WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Безпека дорожнього руху - Реферат

Безпека дорожнього руху - Реферат

засобом особим, що знаходяться в стані сп'яніння, під впливом лікарських препаратів, що погіршують реакцію й увагу, у хворобливому чи стомленому стані, а також особим, що не мають при собі водійського посвідчення на право керування транспортним засобом даної категорії; припиняти організовані (у тому числі і піші) колони і займати місце в них.
ЗАСТОСУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ СИГНАЛІВ
3.1. Водії транспортних засобів оперативних і спеціальних служб із включеним проблесковым маячком синього кольору,виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 6 (крім сигналів регулювальника), 8-18 Правил, додатків 1 і 2 до Правил за умови забезпечення безпеки руху. Додатково до проблесковому маячку синього кольору може бути включений маячок червоного кольору.
Для одержання переваги перед іншими учасниками руху водії таких транспортних засобів повинні включити проблесковый маячок синього кольору і спеціальний звуковий сигнал. Скористатися пріоритетом вони можуть, тільки переконавши, що їм звільняють дорогу. Цим же правом користаються водії транспортних засобів, супроводжуваних транспортними засобами оперативних і спеціальних служб у випадках, установлених дійсним пунктом Правил.
3.2. При наближенні транспортних засобів із включеними проблесковым маячком синього кольору і спеціальним звуковим сигналом водії зобов'язані звільнити дорогу для забезпечення безперешкодного проїзду цих і супроводжуваних ними інших транспортних засобів, на яких повинний бути включений ближнє світло фар.
3.3. Наближаючи до транспортного засобу, що коштує, із включеним проблесковым маячком синього кольору, водій повинний знизити швидкість, щоб мати можливість негайно зупинитися в разі потреби.
3.4Проблесковый маячок жовтогарячий чи жовтий кольори не дає переваги в русі і служить для попередження інших учасників руху про небезпеку.
ОБОВ'ЯЗКИ ПІШОХОДІВ
4.1. Пішоходи повинні рухатися по чи тротуарах пішохідним доріжкам, а при їхній відсутності - по узбіччях. Пішоходи, що перевозять чи переносять громіздкі предмети, а також особи, що пересуваються в інвалідних колясках без двигуна, можуть рухатися по краї проїзної частини, якщо їхній рух по чи тротуарах узбіччям створює перешкоди для інших пішоходів.
При відсутності тротуарів, пішохідних чи доріжок узбіч, а також у випадку неможливості рухатися по них пішоходи можуть рухатися по велосипедній чи доріжці йти в один ряд по краї проїзної частини (на дорогах з розділовою смугою - по зовнішньому краї проїзної частини).
Поза населеними пунктами при русі по проїзній частині пішоходи повинні йти назустріч руху транспортних засобів. Особи, що пересуваються в інвалідних колясках без двигуна, що ведуть мотоцикл, мопед, велосипед, у цих випадках повинні випливати по ходу руху транспортних засобів.
4.2. Рух організованих піших колон по проїзній частині дозволяється тільки по напрямку руху транспортних засобів по правій стороні не більш ніж по чотирьох людини в ряд. Попереду і позад колони з лівої сторони повинні знаходитися супровідні з червоними прапорцями, а в темний час доби й в умовах недостатньої видимості - із включеними ліхтарями: попереду - білого кольору, позаду - червоного.
Групи дітей дозволяється водити тільки по тротуарах і пішохідних доріжках, а при їхній відсутності - і по узбіччях, але лише у світлий час доби і тільки в супроводі дорослих.
4.3. Пішоходи повинні перетинати проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі по підземним і надземної, а при їхній відсутності
- на перехрестях по лінії чи тротуарів узбіч.
При відсутності в зоні видимості чи переходу перехрестя дозволяється переходити дорогу під прямим кутом до краю проїзної частини на ділянках без розділової смуги й огороджень там, де вона добре проглядається в обидва боки.
4.4. У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами чи регулювальника пішохідного світлофора, а при його відсутності - транспортного світлофора.
4.5. На нерегульованих пішохідних переходах пішоходи- можуть виходити на проїзну частину після того, як оцінять відстань до транспортних засобів, що наближаються, їхня швидкість і переконаються, що перехід буде для них безпечний. При перетинанні проїзної частини поза пішохідним переходом пішоходи, крім того, не повинні створювати перешкод для руху транспортних засобів і виходити через транспортний засіб, що коштує, чи іншої перешкоди, що обмежує оглядовість, не переконавши у відсутності транспортних засобів, що наближаються.
4.6. Вийшовши на проїзну частину, пішоходи не повинні чи затримуватися зупинятися, якщо це не зв'язано з забезпеченням безпеки руху. Пішоходи, що не встигли закінчити перехід, повинні зупинитися на лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків. Продовжувати перехід можна, лише переконавши в безпеці подальшого руху і з урахуванням сигналу світлофора (регулювальника).
4.7. При наближенні транспортних засобів із включеними проблесковым маячком синього чи кольору маячками синього і червоного кольорів і спеціальним звуковим сигналом пішоходи зобов'язані утриматися від переходу проїзної частини, а повинні уступити дорогу, що знаходяться на ній, цим транспортним засобам і негайно звільнити проїзну частину.
4.8. Очікувати маршрутний транспортний засіб і таксі дозволяється тільки на піднятих над проїзною частиною посадкових площадках, а при їхній відсутності - на чи тротуарі узбіччі.
На зупинних пунктах, не обладнаних піднятими посадковими площадками, дозволяється виходити на проїзну частину для посадки в транспортний засіб лише після його зупинки. Після висадження необхідно, не затримуючи, звільнити проїзну частину.
ОБОВ'ЯЗКУ ПАСАЖИРІВ
5.1. Пасажири зобов'язані:
при поїздці на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки, бути пристебнутими ними, а при поїздці на мотоциклі - бути, у застебнутому мотошоломі; посадку і висадження робити з боку чи тротуару узбіччя і тільки після повної зупинки транспортного засобу.
Якщо посадка і висадження неможливе з боку чи тротуару узбіччя, воно може здійснюватися з боку проїзної частини за умови, що це буде безпечно і не створить перешкод іншим учасникам руху.
5.2. Пасажирам забороняється:
відволікати водія від керування транспортним засобом під час його руху;
при поїздці на вантажному автомобілі з бортовою платформою стояти, сидіти на чи бортах на вантажі вище бортів;
відкривати двері транспортного засобу під час його руху.

 
 

Цікаве

Загрузка...