WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Населення в надзвичайних ситуаціях воєнного та мирного часу - Курсова робота

Населення в надзвичайних ситуаціях воєнного та мирного часу - Курсова робота

Перенесення вогню на суміжні будинки і спорудження іскрами, випромінюванням, конвекцією.

Можливість вибуху устаткування, апаратури і т.п.

Розвиток пожежі можна розділити умовно на З фази:

У початковій фазі, що звичайно триває 5-30 хв., температура підвищується повільно, збільшується до кінця фази. Повільний розвиток пожежі пояснюється тим. що приплив свіжого повітря утрудненій, тому що закриті вікна і двері, багато тепла витрачається на прогрівання і підготування пальних матеріалів до запалення.

В другій фазі вогонь інтенсивно поширюється з високою швидкістю приросту температури.

У третій фазі в міру вигоряння вмісту температура в помешканні починає падати. Швидкість поширення вогню на поверхні ацетону, спирту - 20 м/хв. на деревині – 3 м/хв. . На текстильному матеріалі - 0,5 м/хв.

Пожежні називають 2 основній методі пожежогасіння - активна і пасивна локалізація пожежі.

Активна локалізація пожежі - застосовується при сприятливій пожежній обстановці, наявності достатньої кількості сил І засобів, рясних джерелах води і невеликої площі пожежі.

Активна локалізація пожежі полягає в широкому використанні і сполученні в річних комбінаціях наступних 4-х способів пожежогасіння:

Вплив на поверхню матеріалів засобів, що гасять вогонь. (вода, піна, рідніші склади).

Створення в зонах горіння інертного середовища (водяна пара, вуглекислий газ, азот дрібно розпилена вода).

Використання речовин, що гальмують реакцію горіння (бромистий етил, фреон і ін).

Утворення між зоною горіння і пальних матеріалів або повітрям ізолюючого шару з засобів, що гасять вогонь, (сипучі матеріали).

Пасивна локалізація пожежі - перегородження шляху поширення вогню застосовується при обмеженій кількості сил і засобів пожежогасіння, великої площі горіння. нестачі джерела води і при погрозі переростання окремих пожеж у суцільну. При цьому передбачається вплив речовин, що гасять вогонь, на суміжні будинки, що не горять, і широке використання засобів створення протипожежних розривів або смуг (шириною до 50 м, розбираючи будівлі й ліквідуючи легко займисті матеріали. використовуючи бульдозери, трактори і іншу техніку).

Небезпеку для людей при пожежі представляють висока температура повітря, задимленість, концентрація окису вуглецю й інших шкідливих продуктів, а також можливе завалення конструкцій будинків, споруджень.

Якщо видимість у зоні задимлення стає менше 10 м. входити в цю зону небезпечно. Задимлення і висока температура особливо небезпечні в підвалах і на верхніх поверхах будинків.

Особливу небезпеку представляють масові пожежі в лісі. Велика протяжність лісових масивів, їхня висока уразливість для вогню, достаток пальних матеріалів, газообмін у лісі приводять до того, що лісова пожежа перетворюється в спустошливе бідування.

Лісові пожежі по виду поділяться на низові, верхові і грунтові, по інтенсивності горіння - на слабкі, середні і сильні, по характеру горіння - на стійкі і швидкі.

Гасіння низових пожеж, коли горить надгрунтований шар. трава, трусок, може робитися підручними засобами шляхом захлестування вогню гілками, мішковиною. закидування вогню землею.

Верхові пожежі, коли вогонь поширюється через вершини дерев, гасять шляхом пристрою загороджувальних смуг на шляху поширення вогню або пуском зустрічного вогню від якогось рубежу (ріки, просічи, дороги і т.д.).

Для припинення підземної (торф'яної) пожежі відриваються канави глибиною до мінерального шару або ґрунтових вод. Виходити з зони лісової пожежі потрібно в навітряну сторону, використовуючи відкриті простори (галявини, просічи, ріки, а також ділянки листяного лісу).

Правила поводження і дії в умовах пожежі:

- Якщо для порятунку людей потрібно пройти через помешкання, що горить, необхідно накриватися з головою мокрою ковдрою, шматком щільної тканини або пальто (плащем).

- Двері в задимлене помешкання потрібно відчиняти обережно, інакше швидкий приплив свіжого повітря викликає спалах полум'я.

- Через сильно задимлене помешкання краще рухатися повзком або пригнувшись.

- Шукаючи постраждалих. окликнути їх. маленькі діти від страху ховаються в шафу, під ліжко, забиваються в кут і т.п.

- Евакуюючи постраждалого з будинку, що горить, накрити його яким-небудь покривалом (краще мокрим).

- Якщо займеться одяг, не бігти - це більше роздує полум'я, краще лягти на землю і, перекочуючись, збити полум'я.

- Побачивши людину, на якій зайнявся одяг, накинути на неї покривало (пальто і т.п.), щільно притиснути, при цьому обмежується доступ повітря і швидше припиниться горіння.

- При гасінні пожежі використовувати вогнегасники, воду, пісок, землю, покривала і т.д. Речовини, що гасять вогонь, спочатку подаються в місця найбільше інтенсивного горіння, при цьому не на полум'я, а безпосередньо на поверхню, що горить.

- Якщо горить вертикальна поверхня, воду потрібно подавати у верхню частину.

- Гасити пожежу в задимленому помешканні треба розпиленим струменем, тому що він сприяє осадженню диму і зниженню температури.

- Пальні рідини найкраще гасити пінообразуючими складами, шляхом засипання піском або землею, а також накриттям невеликих ділянок (вогнищ) важким покривалом, одягом і т.п.

- Домашні речі й одяг варто гасити водою, з якої емності або за допомогою пожежного крана, а взимку можна викинути на вулицю і гасити снігом.

- Невеликі загоряння в будинку можна загасити, якщо щільно накрити вогонь покривалом (краще мокрим).

- Гасіння ізоляції електропроводів (електроприладів), що знаходяться під напругою, здійснювати тільки після попереднього знеструмлення їх.

- Твердо знати порядок надання першої допомоги при опіках.

ВИСНОВОК

Надзвичайні ситуації в Україні виникають у 5-8 разів частіше, ніж в інших промислово розвинутих країнах світу, у результаті чого щорічно гине біля 1% населення. Половина аварій, катастроф. нещасливих випадків зв'язані з незадовільними знаннями людьми прийомів і способів дій у надзвичайних ситуаціях. Цей наслідок серйозних нестач у навчанні, як у навчальних закладах, так і у процесі службової діяльності. Вивчення предмету "Безпека життєдіяльності" с важливим кроком у розширенні світогляди майбутніх юристів, співробітників ОВС про безпеку людини. його захист в процесі службового і повсякденного життя в умовах надзвичайних ситуацій.

Процес вивчення перебуває з практичних занять, що проходять відповідно до законодавства України й інших діючих нормативних документів.

Предмет грунтується на знаннях психології, фізіології людини, екології, охорони праці, цивільної оборони, основ першої медичної допомоги.

Кожній людині необхідні елементарні знання по безпеці життєдіяльності і завжди пам'ятати золоті правила безпеки життя:

  • Передбачати небезпеку.

  • По можливості уникати її.

  • При необхідності - діяти

ЛІТЕРАТУРА:

1. Гастюшнн А.В. Шубіна С.И. "Азбука виживання". - М.: Знання, 1996

2. Девіс Чи. " Природні катастрофи". - Смоленськ, 1996

3. Краммер Ю.Ю. "Аварийніе работы в очагах поражения". - М.: Энергоатомиздат,

1990

4. Козлов В.Ф. "Довідник по радіаційній безпеці". - М: Енергоатоміздат, 1991

5. Крикунов Г.Н., Беликов А.С., Залунин В.Ф. "Безопасность жизнедеятельности"

Днепропетровск: Порош. 1992

6. Костров А.М. "Гражданская оборона". - М.: Просвещение, 1991

7. Лапін В.М. "Безпека життєдіяльності людини". - Львів. 1998

8. Мокров Б.А. "Карантинные инфекции". - М.: Медицина, 1989

9. Пономарьов В.1. "Енциклопедія безпеки". Донецьк, Сталкер, 1997

10. Стеблюк М.И. "Цивільна оборона". - К. Врожай, 1994.


 
 

Цікаве

Загрузка...