WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Потенційно небезпечні фактори професії менеджера - Курсова робота

Потенційно небезпечні фактори професії менеджера - Курсова робота

5

Запорізький Національний Університет

Реферат

з БЖД

з теми: "Потенційно небезпечні фактори професії менеджера"

Виконала: Трофімова Софія Андріївна

Студентка факультету менеджменту

Групи 31181-2

Перевірив: Чаусовський Г.О.

2008 р.

М.Запоріжжя

Зміст

1.Небезпечні професії.............................................................................................3

2.Відчуття справедливості......................................................................................5

3.Страх очікування..................................................................................................5

4.Три невеселі букви...............................................................................................5

5.Плюс синдром вигоряння....................................................................................6

6.Рейтинг стресових професій................................................................................7

7.Дистрес..................................................................................................................8

Висновок...................................................................................................................9

1. Небезпечні професії

Практично всі захворювання витікають з того, що нас оточує, який спосіб життя ми ведемо, що їмо, в яких умовах перебуваємо і наскільки потерпаємо від стресів. Як мінімум одна третина життя практично кожного минає на роботі. Праця стає одним з важливих чинників впливу на здоров'я. Одні професії мають мінімальні чинники негативного впливу і чимало позитивних, для інших фахів мінімальне недотримання правил безпеки може обернутися не лише хворобою, але й каліцтвом чи навіть призвести до передчасної смерті.

На сьогодні вже немає сфери діяльності, куди б не сягнув шум техніки, вібрації, контакт з хімічними речовинами. Зростання захворюваності на рак та тенденція до погіршення слуху населення мають безпосередній зв'язок з професійною діяльністю

У наші дні, коли країні не вдається знайти вихід з кризового становища, коли економічні негаразди породжують занепад в культурній освітній та інших сферах життя, коли значна частина населення перебуває в дуже складному становищі, багато хто, а особливо це стосується молоді, звертає свої погляди на престижні та високооплачувані професії. Уже минув той час, коли більшість дітей бажали стати лікарями або вчителями. Реалії показують, що для того, щоб забезпечити своє майбутнє, потрібно отримувати спеціальності інших спрямувань. Особливим попитом серед молоді сьогодні користуються професійні спеціальності такі, як менеджер, юрист, економіст і т. п. Серед більшої частини населення ходить думка, що дані професії носять, як правило, суто інтелектуальний характер, але при цьому автоматично забезпечують високий рівень матеріального доходу, надають певний соціальний статус, дозволяють досягти добробуту.

Робота в офісі викликає величезну емоційну напругу, яка збільшується у міру зростання рівня відповідальності завдань, які вирішуються, і зниження фізичної активності. Свій внесок додає і ненормований робочий день за комп'ютером. Все це створює стан, названий психологами "напруженим рівнем бадьорості". Фахівці одностайні: численна братія офісних працівників величезною мірою схильна до стресів. У гонитві за успіхом білі комірці часто втрачають найцінніше - своє здоров'я. Адже якщо замислитися, то практично кожна професія небезпечна. У офісного працівника, з погляду будівельника-висотника чи шахтаря в забої, взагалі не життя, а "малина".

Насправді людина в модному костюмі теж ризикує. Щодня вона перебуває у стані стресу, від величезної кількості термінової роботи у неї розвивається синдром хронічної втоми, так званий "синдром менеджера". Такі серйозні випробування для нервової системи призводять до психологічних проблем, порушення обміну речовин, придушення імунітету, захворювань серця і судин, раку.

Більш того, "протирання штанів" в офісі, насправді, важке навантаження для організму. Учені навіть склали спеціальний рейтинг "білих комірців". Малорухливий характер роботи не тільки призводить до ожиріння, але й сприяє розвитку тромбозу легенів і судин ніг, що нерідко закінчується інфарктом або інсультом. Економні та яскраві флуоресцентні лампи провокує мігрень. А постійне сидіння за комп'ютером загрожує не тільки втратою зору, але й артритом кистей рук.

Все це зазвичай посилюється духотою і високою температурою, яку створюють ввімкнені в мережу комп'ютери. Якщо ж приміщення погано провітрюється - сьогодні в багатьох офісних центрах немає вікон, і кисень надходить за рахунок системи примусової вентиляції - то співробітники ризикують не "вилазити" з інфекційних і простудних захворювань.

Отже, офісна робота шкідлива для здоров'я. Постійна напруга, монотонна робота, всілякі образи та інтриги, відсутність свіжого повітря і десяток чашок міцної кави щодня стають причинами розвитку хронічної втоми і зниження працездатності. Додавши сюди численні фобії, в основі яких лежить головний страх - страх втратити роботу, - фахівці роблять однозначний висновок: життя офісного працівника і небезпечне, і важке...

2. Відчуття справедливості

Стрес, викликаний так званою офісною несправедливістю, провокує ішемічну хворобу серця, вважають англійські вчені. Дослідження фахівців лондонської медичної школи показали, що співробітники, які вважають, що начальник поводиться з ними несправедливо, на 70% більше схильні до серцевих захворювань, які є основною причиною смерті у промислово розвинених країнах. Опитування понад 6 тисяч британських офісних працівників підтвердило, що владні й уїдливі начальники скорочують життя своїх співробітників на роки. Мелвіна Рубенфайра, керівника напряму профілактичної кардіології у Мічиганському університеті, результати дослідження не здивували, але все таки він визнав за необхідне зробити уточнення: "Річ не у справедливості, а у задоволенні від роботи. Важливо, щоб людина була щаслива на своєму робочому місці".

3. Страх очікування

Американські вчені, у свою чергу, упевнені, що ніщо так не скорочує життя людини, як "страх очікування". Цей страх супроводжує кожного з нас з дитинства: важко знайти людину, якій незнайоме свербляче відчуття неспокою напередодні іспиту чи холодна пустка в шлунку перед важливою розмовою. Досліди показали, що у переважній більшості випадків страх перед неприємною процедурою є значно хворобливішим процесом, аніж сама процедура. Прикметно, що "страх очікування" знаходить відображення і у мозковій діяльності екзаменованих.

4. Три невеселі букви

Сучасна медицина визнає синдром хронічної втоми (СХВ) новим "офісним" захворюванням. А симптоми СХВ знайомі багатьом не з чуток: загальна слабкість, "гудіння" у голові, неможливість зібратися з думками, і все це не у кінці, а на початку робочого дня!

Частіше за все ця недуга вражає людей розумової праці. Донедавна вважалося, що до СХВ більшою мірою схильні журналісти, вчителі, лікарі, проте сьогодні хвороба швидко поширюється серед офісних працівників, і більш за все на менеджерів. Перші прояви хвороби спостерігаються вже до 30 років, причому жінки хворіють удвічі частіше, аніж чоловіки. Цікаво, що на сьогоднішній день у світі працює всього один інститут, який глибоко вивчає проблему СХВ, і знаходиться він у США. За його даними, число хворих на синдром тільки у Америці досягло 1,5 млн. осіб, і в найближчому майбутньому ця цифра зросте мінімум утричі.


 
 

Цікаве

Загрузка...