норми, а також у випадках, не передбачених Державною митною службою, ввезення валюти України дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку за формою 04, копія якого надається відповідним структурним підрозділом Національного банку до Державної митної служби.
Крім того, дозволяється пересилання фізичними особами-резидентами і нерезидентами в міжнародних поштових відправленнях з оголошеною цінністю за межі України як нумізматичної (боністичної) продукції з дотриманням Правил користування послугами поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.97р. №1446: банкнот, монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений в українських карбованцях, не більше двох екземплярів кожного номіналу і банкнот, розмінних монет, монет з недорогоцінних металів, номінал яких виражений у гривнях, не більше одного екземпляру кожного номіналу.
ВИВЕЗЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ
ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ, ЯКІ ВІД'ЇЖДЖАЮТЬ З
ТУРИСТИЧНОЮ МЕТОЮ, В ОСОБИСТИХ СПРАВАХ ЧИ У
СЛУЖБОВЕ ВІДРЯДЖЕННЯ
Дозволяється вивезення за межі України за умови усного декларування митному органу фізичними особами-резидентами та нерезидентами:
іноземної валюти готівкою незалежно від віку і/чи дорожніми чеками на суму 1 000 доларів США чи еквівалента цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, встановленого Національнимбанком на день пересічення митного кордону.
Дозволяється вивезення за межі України з обов'язковою вказівкою в митній декларації фізичними особами-резидентами і нерезидентами:
* іноземної валюти, завезеної раніше до України на законній підставі (за наявності митної декларації на ввезення);
* коштів готівкою у сумі до 5 000 доларів США чи еквівалента цієї суми в іншій іноземній валюті, а також готівки, яку знято з особистого рахунку в іноземній валюті в уповноваженому банку України (далі - уповноважений банк) чи куплено через касу уповноваженого банку, та/або дорожніми чеками, купленими через касу уповноваженого банку;
* банківських металів у вигляді зливків загальною вагою до 100 г на одну особу незалежно від віку;
* фізичними особами-нерезидентами

 
 

Цікаве

Загрузка...