WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Надання першої долікарської допомоги потерпілому - Реферат

Надання першої долікарської допомоги потерпілому - Реферат


Реферат на тему
Надання першої долікарської допомоги потерпілому
План
1. Види ураження організму людини
2. Послідовність дій при наданні першої долікарської допомоги потерпілому
3. Правила і порядок дій при виведенні людини з непритомного стану та стану
клінічної смерті
4. Масаж серця
5. Способи штучного дихання
6. Долікарська допомога при ураженні електричним струмом
Література
1. Види ураження організму людини
Перша долікарська допомога - це найпростіші, термінові і необхідні заходи для рятування життя, здоров'я і попередження ускладнень, які проводяться до прибуття лікаря чи доставки потерпілого до медичного закладу.
Вплив зовнішніх пошкоджуючи чинників на організм людини називають травмою і він може бути механічним (удар, стиснення, розтягнення), фізичним (вплив тепла та холоду, електрики, радіоактивного та інших видів випромінювання), хімічним (обумовленим дією кислот, отрут тощо).
Під час надзвичайних ситуацій можливі такі основні види ураження людей: травми (в тому числі синдром тривалого стискання тканин), переломи кісток, кровотечі, термічні опіки, радіаційні ураження, гострі хімічні отруєння, психоемоційні розлади, масові інфекційні захворювання, переохолодження, перегрівання, комбіновані ураження (механо-термічні, радіаційно-термічні, радіаційно-механічні та інші).
В побуті найчастіше травматизм виникає внаслідок падіння (з висоти, на рівному місці тощо), при ударах рухомими та падаючими предметами, при дії колючих та різальних предметів, підніманні ваги, перенапруженні, укусах комах і тварин, обпікання гарячими рідинами, предметами або вогнем, отруєння, утоплення тощо.
2. Послідовність дій при наданні першої долікарської допомоги потерпілому
При наданні першої долікарської допомоги треба користуватися такими принципами: правильність дій, їх доцільність, швидкість, рішучість, спокій, дотримуючись, як правило, наступної послідовності:
усунути вплив на організм факторів, що загрожують здоров'ю та життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, винести із зараженої зони чи з приміщення, що горить, погасити палаючий одяг, дістати із води);
оцінити стан потерпілого, визначити характер і тяжкість травм, що становлять найбільшу загрозу для життя потерпілого, і послідовність заходів щодо його спасіння;
виконати необхідні дії щодо спасіння потерпілого в порядку терміновості (забезпечити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, іммобілізувати місце перелому, накласти пов'язку тощо);
викликати швидку медичну допомогу чи лікаря, або вжити заходів для транспортування потерпілого в найближчу медичну установу;
підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного працівника, пам'ятаючи, що зробити висновок про смерть потерпілого має право лише лікар.
Людина, яка надає першу допомогу, повинна вміти: оцінити стан потерпілого і визначити, якої допомоги насамперед той потребує; забезпечити вільну прохідність верхніх дихальних шляхів; виконати штучне дихання та зовнішній масаж серця і оцінити їх ефективність; зупинити кровотечу накладанням джгута, стисної пов'язки або пальцевим притискуванням судин; накласти пов'язку при пошкодженні; іммобілізувати пошкоджену частину тіла при переломі кісток, важкому ушибі, термічному ураженні; надати допомогу при тепловому і сонячному ударах, утопленні, отруєнні, блюванні, втраті свідомості; використати підручні засоби при перенесенні і транспортуванні потерпілого; визначити необхідність вивезення потерпілого машиною швидкої допомоги чи попутним транспортом; користуватися аптечкою швидкої допомоги.
Перша допомога повинна надаватися потерпілим негайно або в найкоротший термін після видалення потерпілого із несприятливих умов.
3. Правила і порядок дій при виведенні людини з непритомного стану та стану клінічної смерті
Внаслідок різного виду травм, сильного болю, втрати крові, нестачі кисню в організмі, при замерзанні та перегріві можливе ураження центра свідомості -мозку.
Втрата свідомості - це стан, коли потерпілий не реагує на ні що, нерухомий, не відповідає на запитання. Ознаки втрати свідомості виявляються широким спектром симптомів, починаючи від шоку, памороків, непритомності і закінчуючи зупинкою серця і станом клінічної смерті. При втраті свідомості велику небезпеку для життя потерпілого становить западання язика і потрапляння блювотних мас в дихальні шляхи, що призводить до їх закупорювання.
Допомога. В першу чергу необхідно винесити потерпілого з місця події, потім вивільнити дихальні шляхи, покласти на бік. У випадку зупинки дихання і серця треба розпочати ожив - лення методом штучного дихання і непрямого масажу серця. Людину, що втратила свідомість, не можна намагатися напоїти, транспортувати її треба у фіксованому стані на боці.
Памороки. Причини - раптова недостатність кровонаповнення мозку під впливом нервово - емоційного збудження, страху, падіння тіла, болю, нестачі свіжого повітря тощо. Ці факти сприяють рефлекторному розширенню м'язових судин, внаслідок чого знекровлюється мозок. Памороки - це перехідний стан до непритомності.
Ознаки памороків: блідість обличчя, дзвін у вухах, потемніння в очах, холодний піт, головокружіння, слабке наповнення пульсу, поверхневе дихання. Як правило, памороки швидко минають.
Допомога. Покласти потерпілого в горизонтальне положення, звільнити від тісного одягу ( комір, ремінь ), забезпечити надходження свіжого повітря. Можна дати понюхати нашатир - ний спирт на ваті. Коли людина у свідомості - напоїти гарячим чаєм, кавою.
Непритомність. Причини - раптова недостатність під впливом нервово -емоційного збудження, страху, вертикального прискорення тіла, болю, нестачі свіжого повітря, Ознаки - непритомність настає раптово, але інколи перед нею бувають памороки, блювання, позиви на блювання, слабкість, позіхання, посилене потовиділення. У цей період пульс прискорюється, артеріальний тиск знижується. Під час непритомності пульс уповільнюється до 50 - 40 ударів на хвилину. Стан хворого не рухомий, свідомість відсутня, в контакт не вступає, дихання часте, пульс частий, блідість шкіри, холодні кінцівки, закочує очі.
Допомога. Потерпілого треба покласти на спину, трохи підняти (на 15-20 см) ноги для поліпшення кровообігу мозку. Звільнити від тісного одягу (комір, ремінь),

 
 

Цікаве

Загрузка...