WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Організація роботи з охорони праці у професійно-технічних навчальних закладах - Курсова робота

Організація роботи з охорони праці у професійно-технічних навчальних закладах - Курсова робота

Наявність спеціального журналу, в якому фіксуються результати випробувань спортивного інвентарю та обладнання на предмет надійності установлення та безпечності (п. 5.1).

Наявність у спортивному залі захисних огорож на вікнах і світильниках (п. 4.1.6).

Відсутність дерев, парканів та інших предметів, що можуть спричинити травму, на відстані менш ніж 2 м від відкритого спортивного майданчика (п.4.2.4).

Наявність "Инструкции по технике безопасности при экеплуатации спортивных сооружений" (НПАОП 9.1.70-5.01-81 - п.5.1).

Наявність у спортивних спорудах укомплектованої медичної аптечки та інструкції щодо надання першої медичної допомоги (п. 3.6).

2.9 Виконання Правил безпеки під час проведення занять з допризовної підготовки в загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах і вищих навчальних закладах першого та другого рівнів акредитації (НПАОП 80.0-1.09-00)

Стан зберігання навчальної зброї, МК гвинтівок й патронів (п. 5.15).

Наявність у тирі: попереду - кулеуловлювача і вала, а з боків - валів і стін, що перешкоджають вильоту куль за межі тиру (п. 4.2.5).

Наявність інструкцій з безпеки для кабінету допризовної підготовки, інструкцій з безпеки під час проведення занять з тактичної підготовки, а також їх періодичний перегляд один раз на три роки (п. 7.1).

Наявність у кабінеті допризовної підготовки укомплектованої аптечки (п. 4.1.10).

2.10 Виконання вимог Правил з охорони праці для навчальних закладів, у яких проводяться профільне навчання і професійна підготовка учнів з автосправи (НПАОП 80.42-1.01-02)

Наявність в навчальних приміщеннях опалення, природної й механічної вентиляції (п. 2.1.9).

Наявність поблизу робочого місця особи, яка проводить навчання з автосправи, перемикача (кнопки "Стоп") для знеструмлення всього обладнання гаража (п. 2.2.4.15).

Забезпечення в навчальних приміщеннях надійного кріплення встановлених вузлів, механізмів, агрегатів тощо (п. 2.2.3.6).

Наявність на рухомих частинах навчально-наочних посібників захисних сітчастих кожухів заввишки до 2 м від рівня підлоги (п. 2.2.3.14).

Наявність спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту (п. 5.1).

Відсутність навчальних приміщень в підвалах і напівпідвалах будівель (п. 2.1.3).

Проходження педагогічними працівниками з автосправи навчання з питань охорони праці (п. 6.2).

Стан оглядової канави, наявність у ній дерев'яного трапа. Наявність запобіжної реборди, спеціальних щитів для закриття канави. Використання в оглядовій канаві для живлення світильників напруги не вище 12 вольт.

Наявність журналу обліку результатів випробування (2 рази на рік) гідравлічних домкратів.

Стан збереження легкозаймистих і вогненебезпечних матеріалів (п. 2.4.4).

Наявність розроблених і затверджених інструкцій з охорони праці.

Наявність затвердженого керівником закладу маршруту руху автомобіля та його розміщення на території школи.

Організація передрейсових і післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів (інструкторів) - "Правила охорони праці на автомобільному транспорті" (НПАОП 60.2-1.28-97).

Обладнання тракторів електростартерним запуском.

2.11 Виконання Правил з техніки безпеки і виробничої санітарії для шкільних навчальних закладів і навчально-виробничих майстерень, а також для навчальних комбінатів, цехів (прольотів, дільниць) підприємств, у яких проводиться трудова підготовка учнів (НПАОП 80.22-1.02-74)

Наявність поблизу робочого місця вчителя рубильника (кнопки "Стоп") для вимикання всього обладнання в навчальній майстерні.

Наявність затверджених інструкцій з охорони праці (п. 116).

Наявність та ефективність роботи припливно-витяжної вентиляції.

Наявність на всіх пасових, канатних, зубчатих, фрикційних та інших передачах надійних і зручних в експлуатації запобіжних захисних засобів (п. 59)

Наявність і стан засобів індивідуального захисту.

Наявність укомплектованої аптечки (п. 24).

Стан інструменту для проведення занять у навчальних майстернях відповідно до "Правил безпечної роботи з інструментом і пристроями" (НПАОП 0.00-1.30-01).

Наявність та стан в навчальних майстернях умивальників, рушників, щіток для миття рук тощо.

2.12 Стан електробезпеки, виконання вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98)

Наявність акта розмежування балансової належності електромережі між електропостачальною організацією і споживачем.

Наявність акта опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів (п.8.2).

Наявність протоколів вимірювань опору розтікання на основних заземлювачах і заземленнях магістралей і устаткування; опору ізоляції, перевірки повного опору петлі фаза-нуль (п.7.6.36).

Наявність графіка періодичного огляду, ремонту і чистки розподільчих електрощитових, щитків тощо.

Стан розподільчого електрощитового приміщення.

Наявність попереджуючих та забороняючих плакатів (написів).

Наявність електротехнічного персоналу, його відповідність вимогам Правил, в тому числі особи, відповідальної за електрогосподарство (п. 1.3.1).

Наявність індивідуальних засобів захисту від ураження електричним струмом.

Проведення інструктажу на І групу з електробезпеки для неелектротехнічного персоналу (п.2.1.3).

Відсутність повітряних ліній електропередач, які проходять над територією відкритих спортивних майданчиків.

2.13 Дотримання інших нормативних актів з охорони праці

При наявності в навчальному закладі харчоблоку - стану утримання, обслуговування і нагляду за обладнанням та пристроями - "Правила охорони праці для підприємств громадського харчування" (НПАОП 55.0-1.02-96).

При наявності в закладі вантажопідйомних механізмів (талів, тельферів, ліфтів тощо) - стан виконання вимог безпеки при їх експлуатації, вчасне проведення їх випробування та навчання обслуговуючого персоналу - "Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів" (НПАОП 0.00-1.01-07), "Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів'' (НПАОП 0.00-1.02-99).

При наявності в закладі газових балонів - стан організації їх транспортування, експлуатації і збереження та навчання обслуговуючого персоналу - "Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском"(НПАОП 0.00-1.07-94).

При використанні в закладі природного газу для опалення та в харчоблоці - стан виконання "Правил безпеки систем газопостачання України" (НПАОП 0.00-1.20-98), "Газопостачання" (ДБН В.2.5-20-2001).

При наявності в закладі котельні - стан утримання, обслуговування і нагляду за котлами, обладнанням та пристроями, навчання обслуговуючою персоналу - "Правила будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 МПА (0,7 кгс/см2), водогрійних котлів і водопідігрівачів з температурою нагріву води не вище 115ЇС" (НПАОП 0.00-1.26-96).

При наявності в закладі водопостачання та водовідведення - "Правила техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць" (НПАОП 41.0-1.01-79).

Висновки

Згідно з програмою Міністерства освіти і науки України найвища цінність суспільства – людина, її життя і здоров'я. Як правило, фактори, що негативно впливають на її стан, породжуються самою людиною: її діяльністю, необачним поводженням з природою, науково-технічним прогресом. У навчальному закладі особа готується до повноцінного життя в умовах існуючого в Україні рівня безпеки, а, значить, її необхідно навчити запобігати нещасним випадкам через формування активної соціальної позиції щодо власної безпеки та безпеки оточуючих, розвинути практичні навички із самозахисту в умовах зростаючого психологічного навантаження, забезпечити нормальний та здоровий спосіб життя в умовах нашої суворої дійсності.

Педагогічний колектив навчального закладу повинен з великою відповідальністю ставитися до питання охорони праці і безпеки життєдіяльності. Незважаючи на низький рівень матеріально-технічного забезпечення, враховуючи особливі умови існування навчального закладу, кожному слід збалансовано усвідомлювати права і відповідально виконувати свої обов'язки, власним прикладом навчати і виховувати підростаюче покоління. За допомогою єдиних педагогічних вимог та порозумінь з активом батьків слід прагнути виконання учнівських правил поведінки у навчальному закладі і в громадських місцях, адже відповідальне ставлення до своїх обов'язків – запорука уникнення нещасних випадків.

Отже, організація роботи з охорони праці у професійно-технічних навчальних закладах повинна сприяти створенню належних умов для всіх працівників; ретельно продумовуючи план роботи, спільно виховувати здорове покоління, бо саме від нього значною мірою залежить стан продуктивних сил країни, її економічний, оборонний, інтелектуальний, духовний потенціал, ресурс розвитку суспільства, безпека держави.


 
 

Цікаве

Загрузка...