WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Населення в надзвичайних ситуаціях воєнного та мирного часу - Курсова робота

Населення в надзвичайних ситуаціях воєнного та мирного часу - Курсова робота

Для проведення часткового санітарного опрацювання при зараженні бактеріальними засобами необхідно обтерти дезинфікуючими засобами відкриті ділянки тіла, а при можливості обмити їх теплою водою з милом.

При одночасному зараженні (забрудненні) радіоактивними отруйними речовинами і бактеріальними засобами знешкоджуються в першу чергу ОР (СДОР). а потім бактеріальні засоби і радіоактивні речовини.

Повне санітарне опрацювання полягає в ретельному обмиванні всього тіла теплою водою з милом. При цьому заміняється або піддається спеціальному опрацюванню білизна, одяг, взуття. Санітарні обмивальні пункти влаштовуються на базі санітарних пропускників, душових павільйонів або в наметах безпосередньо на місцевості. У теплий час року повне санітарне опрацювання можна проводити в незаражених проточних водоймах.

Дезактивація, дегазація, дезінфекція

У результаті дій (перебування) на зараженої (забрудненої) місцевості одяг, взуття. засоби захисту, зброя, техніка можуть бути заражені радіоактивними, що отруйними речовинами (СДОР) і бактеріальними засобами. Для їхнього знезаражування і запобігання поразки людей проводять дезактивацію. дегазацію і дезінфекцію, що можуть бути частковими і повними.

Дезактивація - видалення радіоактивних речовин із зараженої поверхні. Для дезактивації одягу, взуття і засобів захисту їх і витрушують, обмивають або протирають (прогумовані і шкіряні вироби) водяним розчином миючих засобів або водою, одяг прають із застосуванням речовин, що дезактивують.

Часткова дезактивація техніки проводиться з метою зниження ступеня її зараженості. Повна дезактивація техніки міститься у видаленні радіоактивних речовин із усієї поверхні шляхом змивання їх розчинами, що дезактивують, водою з одночасним опрацюванням зараженої поверхні щітками. Вона проводиться на пунктах спеціальною опрацювання (ПуСО) формуваннями ЦО.

Для дезактивації застосовуються спеціальні розчини, що дезактивують, водяні розчини пральних порошків і інших миючих засобів, а також звичайна вода і розчинники (бензин, газ. дизельне паливо).

Дегазація - видалення або хімічна руйнація (знешкодження) отруйних речовин (СДОР). Дегазація одягу, взуття, засобів індивідуального захисту здійснюється кип'ятінням, опрацюванням паро аміачною сумішшю (у спеціальних пристроях), пранням і провітрюванням (природна дегазація).

При частковій дегазації техніки оброблюються тільки ті частини, з якими стикаються люди. Повна дегазація перебуває в повному знешкодженні або видаленні ОР (СДОР) з усієї поверхні оброблюваного об'єкта. Вона також проводиться на ПуСО.

Для дегазації застосовують спеціальні розчини. Можна використовувати місцеві матеріали: промислові відходи лужного характеру, розчин аміаку, їдкий натр, розчинники (бензин, газ, дизельне паливо).

Дезінфекція - знищення бактеріальних засобів і хімічна руйнація токсинів. Дезінфекція одягу, взуття і засобів індивідуального захисту здійснюється опрацюванням їх пароповітряною сумішшю, кип'ятінням, замочуванням у дезинфікуючих розчинах (або протиранням ними), пранням.

Повна дезінфекція зброї, техніки проводиться на ПуСО такими ж способами, що і дегазація, але з використанням дезінфікуючих розчинів: фенолу, крезолу, лізолу й ін.

Дії населення при пожежі.

Пожежа - неконтрольований процес горіння, що супроводжується знищенням матеріальних цінностей і створює небезпеку для життя людей.

Історія знає чимало пожеж-катастроф:

1335 р. - згоріли за свідченням новгородського літопису, "міста Москва, Вологда, Вітебськ і Юр'ев-Німецький".

1917 р.2 травня - у вітряний день вогнем знищені 40 кварталів Барнаула, 3120 сімейств залишилося без даху, більш 300 чоловік загинуло.

1967 р.22 травня - пожежа в універмазі "Инновасьон" у Брюсселі відніс житія 350 чоловік. У 1972 р. подібна трагедія відбулася в Осакє - загинуло 119 чоловік.

1977 р. - у нічному клубі "Беверлі Хілз" штат Кентуккі, США в результаті пожежі загинуло 400 чоловік і 130 чоловік, були доставлені в лікарні з важкими опіками.

10 лютою 1999 р. наприкінці робочого дня, виникла пожежа в Самарському обласному управлінні внутрішніх справ. Пожежа вищої категорії складності, як думають, була викликана замиканням в електропроводці па другому поверсі і швидко охопила весь п'ятиповерховий будинок. Відрізані вогнем віт виходу люди намагалися врятуватись на деревах, що росли поруч або просто вистрибували у вікна. Екіпажі пожежних машин мали східці, що досягали тільки 3 поверху. У пожежних не виявилося і брезентів, щоб зм'якшити удар людей, що летять з висоти. Ловиш їх намагалися просі о руками або за допомогою курток. Тому багато хто розбилися об асфальт...

На 5 поверсі розміщався криміналістичний відділ, у якому зберігалися легкозаймисті хімічні речовини. Це загострило і без того трагічну ситуацію. Ревіння полум'я часом перекривали вибухи боєприпасів і спецзасобів, що знаходилися в УВС.

Пожежа віднесла 67 людських життів, 20 чоловік пропали без звістки...

Основними причинами виникнення пожеж у житлових будинках є:

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації освітлювальних, побутових нагрівальних і інших електроприладів.

Необережне обертання з вогнем, кидання сірників, що горять, і недокурків застосування свіч, відігрівання відритим вогнем водопровідних труб, сушіння білизни над газовою плитою і т.д.

Порушення правил користування газовими приладами (керогазом, примусом) і правил пожежної безпеки при користуванні газовими приладами.

Пустощі дітей із вогнем (гра із сірниками, розведення багать. паління).

Пожежі виникають під дією стихійних сил природи, аварій на виробництві, але частіше усього через недбале обертання людей із вогнем.

Основні правила пожежної безпеки на промислових підприємствах складаються із наступного:

Територію підприємств, виробничі і службові помешкання необхідно завжди містити в чистоті.

На кожному підприємстві повинні бути виділені пожежобезпечні ділянки, куди видаляють виробничі відходи, сміття.

Протипожежні розриви між будинками і спорудженнями забороняється використовувати для збереження готової продукції, сировини або напівфабрикатів.

На пожежо і вибухонебезпечних ділянках території підприємства, у цехах категорично забороняється курити.

Па значних місцях необхідно вивісити попереджуючі написи, правила пожежної безпеки.

Пожежі супроводжуються небезпечними і шкідливими явищами, що необхідно враховувати при проектуванні і будівництві споруджень.

Основні властивості пожежі:

Висока температура полум'я, що досягає в найбільш гарячій частині 1200-1400°С.

Передача тепла тепловипромінюванням, конвекцією. Наприклад, при пожежі в помешканні і закритими дверми біля 40°о тепла передається за допомогою випромінювання полум'я на стіни, 5% - через прорізи назовні і 50-55% несеться конвективними потоками, також назовні через верхню частішу вікон.

Наявність диму різко знижує видимість усередині будинків і споруджень.

Наявність токсичних газів у димі (оксид вуглецю, оксид азоту, сірчистий газ, фосген) може привести до отруєння і смерті.

Температура диму представляє велику небезпеку для людей. При температурі вдихуваного диму 60°С (при відсутності токсичних речовин) може наступити смерть.


 
 

Цікаве

Загрузка...