WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Надзвичайні ситуації: хімічні аварії. Хімічні аварії в Україні і світі - Реферат

Надзвичайні ситуації: хімічні аварії. Хімічні аварії в Україні і світі - Реферат

У зв'язку з тим, що трапилося, не зайве відзначити той факт, що до 1997 року це підприємство перебувало під охороною двох об`єктових пожежних частин. На жаль, адміністрація об`єднання прийняла рішення про їхнє скорочення, і, лише завдяки зусиллям МНС, одну з частин удалося „відвоювати"... Однак із 2004 року керівництво об`єднання не залишає спроб позбутися пожежної техніки та будівлі, де розміщені рятувальники. До речі, цього року це приміщення навіть не опалювалося! І якби тоді МНС не відстояло свою позицію, то сьогодні до місця надзвичайної ситуації бійцям МНС довелося б добиратися аж із Красного Луча, а це не менше півгодини. Наслідки такого зволікання для об`єкту, що має особливу стратегічну важливість для економіки й безпеки держави, могли б виявитися зовсім непередбачуваними.

7-го серпня 2007 до Києво-Святошинського управління МНС надійшло повідомлення про пожежу складського приміщення у Вишневому, що на Київщині. Коли рятувальники прибули на місце, будівля була охоплена вогнем. Виявилося, що всередині знаходяться пластикові ємності з легкозаймистими речовинами, які миттєво перетворилися на палаючий смолоскип. Вогнеборцям довелося залучати для гасіння автомобілі з Боярки, Вишневого, Чабанів. Менше ніж за годину спільними зусиллями вдалося приборкати вогонь, висота якого сягала десяти метрів ТОВ "ВАНТ-ЛТД" орендувало будівлю для зберігання та розливу хімічної рідини бутилацетат, яка на момент пожежі знаходилася в 13 ємностях. Робітник підприємства, під час підйому однієї такої ємності на дизельному вантажопідіймачі, побачив спалах. За декілька секунд уже все палало. Переляканий хлопець так і не зміг пояснити, що ж сталося Причину пожежі і збитки з'ясовують фахівці, а від вогняної стихії врятовано поруч розташоване адміністративне приміщення.

Оперативними групами ГУ МНС та Дніпропетровської дирекції Придніпровської залізниці спільно з фахівцями підприємства-відправника вжиті заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайної події: усунені підтікання, утилізований грунт, на який потрапила отрута, організоване подальше транспортування платформ із вантажем. Загрози населенню та персоналу немає.

Об 11:50 20-го жовтня 2006 до оперативно-координаційного центру ГУ МНС у Дніпропетровській області надійшло повідомлення про витікання невідомої хімічної рідини з ємностей на одній із колій залізничної станції Нижньодніпровськ-Вузол. Його виявили станційні оглядачі, увагу котрих привернув різкий запах. Під час детальнішого огляду з`ясувалося: рідина з неприємним запахом виділяється з деяких контейнерів, розміщених на п`яти платформах потягу, що прямував від станції Рубіжне Донецької області до Одеського морського порту.

Платформи з контейнерами (а це половина десятиконтейнерного вантажу) негайно відтранспортували на запасну колію та поставили біля них охорону, щоб перекрити доступ стороннім. Фахівці МНС, оперативно прибувши на місце, визначили, що розлилося близько 40 кілограмів мононітротулолу. За попередніми даними, це сталося через негерметичність тари.

На жаль, не вдалося уникнути токсичних отруєнь серед людей. Постраждали 6 працівників залізничної станції – оглядачі та слюсарі. Їх доправили до токсикологічного відділення 4-ї міської клінічної лікарні Дніпропетровська у стані середньої важкості.

Оперативними групами ГУ МНС та Дніпропетровської дирекції Придніпровської залізниці спільно з фахівцями підприємства-відправника вжиті заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайної події: усунені підтікання, утилізований грунт, на який потрапила отрута, організоване подальше транспортування платформ із вантажем. Загрози населенню та персоналу немає.

Львів, 17 липня, - 13 осіб отруєно, 793 людей підлягають евакуації із зони аварії товарного потягу в районі села Ожидів, внаслідок якої стався витік та загорання жовтого фосфору. Про це Прес-тайм повідомили в ГУ МНСУ у Львівській області.

Аварія сталася 16 липня о 16.55. На 12 км перегону "Красне-Ожидів" поблизу с. Закомаря, відбулося сходження з колії 15 цистерн товарного потягу. Потяг складався з 58 вагонів, з яких - 15 цистерн по 50 т жовтого фосфору. Цистерни слідували з Казахстану в Польщу. В результаті пошкоджено 50 м колії, близько 100 м контактної мережі, 3 опори.

З пошкодженої цистерни відбувся витік фосфору з подальшим розтіканням на площу близько 300 кв. м. Виникло загорання, в зоні горіння опинилося 6 цистерн. Станом на 22 год.29 хв. 16 липня загорання було повністю ліквідовано. Внаслідок горіння сформувалася хмара продуктів горіння зоною враження 86 кв. км - 14 населених пунктів Бродовського району (11 тис. людей) та частина Радехівського району.

У результаті пожежі отримали отруєння 13 осіб, в тому числі 6 працівників Буського РВ ГУ МНСУ, 1 працівників Радехівського РВ ГУ МНСУ, ще 2 працівники міліції і 4 місцеві мешканці.

В ночі було проведено засідання комісії, яка прийняла рішення про обстеження населених пунктів з подальшою евакуацією населення 6 населених пунктів, в тому числі Ожидидів, Перевалочна, Чанниш. Загалом планувалося евакуювати 793 особи. Для цього було задіяні 30 автобусів.

Санепідстанція збирає проби для того, щоб дати висновок, чи можливе перебування людей в зоні аварії.

Жовтий фосфор - сильна отруйна речовина. Смертельна доза жовтого фосфора станвить десяту долю граму. Викликає ураження кісток, кісткового мозку, некроз щелепи. Фосфор застосовують у виготовленні мінеральних добрив, а також для так званих фосфорних бомб.

Висновок

Територія, що підвержена впливу отруйних речовин, в результаті якої виникли або можуть виникнути поразки людей, тварин або рослин, є очагом хімічної поразки.

На зараженній отруйними речовинами території треба рухатися швидко, але не бігти і не піднімати пил. Не можна прислонятися до будинків і торкатись навколишніх предметів (вони можуть бути заражені).

На зараженій території забороняється знімати протигази і інші засоби захисту. В тих випадках, коли невідомо, заражена місцевість або ні, краще діяти так, мов вона заражена.

Особлива обережність повинна виявлятися при русі по зараженій території через парки, сади, городи і поля. На листі і гілках рослин можуть знаходитися осівші краплі отруйних речовин, при дотику до них можна заразити одяг і взуття, що може призвести до пораження.

По можливості слід уникати руху байраками і лощинами, через луги і болота, в цих місцях можливе тривале застоювання парів отруйних речовин. В містах пари отруйних речовин можуть застоюваться в замкнених кварталах, парках, а також в під'їздах і на чердаках будинків. Заражена хмара в місті розповсюджується на найбільші відстані по вулицям, тоннелям, трубопроводам.

Після виходу з очага хімічного ураження якомога швидше проводиться повна санітарна обробка. Якщо це неможливо зробити швидко, проводиться часткові дегазація і санітарна обробка.

Використана література:

  1. Гражданская оборона /под общ. ред. А.Т. Алтунина.- :Воениздат,1980.

  2. Гражданская оборона /под ред. В.И. Завьялова.- М: Медицина, 1989.

  3. В.Г. Атаманюк, Л.Г. Ширшев, Н.И. Акимов Гражданская оборона. М: Высшая школа,1986.

  4. Неотложная помощь при острых отравлениях. /под ред. академика АМН СССР С.Н. Голикова. М: Издательство "Медицина".1978.

  5. Руководство по медицинской службе гражданской обороны /под ред. А.И.Бурназяна. - М: Медицина, 1983.


 
 

Цікаве

Загрузка...