WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Населення в надзвичайних ситуаціях воєнного та мирного часу - Курсова робота

Населення в надзвичайних ситуаціях воєнного та мирного часу - Курсова робота

При споживанні заражених продуктів і води (аліментарний).

Після зіткнення з зараженими предметами, при спілкуванні з хворими людьми і тваринами (контактний).

При укусах насекомими - переносниками захворювань (трансмісійний).

При виникненні осередка інфекційного захворювання на зараженій території вводиться карантин або обсервація. Постійні карантинні заходи у відношенні до людей, тварин і рослин виконуються митницями на державних кордонах.

Карантин - це система протиепідемічних і режимних заходів, спрямованих на повну ізоляцію осередка зараження і ліквідацію інфекційних захворювань у ньому.

Карантинний режим передбачає повну ізоляцію осередка зараження від навколишнього населення, має ціль недопущення поширення інфекційних захворювань.

На зовнішніх межах зони карантину встановлюється збройна охорона, організується комендантська служба і патрулювання, регулюється рух. V населених пунктах і на об'єктах, де встановлений карантин, організується місцева (внутрішня) комендантська служба, здійснюється охорона інфекційних ізоляторів і лікарень, контрольно-передатних пунктів і ін.

З районів, у яких оголошений карантин, вихід людей, вивід тварин і вивіз майна забороняються. В'їзд на заражену територію дозволяється начальниками цивільної оборони лише спеціальним формуванням і видам транспорту. Транзитний проїзд транспорту через осередки ураження забороняється (винятком може бути тільки залізничний транспорт).

Об'єкти народного господарства, що виявилися в зоні карантину і продовжують свою виробничу діяльність, переходять на особливий режим роботи із суворим виконанням протиепідемічних вимог. Робітники зміни розбиваються на окремі групи (можливо менші по складу), контакт між ними скорочується до мінімуму. Харчування і відпочинок робітників га службовців організується по групах у спеціально відведених для цього помешканнях. У зоні карантину припиняється робота всіх навчальних закладів, видовищних заснувань, ринків і базарів.

Населення в зоні карантину розбивається на дрібні груші (так називана дробная карантинизация); йому не дозволяється без крайньої потреби виходити зі своїх квартир або будинків. Продукти харчування, вода і предмети першої необхідності такому населенню доставляються спеціальними командами. При необхідності виконувані термінові роботи поза будинками люди повинні бути обов'язково в засобах індивідуального захисту.

Кожний громадянин відповідає за дотримання режимних заходів у зоні карантину; контроль над їхнім дотриманням здійснюється службою охорони суспільного порядку.

У тому випадку, коли установлений вид збудника не відноситься до групи особо небезпечних, введений карантин заміняється обсервацією, що передбачає медичне спостереження за осередком зараження І проведення необхідних лікувально-профілактичних заходів. Ізоляційно-обмежувальні заходи при обсервації менш суворі, ніж при карантині.

Обсервація - система ізоляційно-обмежувальних заходів, спрямованих на обмеження в'їзду, виїзду і спілкування людей на території, оголошеної небезпечною, посилення медичного спостереження, попередження поширення і ліквідації інфекцій, що не відносяться до групи особо небезпечних, а також у районах, що безпосередньо стикаються з межею карантинної зони.

Введення і зняття карантину й обсервації робиться за вказівкою місцевих органів влади.

Основні заходи, проведені на території, яка оголошена зоною карантину н обсервації:

Проведення екстреної профілактики населення антибіотиками (захисні щеплення), а після встановлення характеру захворювання і його збудника - специфічної профілактики.

Раннє виявлення хворих, у яких передбачається дане захворювання, ізоляція, госпіталізація і лікування захворілих.

Доставка хворим і підданим карантину води, харчування і товарів першої необхідності.

Дезінфекція території, споруджень, майна. поховання загиблих.

Встановлення на підприємствах, транспорті, торгівлі режиму роботи, що виключає можливість поширення інфекції.

Профілактичні заходи, спрямовані на запобігання епізоотій і епіфітотій.

Дератизація. дезинсекція, біологічна, хімічна і механічна боротьба із шкідниками сільського і лісового господарства.

Дії в умовах бактеріологічного зараження.

У випадку зараження місцевості біологічними засобами, спалахів гострозаразних інфекційних захворювань, можуть бути введені карантин і обсервація. Про введення карантину й обсервації штаб ЦО повідомляє через засоби масової інформації.

При перших же ознаках захворювання необхідно викликати лікаря й ізолювати хворою. У залежності від характеру інфекційної хвороби і конкретної обстановки хворий може бути госпіталізований або залишений удома для лікування. При лікуванні вдома хворому виділяється окрема кімната або його ліжко відгороджується ширмою. Лікування за хворим доручається одній людині, що при лікуванні за ним користується індивідуальними засобами захисту. Для хворого виділяється окремий посуд, що систематично дезінфікується.

Населення, що знаходиться в осередку біологічного зараження, зобов'язане с грою дотримуватись усих вимог медичної служби ІДО.

Спілкування людей між собою обмежується. Заняття в навчальних закладах і робота деяких заснувань і підприємств припиняється за вказівкою штабу ГО. Користування суспільним транспортом обмежується, торгівля на ринках забороняється.

Особливо строго повинні дотримуватися правил особистої гігієни, санітарного стана житла і прилягаючої до нього території. Необхідно обробляти дезінфікуючими розчинами бильця східців і дверні ручки, ретельно вбирати місця загального користування, вести боротьбу з мухами, і гризунами.

Виходячи з помешкання користуватися індивідуальними засобами захисту органів дихання і шкіри. Перед входом у помешкання знімати взуття і верхній одяг, залишиш їх із зовнішньої сторони до опрацювання дезінфікуючим складом.

В'їзд і виїзд транспорту дозволяється тільки після знезаражування території, будинків, споруджень.

Забороняється використовувати воду з неперевірених джерел. Не можна пити сиру воду і не кип'ячене молоко. Продукти вживати тільки після термічною опрацювання, берегти в герметичному посуді (поліетиленових пакетах) і в холодильнику. Хліб обпалювати на вогні або прожарювати в духовці.

Виходячи з району карантину, всі особи обов'язково проходять екстрену профілактику і повну санітарну обробку з дезінфекцією білизни, одягу, взуття й індивідуальних засобів захисту.

Дезинфекція на зараженій території проводиться в такій послідовності: спочатку дезінфікуються транспорт, зовнішні поверхні будинків і споруджень, після чого дезінфікуються внутрішні помешкання.

Санітарне опрацювання людей. Дезактивація, дезінфекція, дегазація.

Для видалення радіоактивних речовин із зараженої (забрудненої) поверхні, знезаражування і видалення ОР і бактеріальних засобів проводяться санітарне опрацювання людей, дезактивація, дегазація, дезінфекція одягу, взуття, засобів індивідуального захисту і взуття.

Санітарне опрацювання людей.

Санітарне опрацювання - це видалення радіоактивних речовин, знешкодження і видалення ОР, хвороботворних мікробів із шкірного покриву, а також засобів індивідуального захисту, одягу, взуття. Воно може бути частковим або повним.

Часткове санітарне опрацювання при зараженні радіоактивними речовинами проводиться (по можливості) безпосередньо в зоні радіоактивного зараження або після виходу з неї. Для цього варто стати спиною проти вітру, зняти верхній одяг і витрусити його. Потім розвісити одяг і ретельно вичистити або вибити його. Взуття обмити водою або протерти мокрою ганчіркою. Обмити чистою водою відкриті ділянки рук і шиї. лицьову частину протигаза, зняти протигаз, ретельно вимити обличчя, прополоскати рот. ніс і горло. Якщо води мало, відкриті шкірні покриви і лицьову частину протигаза обтерти вологими тампонами. Взимку одяг і взуття можна обтерти чистим снігом.

Часткове санітарне опрацювання при зараженні капельножидкими ОР або СДОР проводять негайно. Для цього, не знімаючи протигаза. оброблюють ділянки шкіри, на які потрапило ОР. заражені місця одягу, лицьову частину протигаза розчином з індивідуального протихімічного пакета (ІПП-8). Якщо його немає, то знешкодити рідкі ОР можна побутовими хімічними засобами. Так для опрацювання шкіри можна завчасно приготувати 1 л 3% перекису водню і 30 р їдкого натра, що змішують безпосередньо перед використанням. Їдкий натр можна замінити силікатним клеєм (150 р клею на 1л 3% перекису водню). Спосіб застосування розтинів такий же. як і рідини протихімічного пакета. При використанні сухого їдкого натра необхідно стежити за тим, щоб він не потрапив в очі і на шкіру.


 
 

Цікаве

Загрузка...