WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Вплив мобільного телефону на організм людини - Курсова робота

Вплив мобільного телефону на організм людини - Курсова робота

Наостанку помітимо, що мобільний телефон все ж спричинює шкоду вашому здоров'ю, і це доведений і відчутний факт. Так, використання мобільного телефону в час керування автомобілем у чотири рази збільшує вірогідність аварії, причому це вірно також і для користувачів hands free - систем, так як справа тут не у зайнятих руках, а у втраті концентрації уваги.

Друга проблема - травми і хвороби хребта, обумовлені довгими розмовами з нахиленою при цьому головою. Тримати довго трубку у руці - вірний шлях до проблем з мишцями, запаленню сухожиль і зміщенню дисків.

Звідси рекомендація активним користувачам мобільного зв'язку: купляйте головні гарнітури! Вони не тільки дозволять голові знаходитися у нормальному положенні, а рукам - не втомлюватися але і усунуть джерело випромінювання від голови. Крім цього рекомендації, ще залишаються дві істини, які можна підкреслити з усієї історії про вплив мобільних телефонів на здоров'я: не відволікайтесь на телефонні дзвінки за кермом і ... кидайте палити!

3.2Позиція генерального директора СООО "Мобільні Телесистеми".

Як Ви вважаете, чи впливає випромінювання мобільного телефону на здоров'я?

З цього приводу розмови йдуть постійно, однак кількість абонентів сотового зв'язку у світі тільки зростає. Наукових досліджень, які б доводили пряму шкоду мобільного телефону для людини, немає. Та ж мікрохвильова піч випромінює набагато більше, ніж мобільник, і, незважаючи на це, являється предметом обороту у мільйонах галузях. Мобільний телефон інколи може впливати на здоров'е людини, наприклад, у надзвичайних ситуаціях у дорозі, коли викликати швидку чи будь - яку іншу допомогу можна лише з мобільного телефону. Таких випадків, коли люди були врятовані завдяки дзвінку з мобільника, тисячі. Так що мобільний зв'язок може впливати на здоров'я позитивно. [4]

Розділ 4. Хвороби та ушкодження спричинені неправильним використанням мобільного телефону

4.1Виникнення ракових пухлин.

Спеціалісти Московської медичної академії ім. І.М. Сеченова під керівництвом академіка РАМН Геннадія Румянцева в черговий раз намагались знайти відповідь на питання, чи шкідливі мобільні телефони для здоров'я.

Основним шкідливим фактором мобільних телефонів вважаються високочастотні дециметрового діапазону. Найбільш розповсюджений в Росії стандарт GSM працює на частотах 900, 1800 1 1900 МГц. Найбільш сильне випромінювання мобільника сильно коливаються. Це зв'язано як з самою конструкцією телефону, так і з умовами його використання і віддаленістю абонента від базових станцій. Через таке коливання вченим досить важко спрогнозувати біологічні ефекти телефонного випромінювання, хоча досвід фізіологів говорить про те, що практично будь - який вид випромінювання потенційно небезпечний для здоров'я. Висновок про вплив мобільних телефонів на здоров'я важко зробити ще й тому, що з початку досліджень минуло дуже мало часу, а якісні пухлини, у виникненні яких звинувачують телефони, утворюуться досить довго.

"Більшість вчених оцінюють вплив мобільних телефонів на нервову систему і розвиток якісних пухлин, - говорить Геннадій Румянцев. - Але дані різних дослідницьких колективів дуже різні. Одні вчені не вбачають залежність розвитку пухлин від використання мобільного зв'язку, інші вважають його доведеним. Неоднозначні й результати експерименів, присвячених впливу високочастотних випромінювань на різні здібності людини. Єдиний факт, який не підлягає сумніву - це вплив радіохвиль частоти 900 МГц, який підвищує кровообіг у корі головного мозку. Але цього не достатньо, щоб винести мобільним телефонам остаточний негативний вирок".

Згідно статистиці у 2004 році загальний продаж сотових телефонів сягнула висот — їх було продано близько 650 тисяч. У цілому мобільниками користуються сьогодні приблизно півтора міліарди жителів нашої планети - від дітей до людей похилого віку.

Зростає популярність мобільних телефонів, але накопичуються і наукові дані про наслідки їх використання. Зовсім недавно усіх занепокоїли дані, опубліковані німецькою групою дослідників. Їх експерименти показали: вплив електромагнітних полів, аналогічних за характеристиками тим, які створюються мобільниками, які різко підвищують загрозу пошкодження ДНК і теоретично можуть призвести до переродження клітин у якісні, тобто до зародження пухлин. Правда, вчені сказали, що доказів негативного впливу на здоров'є людини поки що немае, потрібні подальші дослідження.

Англійські вчені б'ють тревогу з іншого приводу: вони стверджують, що діти стали гірше спати через мобільники. Інші беруть їх з собою навіть у ліжко, продовжують посилати один одному СМС - повідомлення і тому гірше засинають, сон дітей більш неспокійний. Лікарі впевнені, що дорослі повинні зменшувати використання сотових телефонів маленькими дітьми.

Обвинувачення в адресу мобільників звучать і в італійськш пресі. Нещодавно там з'явилося нестандартне повідомлення: 14 - літню дівчинку прийшлося госпіталізувати через серйозне запалення сухожиль. Деякий час дівчинка почала скаржитися на постійну біль у великому пальці правої руки, потім палець зовсім перестав рухатися. Лікарі виявили гостре запалення сухожиль, почали докопуватись до причин хвороби. Згодом вони з'ясували: дівчинка щоденно відправляла друзям до ста СМС. Медики попереджують, що такі випадки можуть повторитися, якщо підлітки не зрозуміють, що їх захоплення СМС - повідомленнями небезпечно. Крім того, психологи і педагоги думають, що таке захоплення (так, як і захоплення комп'ютерними іграми) може призвести в хворобливу тягу і породити додаткові неврози. Крім цього постае ще й інша проблема: чи руйнують випромінювання мобілок клітини крові? Проблеми безпеки використання мобільних телефонів постійно зостаються у центрі уваги — як серед користувачів, число яких вже сягае 1 млрд. По всьому світу, так і серед вчених. Не раз з'являлись роботи, де доводилась шкідливість випромінювання мобільних телефонів. Інколи можна було прочитати й інпи твердження. Нові дані, які були отримані

шведськими вченими, безсумнівно, направлять ці дискусії зовсім в інше русло, передає ВВС.

Справа в тому, що усі минулі дослідження розглядали в основному проблему виникнення ракових пухлин із-за пошкодження молекул ДНК, які можуть виникнути у результаті локального нагріву при поглинанні електромагнітних хвиль. Але енергія випромінювання недостатньо висока, щоб визвати розрив хімічних зв'язків, а локальний розігрів також недостатній для проведення хімічної реакції.

Заслуга шведських вчених у тому, що вони розглянули зовсім інший шлях впливу випромінювання на організм, а саме - вплив його на еритроцити (червоні кров'яні тільця). Еритроцити взаемодіють один з одним не посередньо, а через молекули оточуючої їх води, які представляють собою електричні диполи. Була проаналізована теоретична модель такої взаемодії при накладанні зовнішнього електромагнітного поля частотою 850 МГц (типічне значення для мереж мобільного зв'язку). Виявилось, що при такому впливі диполи молекул води вистроюються в одному напрямку, що призводить до збільшення сили взаемодії на 11 порядків величини.

Нагадаємо, що це лиш теоретична можливість, але якщо вона буде підтверджена експериментально, це буде значить, що електромагнітне випромінювання здатне впливати на особливості крові. Збільшення взаємодії між еритроцитами може в кінцевому результаті призвести до збільшення в'язкості крові, що відіб'ється на серцево-судинній системі. На користь запропонованого механізму говорить і нещодавно виявлений вплив геомагнітних невдоволень на взаємодії еритроцитів у крові

4.2Вивихи частин тіла.

У зв'язку зі збільшенням відправки коротких SMS - повідомлень, люди стали страждати на травми палців рук. У результаті опитування, організованого компанією Virgin Mobile, виявилось, що щоденно жителі Великобританії висилають близько 93,5 мільйонів текстових повідомлень, при цьому 12 % щоденно відправляють 20 SMS , а 10 % - більше 100 SMS у день. Унаслідок монотонних рухів - натискань на кнопки телефона, у прихильників SMS виникають так звані травми від навантажень м'язів, що повторюються (Repetitive Strain Injury – Rsi).


 
 

Цікаве

Загрузка...