WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Державне регулювання біржової торгівлі у світі і Україні - Контрольна робота

Державне регулювання біржової торгівлі у світі і Україні - Контрольна робота

ф'ючерсну торгівлюбавовною" від 1916 p., другим - Закон "Про ф'ючерсну торгівлю" від 1921 p., який, після визнання його неконституційним, у 1922 р. було перероблено на Закон "Про зернову ф'ючерсну торгівлю". Уже в цьому законі було дано визначення контрактного ринку (офіційної назви ф'ючерсного ринку), засновано Адміністрацію по зернових ф'ючерсних контрактах в рамках департамента сільського господарства. Цим законом було дозволено Адміністрації спостерігати за торгами не лише Чиказької, але й інших дев'яти існуючих тоді біржах, збирати дані про активність ринку, перевіряти книги та рахунки членів біржі.
З 1974 p. Комісія з товарної ф'ючерсної торгівлі підпорядковується Конгресу. Вона складається з 5 членів, які призначаються Президентом та затверджуються Конгресом на 5 років. Комісія здійснює реєстрацію різних категорій учасників ф'ючерсної торгівлі:
1) ф'ючерсні комісійні торговці або брокерські будинки (futures commission merchants) - це фізичні особи або організації, які приймають замовлення клієнтів та ведуть їх рахунки. До цих учасників ф'ючерсного ринку застосовується широкий спектр норм регулювання ведення рахунків, реклами, контролю за службовцями, фінансового стану (наприклад розмір нетто-капіталу таких учасників має становити 100 тис. дол. або 4% від суми депозитів клієнтів);
2) брокери у торговій залі - це особи, які безпосередньо укладають ф'ючерсні контракти в залі від імені інших учасників. Комісія заставляє їх детально фіксувати всі параметри укладених угод з метою не допустити отримання ними особистої вигоди із наказів клієнтів;
3) асоційовані особи - це категорії службовців, пов'язані з процедурою прийняття наказів клієнтів: виконавці рахунків (account executives), асистенти з продажу (sales assistans), керівники відділів (brand managers);
4) брокери-консультанти (commodity trading advisor) - це особи, які надають консультації щодо купівлі ф'ючерсних контрактів за плату, за частку у прибутку, або іншу винагороду;
5) оператор товарного пулу (commodity pool operator) - це брокер- консультант, який збирає кошти клієнтів та управляє ними. Його дії контролюються досить жорстко;
6) брокери-приймальники замовлень (introducing brokers) - це незалежні агенти, які ведуть справи з одним або кількома брокерськими домами.
Комісія з товарної ф'ючерсної торгівлі займається проблемами регулювання торговельної практики. Для цього вона змушує біржі детально розробляти правила біржової торгівлі та погоджує їх. Правила є досить складними, вони регламентують поведінку на біржі всіх зазначених вище учасників торгівлі. Найбільше обмежень стосується роботи брокерів у торговій залі.
Розглянемо їх більш детально, оскільки цей аспект українським законодавством ще не досить чітко визначений. Основними моментами державного регулювання діяльності брокерів у торговельній залі є:
o контроль за тим, щоб не відбувалося укладення угод брокером для себе в той час, коли у нього є наказ клієнта;
o контроль за тим, щоб брокер не ставав протилежною стороною угоди. Це може бути лише за згодою клієнта і за правилами біржі;
o заборона попередньої змови про угоду;
o заборона об'єднання наказів за межами біржі;
o контроль за тим, щоб брокер не розкривав інформацію щодо купівлі або продажу;
o контроль за розподілом замовлень згідно правил біржі.
З 1982 р. Комісія ввела правила, що вимагають від бірж встановити ліміти відкритих позицій для ф'ючерсних контрактів. Ліміти відкритих позицій не застосовуються до хеджерів (табл. 1).
Таблиця .1
Ліміти відкритих позицій на ф'ючерсних біржах США
Контракт Ліміт відкритої позиції
Чиказька торговельна палата
Кукурудза 3 млн. бушелів
Соя 3 млн. бушелів
Пшениця 3 млн. бушелів
Облігації казначейства США 10 тис. контрактів
Чиказька товарна біржа
Жива худоба ВРХ 450 контрактів на місяць
Англійський фунт 4 тис. контрактів
Японська ієна 4 тис. контрактів
Євро 4 тис. контрактів
Євродолари 5 тис. контрактів
Живі свині 1 500 контрактів усього, 450 на місяць
Біржа Комекс
Мідь 4 тис. контрактів усього, 2 тис. на місяць
Нью-Йоркська товарна біржа
Нафта 5 тис. контрактів
Бензин 5 тис. контрактів
Біржа кави, цукру та какао
Цукор 6 тис. контрактів
Регулювання торгівлі дилерів (за власний рахунок) спрямовано на недопущення маніпулювання ринком, створення об'єднань торговців. Саме цій меті служить процедура контролю за кількістю відкритих позицій.
Починаючи з 1990 р. у біржовому законодавстві США відбуваються суттєві зміни, різко зростає кількість регулятивних механізмів. У 1992 р. було прийнято Закон "Про практику ф'ючерсної торгівлі", який суттєво уточнив уже діючий про товарні біржі. Згідно з цим законом забороняється "подвійна торгівля", тобто брокери не можуть бути торговцями за свій рахунок. Комісія може зробити виняток лише за умови укладання спредових угод та різкого падіння обсягів торгівлі, нижче рівня восьми тисяч контрактів. Закон вимагає, щоб до керівництва біржі та складу її комітетів входили до 20% не членів біржі та 10% виробників відповідних біржових товарів, торговельних фірм, експортерів та імпортерів тощо. Підвищено максимальні розміри штрафів до 1 млн. дол.
Сама Комісія з питань товарної ф'ючерсної торгівлі є незалежним федеральним органом, який знаходиться у Вашингтоні, регіональні офіси - у Нью-Йорку, Чикаго, Канзас-Сіті та Лос-Анжелесі, субрегіональний офіс - у Міннеаполісі, тобто у містах розташування ф'ючерсних бірж. Комісія має відділи порушень, економічного аналізу, торгівлі та ринків, офіси виконавчого директора, голови та генерального радника.
Офіс голови виконує багаточисельні функції, зокрема координацію підготовки та розподілу документів з політики, а також контроль за потоком інформації, яка надходить у Комісію. Тут розміщується бібліотека, підтримується зв'язок з Департаментом сільського господарства, Казначейством США, Федеральною резервною системою, Комісією з цінних паперів та іншими державними органами.
Офіс виконавчого директора надає різні послуги відносно бюджету, персоналу, внутрішнього аудиту. Керує відділом адміністративного права, який розглядає скарги клієнтів на біржовиків.
Офіс генерального радника є головним юридичним радником Комісії, займається експертизою нормативної, законодавчої та адміністративної інформації, дає трактування біржового законодавства. Представляє Комісію перед судом присяжних.
Відділ з порушень проводить розслідування та приймає рішення щодо покарання в адміністративному порядку або через судові інстанції.
Відділ економічного аналізу здійснює моніторинг ф'ючерсних ринків, аналізує позиції потужних трейдерів, звіти про їх активність. Спостерігає за процесом ціноутворення ф'ючерсних цін. Займається роз'яснювальною роботою, виробленням програм навчання, публікацією статей та аналітичних матеріалів
Відділ торгівлі та ринків переглядає правила біржової

 
 

Цікаве

Загрузка...