WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Вплив нейролінгвістичного програмування на безпеку життєдіяльності людини - Реферат

Вплив нейролінгвістичного програмування на безпеку життєдіяльності людини - Реферат

Після того, як ви зробили переформування і знайшли нові варіанти поведінки для задоволення вторинної вигоди алкоголіка і наркомана, ви повинні перевірити ефективність своєї роботи. Мій тест для алкоголіків полягає в тому, щоб дати їм випити одну чарку і визначити , чи зможе він після цього зупинитися. Я вважаю, що це єдиний валідний тест на повноту і ефективність тієї роботи, яку я зробив. В випадку наркоманів, що вживають героїн, я визначаю, що якоря запускають бажання вколотися, а після цього я посилаю клієнта в світ для того, щоб він перевірив ефективність нових варіантів поведінки Люди інколи вважають членів суспільства анонімних алкоголіків неприємними людьми, оскільки вони не хочуть, щоб із ними поруч пив будь-хто. Звичайно, вони праві в тому смислі, що якщо вони побачать, що хтось п"є, то шляхом ідентифікації це стимулює їх в тому ж направленні. Оскільки старі моторні програми не були включені в нові варіанти поведінки, це викликає у них стару алкогольну поведінку. Якщо такого роду сенситивності ви у колишнього алкоголіка не виявите, те це є признаком добре зробленої роботи.

Якщо ви зштовхуєтеся з послідовною неконгруентністю, наприклад, хтось сидить на дієті, як божевільний, а потім набирає вагу, як божевільний, то ця некогруентність лише на рівні змісту. На ферментативному рівні обидві частини ідентичні. Обидві являють собою обсесії і обидві демонструють втрату контролю. Одна з них говорить: "Я уморю тебе голодом", інша говорить: "Я збираюся съесть всі, що бачу". На рівні змісту вони протилежні, але на ферментативном рівні идентичны. Такі люди не можуть розумно сидити на дієті. Вони не створюють поступової програми підтримання ваги. Вони або об"їдаються, або нічого не їдять." Якщо, ви запропонували їм анарсксію, вони це приймуть,. Шeниc полягає в тому, щоб дати частинам, що переїдають, деякі інші засоби здійснення її наміру, щоб вона могла вживати їжу помірно. Але і інша частина, що сидить на дієті, як божевільна, теж повинна бути переформована, тому що в мойому випадку, коли ви переформуєте переїдаючу частину, дієтична частина скаже: "Ну, тепер моя черга!" - і тоді ви отримаєте вагання в протилежному направленні. Після того, як я попрацював з двома станами людини, що страждає від послідовної неконгруентності, я звичайно будую частину, чим обов'язком буде є інтеграція цих двух станів, або же я встановлюю в підсвідомості програму, яка б зливала ці періоди часу, коли протилежні частини діють.

І один сюжет, що повторювався в казках, просто зводив мене з розуму. Головний герой йшов через ліс і раптом побачив чарівника, борода якого заплуталася в гілках дерева ,що впало, і той не міг піднятися. Я ніколи не міг зрозуміти, як це мандрівник може бути таким дурним, щоб заплутатися в гілках дерева своєю бородою! Головний герой врятував чарівника, той дякував йому ісказав: "А зараз загадай три бажання". Головний герой завжди погоджувався і говорив: "Я хочу бути страшно багатим". І тут все руйнувалося і його родина гибнула, тому що все навколо покривалося золотом. Подібні казки метафорично відбивають необхідність екологічного захисту, яку ми зустріли в моделі переформування. Головний герой не подумав про вторинні ефекти, що можуть виникнути після реалізації його бажання. Він не визначив контекст і процедуру, він просто назвав мету. Досягнення мети може мати значно більш руйнівні наслідки, ніж їх недосягнення. Після цього головний герой завжди використав друге бажання, щоб усунути ефекти першого бажання. А після цього він говорив, наприклад, "Щоб мені ніколи не зустрітися з цим чарівником". І таким чином, він використав третє бажання. В результаті ж він вертався на початок. Дуже часто свідомість людей вимагає від психотерапевта чогось подібного. Люди просять щось, не оцінюючи при цьому ані свою особисту ситуацію, ані свою родинну ситуацію, ані яку іншу. В відповідь на це ви, наприклад, можете діяти наївно. Я можу діяти так же, якякщо б я сприймав вимоги клієнта серйозно і робив так, щоб він міг виконати деякі речі з минулого. Спочатку я встановлюю сильний якір для амнезії. Після цього я індуціюю транс, що гарантує мені повернення амнезії в випадку необхідності. Потім я залишаю його в дисоцийованому стані, щоб він міг спостерігати події минулого ззовні, не будучи кинестетично укладеним. Після цього я прошу його підсвідомість вибрати три епізоди з його минулого: приємний, менш приємний і вкрай неприємний, щоб дати йому уявлення про різноманітність його минулого досвіду. Після того, як він ці епізоди побачив, я розбужу його і спитаю: "Як ви не реагували?" Якщо він хоче продовжувати, я погоджусь з ним. Якщо він не хоче продовжувати, я знову индуціюю транс, викличу амнезію на ці три епізоди, а після цього продовжу процедуру і поставлю нову мету.

Існує два основних принципи в роботі з шизофреніком у порівнянні з роботою з іншими людьми, які, наприклад, знаходяться в цій кімнаті. Перша відзнака полягає в тому, що люди з ярликом "шизофренія" живуть в реальності, що не співпадає з тієї реальністю, відносно якої інші люди знаходяться в згоді (більшість людей). Шизофренічна реальність настільки відрізняється від узвичаєної, що від вас зажадається значно більше гнучкості для того, щоб війти і приєднатися до неї. Ця реальність радикально відрізняється від тієї, в якій звичайно діє психотерапевт. Таким чином, перша відзнака полягає в особливостях підходу і досягненні рапорта. Для досягнення рапорта з шизофреніком ви повинні використати всі техніки прямого і перехресного відбивання, оцінюючи всі метафоры, що пропонує шизофренік, щоб пояснити свою ситуацію, і відзначаючи особливості його унікальної невербальної поведінки. Це дуже серйозна задача для професійного комунікатора. Друга відзнака полягає в тому, що шизофреніки, в особливості якщо вони госпіталізовані, звичайно знаходяться під впливом ліків. Це справді величезна трудність, оскільки при цьому ви немов би працюєте з алкоголіком, що знаходиться в стані сп'яніння. Між потребами персоналу психиатричного відділення і потребами психотерапевта існує протилежність. Ліки звичайно використовуються як засіб полегшення роботи персоналу відділення. Але для того, щоб ефективно провести переформування, я потребую прямого доступу до тих частин особистості шизофреніка, що відповідають за поведінку, яка підлягає зміні. Доки я не зроблю ці частини своїми союзниками в процесі зміни поведінки, я буду прокручивати весь механізм впусту, звертаючись не до тієї частини особистості. Симптоми висловлюють ту частину особистості, до якої я і повинен звертатися, з якою я і повинен працювати. Але ліки, застосування яких вважається потрібним і виправданим в лікарні, прибирають симптоми і закривають мені доступ до потрібної частини особистості.

Ефективно працювати з людьми, що знаходяться під впливом ліків, дуже тяжко. Я це робив раз шість і не скажу, щоб це мені особливо сподобалося. Саме по собі прийняття ліків є вже потужним якорем, що перешкоджає одужанню.

Кінцева мета полягає в тому, щоб зробити шизофреніка незалежним від конгруентності і не конгруентності матері. "В якомусь смислі виробленість - це досягнення симетричності відношення, що дозволяє батькам бути настільки не конгруентними, наскільки вони хочуть, а дитині при цьому залишиться самостійно визначати свою ситуацію в житті..

Ви повинні вибрати і контекстуалізувати поведінку так, щоб Ви могли реагувати по-різному в різноманітних ситуаціях. Сверхконтекстуация з'являється при екстремальній дисоціації і вкрай обмеженій і негнучкій поведінці. Екстремальна дисоціація може добре працювати, якщо людина знаходиться в відносно стабільному середовищі, але людина швидко стає неадекватною і неефективною, якщо умови, в яких вона знаходиться, міняються.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

УПРАВЛІННЯ ЕМОЦІЯМИ З ДОПОМОГОЮ НЛП

Всупереч розповсюдженому переконанню, НЛП - не терапія, хоча терапевти, що користуються їм, одержують вражаючі результати. Це не програма навчання мистецтву торгівлі, хоча торговці, що користуються їм, теж одержують вражаючі результати. Цей не засіб саморозвитку, хоча ті, хто користується їм для саморозвитку, знову ж таки одержують вражаючі результати. І вже ніколи і нізащо це не предмет для самостійного або заочного вивчення. Воно занадто добре працює, щоб бути безпечним в невмілих руках, так що краще навчатися під керівництвом досвідчених і кваліфікованих тренерів. Ви б стали навчатися плаванню з аквалангом у сусіда, що раз в тиждень пірнає в басейні? В цій статті мова піде про деякі припущення, які існують в нашій культурі, і про те, як, користуючись НЛП інформацією ,що надається, навчитися самостійно змінювати їх.

НЛП вивчає те, як ми конструюємо свої думки, як ми знаємо те, що знаємо, і як ми створюємо свої переймання. Звичайно ж, наші суб'єктивні переймання відрізняються від інших. Так само і суб'єктивні переймання будь-якої іншої людини відрізняються від суб'єктивних переймань інших. Однак всі наші думки, емоції, спомини і мрії складаються з картинок, звуків і відчуттів. Різниця в наших відчуттях відбувається із-за того, що ми можемо розмістити ці звуки, картинки і відчуття міріадами різних засобів, а також від того, що саме привертає нашу увагу.

Багато хто на Заході вважає, що їм легко побачити їхні уявні картинки, або ж їх досить легко цьому навчити. Уявні картинки створюють все; вся різниця в тому, що деякі люди ще не навчилися їх помічати. Подумайте трохи про свої власні уявні картинки того, що вам подобається. Вони кольорові або чорно-білі, непорушні або такі, що рухаються, близько або далеко, більші або менші, витягнуті вертикально, горизонтально, або панорамно, які частини в центрі? Ви бачите сцени так, як бачили їх тоді, або бачите себе в них, як на відеозаписі?


 
 

Цікаве

Загрузка...