WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Брокерська діяльність на біржі - Контрольна робота

Брокерська діяльність на біржі - Контрольна робота

серйозних проступків із боку керівника брокерської контори або брокера, на членів біржі, що дали їм свої рекомендації, можуть бути накладені відповідні стягнення.
Число брокерів у брокерській конторі визначається членом біржі, що її відкрив, за узгодженням із Біржовим комітетом виходячи з розмірів біржового обороту і розміру паю, внесеного членом біржі в Статутний фонд.
Брокери працюють з брокерською фірмою за терміновим контрактом, якщо інше не передбачено договором між брокерською фірмою і членом біржі, що її відкрив.
Структура брокерської фірми в умовах ринку повинна:
" всебічно сприяти вирішенню тих цілей і завдань, які передбачені установчими документами. Це означає, що в структурі обов'язково повинні бути спеціальні підрозділи, діяльність яких
" спрямована на виконання цих завдань; " забезпечувати оптимальне поєднання і координацію діяльності
" усіх підрозділів фірми;
" забезпечувати спрямування діяльності кожного підрозділу на кінцеві результати роботи цієї фірми в цілому;
" бути гнучкою, тобто включати в себе елементи розвитку і адаптації до нових умов і зовнішнього середовища.
Основними завданнями груп брокерів-приймальників замовлень від покупців і продавців біржового товару є:
ў своєчасне виконання замовлень клієнтів з купівлі-продажу біржових товарів (контрактів) на товарній біржі;
ў аналіз кон'юнктури біржового і позабіржового ринків з метоюкупівлі-продажу біржових товарів (контрактів) за найбільш ви гідними цінами.
Організаційна структура брокерської фірми також може включати
o Відділ нових рахунків - перевіряють документи і фінансовий стан клієнта і присвоюють новому клієнту номер рахунка.
o Відділ маржі - після відкриття рахунка цей відділ встановлює вимоги щодо маржі для клієнта дозволяє йому торгівлю Після початку операцій службовці відділу слідкують за станом рахунка і виписують вимогу про поповнення маржі, якщо це необхідно. Цей відділ разом з керівником фірми приймає рішення у випадку дефіциту на рахунку клієнта, а також дозволяє знімати кошти з рахунка клієнта.
o Відділ указів - забезпечує постійний зв'язок з біржею і виконання всіх вказівок що надходять з місцевих відділів. Вказівки надходять в операційний зал по телефоні або телеграфу, оскільки брокерські фірми використовують власні телеграфні системи - електронні комунікації, які з'єднують кожен їх відділ з операційним залом біржі.
o Відділ обробки даних - приймає всі вказівки після їх виконання. Тут угоди перевіряються і вводяться в комп'ютер, який видає звіти за угодами.
o Відділ постачання займається постачанням і одержанням товару за форвардними і ф'ючерсними контрактами, а також розрахунками за тими ф'ючерсними контрактами, де не потрібне peaльне постачання товару.
o Відділ продажу - це відділ, який відповідає за управління місцевими відділами
Організаційна структура брокерської фірми може бути різною, але основні підрозділи і їхні функції аналогічні.
4. Взаємовідносини біржових посередників з клієнтами
Можливі дві форми взаємовідносин клієнтів з брокерськими фірмами І конторами чи окремими брокерами стабільна - укладання договору на брокерське обслуговування, разова - укладання договору-доручення клієнта брокеру на укладання біржової угоди або - передача брокеру гарантійного листа замість договору-доручення
Договір на брокерське обслуговування укладається сторонами (підприємством-клієнтом і брокерською фірмою) на будь-який період і включає такі розділи предмет договор, організація-виконавець, порядок взаємодії, зобов'язання сторін гарант, умови розрахунків, відповідальність сторін, умови конфіденційності, особливі умови, порядок розгляду суперечок, строк дії договору, юридичні адреси сторін.
На біржовому ринку необхідна, як правило, наявність двох брокерів, один з яких представляє інтереси продавця, а інший - інтереси покупця.
Взаємозв'язок продавця і покупця на біржовому ринку
На виконання конкретних дій клієнт укладає з брокером договір-доручення. Договір-доручення включає такі основні позиції:
o вид операції, який має здійснити брокер (купівлю; продаж);
o назва товару;
o кількість товару;
o ціна товару;
o якість товару;
o місцезнаходження або доставки товару;
o строк доставки;
o форма оплати;
o вид договору;
o гарантії брокеру;
o особливі умови.
Після виконання доручення клієнта брокери складають звіти за укладеними угодами.
На біржовому ринку продавець і покупець також можуть бути зв'язані через дилера. В такому випадку безпосередньо між собою вони вже не будуть зв'язані.
Взаємозв'язок продавця з покупцем через дилера
Найбільш поширеною на біржі є схема зв'язку брокерів і дилерів, тобто система подвійного посередництва.
Взаємозв'язок продавця з покупцем через систему подвійного посередництва
Основні послуги, що надають брокерські фірми: купівля товарів, валюти, цінних паперів тощо; продаж матеріальних цінностей, зобов'язань та інше; бартерні операції; розміщення вільних коштів і цінних паперів клієнтів; страхування операцій. Попередню роботу з клієнтами, якщо тільки вони не приходять безпосередньо в контору фірми, проводять брокери-агенти. Брокерам-агентам, з якими укладені договори з найму, видається доручення брокерських фірм і набір бланків для заповнення їх спільно з клієнтами.
З клієнтом брокер-агент укладає договір на надання брокерських послуг, котрий потім засвідчується керівництвом фірми. У договорі клієнт доручає, а брокерська фірма зобов'язується, за рахунок клієнта здійснювати операції від імені брокера, надавати клієнтові Інформаційні послуги, пов'язані з реалізацією і придбанням товарів. Крім того, докладно записується порядок виконання доручень, гарантій, відповідальності сторін і порядок розгляду суперечок.
5. Торгово-економічні стратегії брокерських фірм та брокерів
Результативність діяльності брокерських контор та окремих брокерів забезпечується завдяки ефективному проведенню посередницьких операцій на замовлення клієнтів і ґрунтується на відпрацьованих елементах їхньої торгової стратегії.
Торгові стратегії брокерів передбачають:
* дотримання умов передбачених у договорі між: брокером і клієнтом;
* проведення торговельної політики, що забезпечує оптимальну прибутковість діяльності брокерської фірми та окремих брокерів.
Досягнення довіри в ділових стосунках між клієнтом і брокером обумовлює необхідність укладання між ними угод на відповідне обслуговування, де

 
 

Цікаве

Загрузка...