WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Населення в надзвичайних ситуаціях воєнного та мирного часу 2 - Курсова робота

Населення в надзвичайних ситуаціях воєнного та мирного часу 2 - Курсова робота

Заліпити тріщини в дверних коробках, домогтися щільного прилягання дверей до дверної коробки.

Зашпаклювати щілини у віконних прорізах.

Закрити віддушини, димоходи, і інші шляхи проникнення повітря в помешкання, використовуючи для цього липку полімерну стрічку або інші засоби.

Режим радіаційного захисту, порядок дії населення і правила поводження визначають штаби ЦО, що передаються через засоби масової інформації.

Способи захисту людей, харчування, води від радіоактивного зараження.

Основний спосіб захисту" харчування і води від зараження - їх ізоляція від зовнішнього середовища.

Для захисту продуктів харчування і води необхідно:

  • Загорнути продукти в пергамент і упакувати їх у поліетиленові пакети, скласти в домашній посуд, що закривається щільно, або холодильник.

  • Наповниш кип'яченою водою весь чисти герметичний посуд (термоса, каністри, баки і т.п.).

  • За герметизувати підвал (льох), використовуваний для збереження овочів і солінь.

  • Захистити колодязь: побудувати навіс, стовбур шахти закрити щільною герметичною кришкою.

  • Знаходячись на зараженій території не можна вживати в їжу продукти і пити воду з відкритих джерел.

У вигадку відсутності захищених від зараження продуктів перед ужитком варто провести їхню дезактивацію.

Сухі сипучі продукти, що зберігалися в мішках можна вживати після зняття верхнього шару в 3 см.

М'ясо, риба, овочі, фрукти миються струменем проточної води, зрізається верхній шар товщиною не менше 3 мм. після цього піддаються термічному опрацюванню (варінню), зливаючи воду не менше 2 разів.

Молоко, заражене радіоактивними речовинами, переробляється в сир або олію (потрібен час для природного спаду радіоактивності). Рідкі продукти (рослинна олія) дезактивують шляхом відстоювання. Відстоювання триває 3-5 доби, після цього верхній шар продукту зливають і вживають у їжу.

Продукти харчування, що зберігаються в герметичній тарі, не вимагають дезактивації, але необхідно ретельно про дезактивувати зовнішню поверхню тари, протираючи її обмиваючи її водою.

При відсутності захищених водоисточников воду можна дезактивувати перегонкою, фільтрацією її обстоюванням. Можна одержані знезаражену воду, відрив у 2-і м від водойми яму. Повнота дезактивації продуктів харчування і води перевіряється радіометричними приладами (радіометрами) - Розміри припустимої зараженості продуктів харчування і води доводяться у відповідних таблицях.

Долаючи заражену територію необхідно прийняти радіозахисний засіб № 1 з аптечки АІ-2. На зараженій місцевості необхідно строго дотримуватись визначених правил: заборонено пити, курити, приймати їжу. наймати засоби захисту, доторкатися без потреби до предметів, рухатися по високій траві і густому чагарнику. Паління небезпечне не тільки тим., що пін час затягування к легкі надходить більше забрудненого повітря, але і тим, що при сполученні цих шкідливих чинників значно збільшується імовірність захворювання раком легенів.

Після опромінення організм розвивається променева хвороба. У її шиті виділяють ряд синдромів, що свідчать про переважну1 поразку радіацією окремих фізіологічних систем організму.

До таких симптомів відноситься церебральний (поразка центральної нервової системи), костномозговий (зменшення кількості кров'яних клітин), шлунково-кишковий (ушкодження внутрішньої поверхні кишечнику).

Виразність симптомів променевої хвороби залежить від дози опромінення. Перші ознаки опромінення: нудота, блювота, головній біль, підвищення температури тіла, загальна слабість, почервоніння уражених ділянок шкіри.

Перша допомога при радіоактивній поразці:

Термінова евакуація: радіоактивної зони.

Дезактивація поверхні тіла, під струменем проточної води температурою 33-35 градусів, протягом 15 хвилин із використанням миючих засобів.

Рот. ніс і очі прополоскати 2% розчином натрію гідрокарбоната (харчовою содою).

Рясне промивання шлунка (12-15 л) водою температурою 15-200 С.

При комбінованих поразках (ранах і т.д.) накласти джгут вище рани, закрити ЇЇ стерильною пов'язкою, щоб не допустити влучення радіонуклідів у кровотік.

Забруднений одяг перемінити, винести з помешкання.

У зоні радіоактивного зараження необхідно сірого виконувати розпорядження штабу ЦО і комісії з надзвичайних ситуацій.

Дія населення при аварії на хімічно небезпечному об'єкті.

Технічний прогрес не мислимий без інтенсивного розвитку хімічної, нафтохімічної й інших родинних видів промисловості. На підприємствах цих галузей, що спеціалізуються па випуску матеріалів, широко використовуваних у народному господарстві й у побуті. переробляють хімічні речовини, у гаму числі і небезпечні для здоров'я людини.

Наприклад, вихідною сировиною для одержання поролону, пінопластів. поліуретанів, необхідних в автомобіле - і літакобудуванні, є фосген. Оргскло, спеціальні синтетичні каучуки, штучні хутра роблять із синильної кислоти. Обидва ці з'єднання в роки першої світової війни застосовувалися як бойові отруйні речовини. Дуже отрутні також хлор, аміак, фтористий водень, формальдегід і інші речовини, що у величезній кількості використовуються в хімічному синтезі і технологічних процесах.

На складах типового хімічного комбінату зберігаються сотні тонн потенційно токсичних продуктів. Крім тою. велика їхня кількість транспортується в залізничних цистернах, по магістральних трубопроводах. І не дивлячись на застосовувані на підприємствах і транспорті заходи безпеки, аварійні ситуації, що супроводжуються виливами або викидами в атмосферу отрутних пар (аєрозолів). не г рідкістю.

У російському місті Дзержинському з населенням 287 тис. жителів розташовані декілька заводів по виробництву хлору і песетецидів. У минулому тут також виготовлялася хімічна зброя. Зокрема, комбінат "Капролактам" щорічно викидає 600 тонн канцерогенного газу. Звичайний тут змії - настільки щільний, що не видно сусідніх будинків. Головні російські авторитети в області діоксанів (токсичний і побічний продукт промислового виробництва або горіння) заявляють, що Дзержинський, у якому середня тривалість життя 42 року в чоловіків і 47 років у жінок, повинний бути евакуйований.

Згадаємо страшну трагедію індійського міста Бхопал. З грудня 1984 р. на хімічному заводі американської корпорації "Юніон карбайд" відбувся відплив 43 і мітїлізоционата й інших промислових отрут.3150 людських життів, унесених відразу ж, більш 200 тис. покалічених, отруєних, хворих - і акин підсумок аварії. Компанія виплатила 470 мли. доларів компенсації жертвам і їхнім родичам.

Цілком очевидно, що у військовий час можливі куди більш серйозні наслідки. Адже промислові і хімічні об'єкти будуть руйнуватися в першу чергу. Отже, шкідливі речовини реально небезпечні не тільки для населення, як вважалося раніш, але і для ОВС, яким прийдеться виконувати бойові задачі в настільки складних умовах.

От чому особовий склад повинний мати уявлення про вражаючу дію хімікатів (сильнодіючих отруйних речовин - СДОР) і твердо знати особливості використання засобів індивідуального захисту, надання само - і взаємодопомоги. Від керівників, крім того, потрібна компетентна оцінка сформованої ситуації Й уміння організувати заходи захисту. Значимість розглянутої проблеми підсилюється тим, що в мирний час для ліквідації наслідків аварій у техносфері залучаються і курсанти навчальних закладів.

Що ж прийнято вважати сильнодіючими отруйними речовинами? До них відносяться не всі шкідливі компоненти промислового виробництва, а тільки ті, що здатні заражати повітря в небезпечних концентраціях і тим самим викликати масові поразки різного ступеня ваги. Основними представниками цієї групи є хлор, аміак, хлор, ціаністий водень, окис вуглецю й інші хімікати. До СДОР відносяться і деякі отрутні рідини, застосовувані при навчанні курсантів (хлорпікрин, єтілповані бензини. антіфрізи).

Отруєння людей частіше усього відбувається при вдиханні заражених парами й аерозолями отруйних речовин повітря, тобто інгаляціонно. При цьому уражаються дихальний тракт, серцево-судинна і нервова системи, печінка й інші внутрішні органи. Симптоми поразки виявляються по-різному: в одних випадках швидко, а іноді - через декілька днів і навіть тижнів. Характер і ступінь отруєння залежать від токсичності, концентрації СДОР в атмосфері і часу впливу.


 
 

Цікаве

Загрузка...