WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Біржові операції - Реферат

Біржові операції - Реферат

постачання;
* рівень транспортних тарифів;
* розвиток інфраструктури зберігання продукції;
* рівень прогнозних цін;
* рівень процентних ставок.
Однак, як свідчить досвід, базис як величина є відносно постійна, коливання його незначні. Тоді як величина ф'ючерсу постійно змінюється.
В біржовій практиці величину базису, як правило, брокери використовують як один з єдиних сталихпоказників при характеристиці ціни хеджової угоди.
Через різницю між величиною базису при покупці і продажу визначається доход чи збитки хеджера.
Хеджер при проведенні біржової операції обов'язково враховує величину базису, свої накладні витрати, попередньо розраховує доход і тільки тоді називає ціну своєї пропозиції.
Отже, якщо від величини базису продажу відняти базис закупки, то можна визначити загальний валовий доход.
2. Здійснення спекулятивних операцій на різниці у цінах
Це найскладніший вид біржових операцій, який проводиться з єдиною метою - одержання прибутку від коливання цін.
Протилежна хеджуванню дія, оскільки власне процес здійснення хеджування сприяє досягненню збалансованості між ціною на ринку реального товару і біржею, а будь-яке порушення такого балансу -це спекуляція. Однак спекулянти на ринку, переслідуючи власну мету одержання прибутку від природного коливання цін, беруть на себе одну із основних його проблем - ризик, який завжди супроводжує покупців і продавців.
Відомо, що функціонуючи на поверхні ринкових відносин, хеджери без участі спекулянтів не в змозі відрегулювати рівноважну ціну на той чи інший товар так, щоб вона реально відповідала співвідношенню попиту і пропозиції. Оскільки хеджер-продавець прагне до максимально високої ціни, а хеджер-покупець, природно, до мінімального її рівня, тому досягти реальної рівноваги можна тільки при втручанні в цей процес великої кількості товарних і фінансових спекулянтів. Поява спекулянтів сприяє динамічності ринку і його фінансовій наповненості, що забезпечує високий рівень ліквідності, формування цін на основі попиту і пропозиції.
На біржовому товарному ринку функціонують такі типи спекулянтів:
1. Спекулянти з короткою і довгою позицією. Спекулянт з короткою позицією, якщо він продав один чи кілька ф'ючерсних контрактів.
Спекулянт з довгою позицією, якщо він купив один чи кілька ф'ючерсних контрактів.
2. Крупні і дрібні спекулянти
Вони класифікуються так виходячи з обсягів їх контрактних зобов'язань. Слід зазначити, що для спекулянта існує певна межа в обсягах спекулятивних контрактів, які знаходяться в обігу на товарній біржі. Це не означає, що існує різке обмеження обсягів спекулятивних контрактів, однак, наприклад, на товарних біржах США, вони контролюються з боку Комісії по ф'ючерсній торгівлі.
3. Позиційні, одноденні спекулянти і скалпери
Така класифікація спекулянтів грунтується на методах торгівлі, які вони застосовують.
Позиційні спекулянти після купівлі або продажу за контрактом певний час утримують свої позиції. Як правило, від кількох днів до кількох місяців.
Одноденні спекулянти після купівлі або продажу утримують свої позиції тільки один день торгів і, як правило, не переносять їх на наступні торги. До цієї категорії спекулянтів належать переважно члени біржі.
Скалпери, або дрібні спекулянти, як правило, це:
* повні члени біржі, які спекулюють на коливанні цін, що відбуваються протягом дуже коротких проміжків часу, часто кількох хвилин;
* професійні дилери, що торгують за власні кошти.
Механізм спекулятивних операцій, які здійснюються скалперами, полягає в торгівлі (купівля-продаж) при будь-яких, часто навіть досить незначних, коливаннях цін. Прибуток чи збиток від таких операцій за кожним контрактом також незначний. Однак враховуючи, що кількість контрактів, включених скалперами в біржові операції, досить висока, вони складають майже 2/3 усього біржового товарообороту. Скалпери утримують позицію, як правило, один біржовий день.
Здійснення спекулятивних операцій вимагає від її учасників (спекулянтів) досконалого знання механізму біржового ринку, володіння методами технічного, фундаментального, аналізу ринку і цінової ситуації зокрема, та методикою розрахунку прогнозів як коротко-, так і довгострокових, оскільки все це лежить в основі миттєвого прийняття рішень стосовно укладення біржової угоди.
Виходячи з цього, кожний спекулянт, що функціонує на товарному ринку, відпрацьовує свою власну торговельну стратегію, яка грунтується на індивідуально визначеній системі критеріїв її формування. Однак, розробляючи таку політику, спекулянт орієнтується на типові критерії та правила її формування, відомі з досвіду функціонування біржового ринку.
Основними з таких загальних положень, що зазвичай застосовуються при прийнятті рішення спекулянтом, є:
* аналіз і прогнозні розрахунки цін грунтуються на використанні фундаментального і прикладного методів;
* наявність максимально достовірної інформації про умови контрактів, за якими укладаються угоди;
* обмеження кількості ф'ючерсних контрактів (як правило, не більше трьох), за якими одночасно проводяться спекулятивні операції;
* визначення мінімально прийнятного рівня величини доходу від проведення спекулятивної операції і максимального рівня збитку, що спекулянт у разі необхідності зможе покрити;
* визначення обсягу ризикового капіталу, тобто суми, якою спекулянт може ризикувати при укладенні угод. Визначається ця сума як різниця між можливим мінімальним доходом та допустимим (максимальним) рівнем збитку.
Механізм здійснення спекулятивної біржової операції базується на укладенні так званої двосторонньої угоди, тобто спочатку угода на купівлю, потім на продаж, і навпаки. Результат від проведення спекулятивних операцій звичайно буде тим вищий, чим більший розмах цін у протилежних угодах.
Спекулятивні біржові операції на товарних біржах, у тому числі і з контрактами на сільськогосподарську продукцію, грунтуються на таких можливостях:
А. При угодах на реальний товар і ф'ючерсних контрактах:
а) при підвищенні та зниженні цін;
б) на різниці цін при угодах на реальний товар і ф'ючерсних контрактах.
Б. Спекулятивні біржові операції тільки при ф'ючерсних контрактах на:
а) різниці цін на один і той же товар або на два різних, але взаємопов'язаних товари з різною довжиною позицій;
б) різниці цін на один і той же товар з різною довжиною позиції на одній біржі;
в) різниці цін на один і той же товар на різних товарних біржах, тобто міжринкові угоди;
г) різниці цін на

 
 

Цікаве

Загрузка...