WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Вплив мобільного телефону на організм людини - Курсова робота

Вплив мобільного телефону на організм людини - Курсова робота

У 1985 р. у Великобританії були введені в експлуатацію галузі національного стандарту TACS (Total Access Communications System), розробленого на основі американського стандарту AMPS.

У 1987 р. у галузі з різким збільшенням у Лондоні числа абонентів сотового зв'язку була розширена робоча смуга частот до 900 Мгц. Нова версія цього стандарту сотового зв'язку отримала назву ETACS (Enhanced TACS). Пізніше з'явились кілька європейських аналогових телефонних радіосистем (C-Netz Західної Німеччини, Французьке Radiocom 2000, і Італійське RTMI/RTMS) несумісних між собою.

Новий етап у розвитку сотового зв'язку - це створення систем на основі цифрових методів обробки сигналу. Кількість власників сотових телефонів виросла від 204000 у 85-му до 1600000 в 1988 р.

З метою розробки єдиного європейського стандарту цифрового сотового зв'язку, для виділеного у цих цілях діапазону 900 Мгц, в 1982 р. Європейська Конференція Адміністрацій Пошт і Електрозв'язку (CEPT) - організація, яка з'єднала адміністрації зв'язку 26 країн, - створила спеціальну групу Croupe Special Mobile. Абревіатура GSM і дала назву новому стандарту (пізніше, у зв'язку з широким розповсюдженням цього стандарту по всьому світу, GSM стали розшифровувати як Global System for Mobile Communications).

У 1991 р. створюються досвідчені галузі стандарту GSM і починається його глобальне розповсюдження по всьому світу.

Розділ 2. Фізичні властивості мобільного телефону

На сьогоднішній день світові стандарти, які регламентують безпеку сотових телефонів, характеризують рівень випромінювання параметром SAR (Specific Absorption Rates - коефіцієнт питомого поглинання), який вимірюється в ватах на кілограм. Ця величина визначае енергію електромагнітного поля, якя виділяється у тканинах за одну секунду.

У Європі допустиме значення випромінювання складае 2 Вт/кг. В США обмеження сильніші: федеральна комісія по зв'язку (FCC) сертифікує лише ті сотові апарати, SAR яких не перевищуе 1,6 Вт/кг. Такий рівень випромінювання не призводить до суттєвого нагрівання тканин, стверджують спеціалісти фінського центру радіаційної і ядерної безпеки. Як повідомлялося раніше, проведене в цьому науковому інститутф дослфдження показали, що рівень SAR у 28 протестованих моделей телефонів знаходяться в межах від 0,45 до 1,12 Вт/кг. [7]

У Росії допустима інтенсивність електромагнітних полів регламентується санітарними правилами і нормами. Обмеження вимірюються в принципово інших одиницях у порівнянні з загальносвітовими - у ватах на квадратний сантиметр, визначаючи при цьому енергію, яка "входить" у тканину за одну секунду. Причому електромагнітні хвилі в залежності від їх частоти і виду живої тканини, з якою вони взаємодіють, будуть вживатися по — різному.

Норми не можна перевести в одиниці SAR простим розрахунковим шляхом. Для того, щоб визначити співвідношення нової моделі сотового телефону російським стандартам, необхідно проводити лабораторні вимірювання. Експерти зазначають, що російські вимоги фактично установлюють сильніші обмеження на витриманість передатчиків сотових телефонів, ніж рекомендують норми Всесвітгньої Організації Здравоохоронення (ВОЗ). Але, за думкою ВОЗ, такі завищення стандартів не мають за собою ніякої наукової потреби.

Дослідження, проведені фінськими вченими, показали, що випромінювання самих популярних на сьогоднішній день у світі мобільних телефонів приблизно сходяться з рівнем, вказаним виробниками, і набагато нижче потрібних норм.

У щорічній доповіді фінського центру радіаційної і ядерної безпеки (STUK) розглядаються 16 нових моделей мобільників від світових виробників, включая тутешню компанію Nokia, американську Motorola, південнокорейську Samsung, шведсько – японську Sony Ericsson і німецьку Siemens, як пише Reuters, у минулій доповіді центру, які були випущені у 2003 році, розглядалися 12 моделей телефонів. Випромінювання усіх розглянутих моделей мобільників було значно нижче SAR.

У кінці 2004 році були оголошені результати чотирьохрічних досліджень під назвою Reflex. Не дивлячись на висновок, що електромагнітне випромінювання у межах SAR між 0,3 до 2 Ват/кг підтверджуе ДНК в лабораторних умовах, вчені не змогли однозначно довести, що мобільні телефони загрожують здоров'ю людині у реальному житті. Вони вважають, що для таких заяв необхідні подальші дослідження на тваринах і людях - добровольцях.

Розділ 3. Офіційні версії вчених з приводу проблеми ЕМП на здоров'я людини

3.1 Офіційна позиція Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я

1) Чи є причини хвилюватися з приводу сотових телефонів і базових станцій?

В принципі ні. Залишаються лише деякі причини занепокоєння з приводу здоров'я людини у зв'язку з використанням самих трубок, хоча нема визначеності у тому, що ризик і справді існує. Ці занепокоєння зв'язані з тим, що антени телефонів можуть виділяти більшу кількість радіохвильової енергії на невеликі частини тіла користувача. Базові станції не здійснюють подібного впливу.[2]

2) Чи існують групи (такі як діти або люди похилого віку), як! більш уразливі до впливу радіохвиль?

Можливо. Деякі можуть бути більш сприятливі до впливу радіохвиль, але поки що такі групи не виявлені. Вірогідність їх існування являється однією з головних причин додаткового п'ятикратного допуску, яке вживається до загальноприйнятих норм.

Були також розглянуті такі "популярні" наукові теорії, як "шкода від мобільного телефону, який знаходиться біля голови" чи "виникнення ракових пухлин у зв'язку з радіохвильовими випромінованнями". Незалежна група не знайшла доказів причетності мобільних телефонів до різного роду захворювань, хоча виразила впевненість у необхідності додаткового дослідження, так як "існуюча база наукових свідченъ ще не настільки надійна, щоб повністю відкидати можливість їх негативного впливу на організм людини". У зв'язку з тим, що невизначеність в даному питанні все - таки зосталась, був зроблений висновок, що (на всякий випадок) розповсюдження мобільних телефонів серед дітей і підлітків не повинно відбуватися, так як їх нервова система знаходиться на стадії розвитку, кількість енергії що поглинається, більша, і вплив випромінювань у них буде на значно довшому перюді життя. Рекомендовано також знизити встановлені норми в п'ять разів, що, до речі, ніяк не стосусться операторів зв'язку - практично всі мобільні телефони, за виключенням старих аналогових, відповідали новим вимогам.

Загалом, телекомунікаційна індустрія відкликнулася на доповідь Стюарта з ентузіазмом, вирішити навіть приймати участь у фінансуванні подальших досліджень, які проводилися при підтримці керуючих органів Англії, які виділяють на ці цілі мільйони фунтів стерлінгів через Національний комітет радіологічного захисту.

Але Національний інститут сім'ї і виховання дітей висловив занепокоєння тим, що батьки і до нині не мають чіткого уявлення о ступені ризику. Як наслідок, муніципалітетам деяких міст у відповідь на "народне хвилювання" прийшлося заборонити установку базових станцій близько зі школами, дітей же стали вчити безпечному користуванню мобільними телефонами.

Цікаво, що ще до доповіді Стюарта, коли тривожні слухи оволоділи розумами населення практично повсюди, близько 300 тис. підлітків в Англії все ще отримали на Різдво 2000 р. в обов'язкове використання ці модні "іграшки" як засіб постійного зв'язку з батьками. Батьківькі нерви і безпека дітей все - таки виявилися важливішими, ніж "вигадана" загроза від радіовипромінювання.

Якщо говорити про здоров'я загалом, існують багато факторів, які наносять велику шкоду, ніж мобільні телефони. Про Україну можна з впевненістю сказати, що від випромінювання "мобілок" ми точно не помремо.

Навіщо далеко ходити за прикладами: згідно оцінкам Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 4 млн. смертей у рік зв'язані з палінням, і ця цифра збільшується, і скоро стане 10 млн. к 2020-х роках. Дана інформація бентежить вас настільки, щоб ви справді кинули палити? Ну так ось, можна уявити собі, наскільки дієвою була б наклейка "міністерство зв'язку попереджує...", якби з'явилася вона на мобільних телефонах.


 
 

Цікаве

Загрузка...