WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Застосування засобів індивідуального захисту - Курсова робота

Застосування засобів індивідуального захисту - Курсова робота

Підбір лицевої частини необхідного типорозміру ГП-7 здійснюється на основі результатів вимірювання горизонтального та вертикального об'єму голови. Горизонтальний об'єм визначається вимірюванням голови по замкнутій лінії, що проходить на обличчі по надбрівних дугах, збоку на 2 -

3 см вище краю вушної раковини та позаду через найбільш виступаючу точку голови. Вертикальний об'єм визначається вимірюванням голови по замкнутій лінії, що проходить через маківку, щоки та підборіддя. Вимірювання округлюються з точністю до 5 мм. За сумою двох вимірів встановлюють потрібний типорозмір - зріст маски та положення (номер) упорів лямок наголовника, в якому вони зафіксовані. Першою цифрою позначається номер лямки, другою - скроневих, третьої - щічних. Положення лямок наголовника встановлюють при підгонці протигазу. Ріст вказано на підборідній частині маски.

Таблиця 3

Зріст лицевої

частини

1

2

3

Положення упорів лямок

4-8-8

3-7-8

3-7-8

3-6-7

3-7-7

3-5-6

3-4-5

Сума горизонтального та вертикального об'єму голови, мм

До 1185

1190 -

1210

215 - 1235

1240 - 1260

1265 - 1285

1290 - 1310

1315 і більше

Час захисної дії цивільних протигазів від СДОР залежить від об'єму легеневої вентиляції людини, а також виду та концентрації ОР (від десятків хвилин до декількох годин). Наприклад, при об'ємі легеневої вентиляції 30 л/хв (стан спокою) від хлору і сірководню у концентрації 5 мл/л цивільні протигази захищають протягом 40 хв. Однак фільтруючі протигази не захищають від окису вуглецю (чадного газу), тому для захисту від нього застосовується гопкалітовий патрон, який приєднується до протигазової коробки. Для збільшення спектра та терміну захисту розроблені додаткові патрони.

3. Визначити власний розмір загальновійськового захисного комбінезона (табл. 4).

ЗЗК складається із захисного плаща, панчіх та рукавичок. Захисні плащі виготовляються п'яти розмірів. Користуючись табл. 4 студенти визначають особистий розмір.

Таблиця 4

Ріст людини, см

Розмір плаща

ЗЗК

до 165

1

165 - 170

2

170 - 175

3

175 - 180

4

вище 180

5

4. Ознайомитися з засобами медичного захисту людини.

Після отримання аптечки АІ-2 студенти вивчають її комплектність та правила користування нею за інструкцією.

Для попередження розвитку больового шоку при переломах кісток, пораненнях, поширених опіках застосовується знеболюючий засіб (1 мл 2,5 % розчину промедолу), що вводять внутрішньом'язово (підшкірно) за допомогою шприц-тюбика, що знаходиться у гнізді 1 аптечки (у мирний час цей засіб в аптечку не вкладається, а зберігається окремо).

У гнізді 2 - пенал червоного кольору, в якому знаходиться таблетований антидот (тарен, 6 таблеток) проти отруйних речовин фосфорорганічного ряду. В одній таблетці міститься 0,006 г чистого терену. Застосовують при загрозі отруєння ФОР або ФОС: 1 таблетку під язик, повторний прийом можливий не раніше, ніж через 6 годин.

Гніздо 3 - великий пенал білого кольору з протибактеріальним засобом 2 (15 таблеток сульфадиметоксину по 0,2 г кожна). Рекомендується застосовувати при шлунково-кишкових розладах, що виникають після опромінення, по 7 таблеток в один прийом у першу добу і по 4 таблетки у наступні дві доби.

У гнізді 4 - два пенали рожевого кольору з радіозахисним засобом 1 (цистамін, по 6 таблеток кожний). Одна таблетка містить 0,2 г препарата (радіопротектор швидкої дії), вживають до впливу проникаючої радіації за 40-60 хвилин (6 таблеток в один прийом). При новій загрозі опромінення через 4-6 годин приймають інші 6 таблеток.

Гніздо 5 - два пенали білого кольору з протибактеріальним засобом 1. У кожному пеналі знаходиться по 5 таблеток тетрацикліну. Одна таблетка тетрацикліну містить 100 000 ОД антибіотика. Хлортетрациклін застосовують при загрозі бактеріального зараження з метою екстреної неспецифічної профілактики. Одноразова доза становить 500 000 ОД. Повторний прийом у тій же дозі - через 6 годин.

У гнізді 6 - пенал молочного кольору з радіозахисним засобом 2 (йодистий калій, 10 таблеток по 0,125 г). Препарат приймається по 1 таблетці щодня протягом 10 днів після випадіння радіоактивних опадів при небезпеці потрапляння радіоактивного йоду в організм, особливо з молоком від корів, що випасаються на зараженій РР території.

У гнізді 7 - пенал синього кольору з протиблювотним засобом (етаперазин – 0,006 г 5 таблеток). Препарат застосовується при прояві первинної реакції на опромінення для попередження блювоти, а також при черепно-мозкових травмах.

Разові дози засобів, наявних в аптечці (окрім радіозахисного засобу № 2 і протибольового засобу), становлять для дітей до 8 років - 1/4, від 8 до

15 років - 1/2 дози дорослого; разові дози радіозахисного засобу № 2 і протибольові засоби для дітей і дорослих однакові.

У захисті людини засоби індивідуального захисту мають винятково важливе значення, передусім внаслідок можливості швидкого їх застосування при необхідності. Тому вони повинні бути в постійній готовності до вживання, а при виникненні надзвичайної ситуації (зараження атмосфери ОР, РР, БЗ, СДОР) використовуватися людиною негайно.

ПИТАННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

1. Класифікація ЗІЗ за принципом захисної дії.

2. Класифікація ЗІЗ за встановленим порядком постачання цими засобами.

3. Призначення респіраторів.

4. Термін захисної дії коробки фільтруючого протигаза.

5. Що входить до комплекту фільтруючого протигаза?

6. Що входить до складу ізолюючого протигаза?

7. Чому дорівнює питома поверхня 1 г активованого вугілля?

8. Призначення гопкалітового патронау.

9. Які суміші застосовуються для підсилення захисних властивостей протигаза?

10. Чому дорівнює оптимальний відсоток просочень до ваги вугілля?

11. Розмір частинок, які затримує протиаерозольний фільтр сучасних протигазів.

12. Яку максимальну кількість отруйних речовин може поглинути 1 г активованого вугілля?

13. Які процеси відбуваються у фільтр-поглинаючій коробці протигаза?

14. Які клапани має маска протигаза?

15. Яке призначення протиаерозольного фільтра?

16. Фактори, що діють на організм людини при користуванні протигазом.

17. Колір коробки протигаза для захисту від парів органічних речовин, фосфору і хлорорганічних хімікатів.

18. Колір коробки протигаза для захисту від сірчаного газу, хлору, окисів азоту, синильної кислоти.

19. Колір коробки протигаза для захисту від аміаку, сірководню та їх сполук.

ЛІТЕРАТУРА

1. Закон України № 1809 – ІІІ "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру". – К., 2000.

2. Положення про Цивільну оборони України: Постанова КМУ № 299. – К., 1994.

3. Про єдину державну систему запобігання і реагування на НС техногенного та природного характеру: Постанова КМУ № 1198. – К., 1998.

4. Мігович Г. Г. Довідник з цивільної оборони. - К.: ЗАТ "УТГ", 1998.- 526 с.

5. Депутат О. П., Коваленко І. В., Мужик І. С. Цивільна оборона. - Львів: Афіша, 2001.- 332 с.

6. Стеблюк М. І. Цивільна оборона. – К.: Урожай, 2004. – 357 с.

7. Шоботов В. М. Цивільна оборона. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 437 с.

8. Кучма М. М. Цивільна оборона (цивільний захист): Навчальний посібник. – Львів: "Магнолія плюс", 2004. – 354 с.


 
 

Цікаве

Загрузка...