WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Атестація робочого місця на підприємстві - Реферат

Атестація робочого місця на підприємстві - Реферат

тривалості опромінення. При цьому визначається кратність ослаблення опромінення Ро -потужність дози, яка заміряється на робочому місці; Рх - гранично припустима потужність дози.
Товщина екрана розраховується в залежності від енергії випромінювання і кратності ослаблення з урахуванням щільності матеріалу. У залежності від матеріалу і конструкції захист буває: водяний; сухий; змішаний.
8.Електробезпечність
Система організаційно-технічних заходів і засобів, що забезпечують захист людей від шкідливих впливів ел. току, эл. дуги, ЭМ поля і статичної електрики. Порушення вимог ел-безпеки призводить до ел. травм.
Електрична травма - травма, викликана впливом эл. току і дуги. Сукупність таких травм - электротравматизм.
Електрична установка - сукупність машин, апаратів, ліній і допоміжного устаткування, призначених для пр-ва, перетворення, трансформації, передача і розподілу эл. енергії.
Причини електротравматизма
- однофазне (однополюсне) дотик людини до неізольованих струмоведучих частин
- одночасний доторк людини до 2 струмоведучих неизольованих частин під напругою.
- наближення на небезпечну відстань людини, до неізольованого від землі або до неізольованих струмоведучих частин під напругою.
- доторк людини до металевих корпусів під напругою.
Біологічна дія току на організм людини
Проходячи через організм людини эл тік робить 4 види впливу:
- термічна дія - яка прявляється в опіках окремих частин, нагріванні до високих температур кровоносних судин, крові, нервів, серця, мозку, що викликає серйозний розлад
- електролітична дія - розкладання органічної рідини (лімфи і крові) із порушенням її складу.
- механічна дія - (динамічне) розшарування, розрив тканин організму (м'язів серця, судин) у результаті эл динамічного ефекту; миттєвого вибухоподібного утворення пару від перегрітої током тканинної рідини і крові.
- біологічне - подразнення живих тканин організму; порушення внутрішніх біоелектричних процесів, що протікають у нормальному організмі.
Дія току може бути:
- прямим (по тканинах)
- рефлекторним (по нервових волокнах)
Ці дії току призводять до різноманітних елтравм - місцевим і загальним. До місцевого ставляться електроопіки, електрознаки (мітки), металізація шкіри (електротатуювання), механічні ушкодження; електроофтальмія (запалення переднього відділу ока).
Опіки бувають: токові, контактні, дугові (супров. обвуглюванням тканин).
Механічні ушкодження відбуваються через судорожне скорочення м'язів.
До загального відносять: ел удари - уражається або створюється погроза поразки всього організму через порушення нормальної діяльності життєважливих органів (серця, мозку, леген). 4 ступеня ел удару:
- судорожне скорочення м'язів без утрати свідомості
- судорожне скорочення м'язів із утратою свідомості, але зі збереженою роботою серця
- утрата свідомості і порушення серцевої діяльності або подиху (або і того, і іншого)
- клінічна смерть - (відсутність подиху і кровообігу). Перехідний процес від життя до смерті, що наступає з моменту припинення роботи серця і леген. У людини відсутні ознаки життя, розширені зіниці (мозок погано постачається кров'ю), проте життєві процеси йдуть на старому рівні (мозок ще живий). Це дозволяє шляхом впливу на органи повернути постраждалого до життя. Першими гинуть клітини головного мозку (нейрони), дуже вразливі до кисневого голодування. Тому тривалість коми обмежується з моменту припинення серцебиття 5-7 хвилинами
Біологічна смерть - необоротне явище, що характеризується припиненням біологічних процесів у клітинах організму, розпадом білкових структур. Наступає після клінічної смерті.
Чинники впливаючі на поразку електричним током
Ступінь небезпечної дії.
Від роду току (небезпечніше для людини - перемінний тік у силу створення додаткової ємкості між електродами);
Розмір току;
Розмір напруги;
Шлях току (через життєво важливіоргани);
Опір тіла людини (укладається з опору верхнього прошарку шкіри й опору внутрішніх органів; від 1000 до 10 000 Ком;
Що призводить до зменшення опору:
Металізація (у металургів, наприклад); зволоження; захворювання шкіри; хронічні захворювання людини; нервово психічний настрій; тривалість дії току (із збільшенням дії току опір зменшується); умови зовнішнього середовища.
Відповідно до правил устрою електричних установок у відношенні небезпеки поразки від електричного струму, помешкання підрозділяються на три категорії
7.1. Помешкання з підвищеною небезпекою поразки током. Характеризуються наявністю одного з ознак:
Підвищена вологість повітря (понад 75%);
Підвищена температура повітря (понад 35о);
Наявність токопроводної пилюки;
Можливість одночасного доторку людини до токопроводячих частин, з однієї сторони і заземленим до іншої.
7.2. Особливо небезпечні помешкання. Характеризуються наявністю одного з ознак:
Особлива вологість (вологість 100%);
Наявність хімічно агресивного середовища, що руйнує ізоляцію;
Наявність двох або більш ознак помешкання з підвищеною небезпекою.
7.3. Без підвищеної небезпеки
Небезпека току оцінюється по відповідних реакціях людини. Замикання цепу через тіло людини може викликати судорожні скорочення м'язів від перемінного току, болючі подразнення від постійного току, може викликати фібріляцію (спонтанне скорочення серцевого м'яза не по синусоїдальній амплітуді, а по загасаючій амплітуді; звичайно передує повному припиненню роботи серця).
Граничний що не відпускає (скорочення м'язів 10 - 15 м);
Фібріляційний 100м (25 - 30 м важко дихати).
Нормування напруги доторку і токів.
Відповідно до ГОСТ установлені гранично припустимі рівні доторку і токів, значення котрих, а також тривалість впливу установлені з реакції відчуття.
Для перемінного току частотою 50 Гц ПДУ - 2В; для току - 0,3 м.
Для постійного току ПДУ не більш 8В і тік не більш 1м.
Для осіб виконуючу роботу в особливих умовах ці рівні нормуються в три рази менше.
Головні міри захисту від поразки електричним током.
Ізоляція струмоведучих частин з устроями контролю. Забезпечує нормальну роботу електроустановок і захист від поразки током. Робоча ізоляція передбачається для захисту на випадок ушкодження робочої ізоляції. Ізоляція, яка складається з робочої і додаткової - подвійна. Поліпшена робоча ізоляція, що забезпечує ту ж ступінь захисту, що і подвійна, називається посиленою ізоляцією. Контроль ізоляції може бути періодичний і постійний. Вимірюється опір ізоляції мегометрами. Контроль здійснюється при приймально здавальних іспитах електроустановок після монтажу, ремонту, при виявленні дефекту ізоляції і в установлені нормативні терміни. Нормування: найменше припустиме значення опору ізоляції нормується правилами устрою електроустановок: для котушок, контакти, пускачі, силових щитів і освітлювальних установлень ПДУ не менше 0,5 МОм; для повторних ланцюгів не менше 1МОм. Постійний контроль ізоляції здійснюється спеціальними приладами, що включаються в цеп разом з електроустановкою, автоматично контролюють опір установки, сигналізують про зниження опору ізоляції нижче припустимого значення.
Огородження і неприступність струмоведучих частин. Застосовується з метою виключення доторку зі струмоведучими частинами або наближення до них на небезпечну відстань. Головні вимоги: механічна й електрична тривалість.

 
 

Цікаве

Загрузка...