WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Небезпеки в сучасному урбанізованому середовищі - Реферат

Небезпеки в сучасному урбанізованому середовищі - Реферат

побуті у вигляді харчових добавок, лікарських засобів, пестицидів, препаратів побутової хімії, косметичних засобів. Нараховується до 500 токсичних речовин, які викликають найбільше число отруєнь. Ці речовини відносяться до групи сильнодіючих отруйних речовин (СДОР). Розрізняють кілька ступенів активності хімічних речовин - від практично не токсичних до надзвичайно токсичних. Для кількісної характеристики токсичних властивостей СДОР при їх дії через органи дихання людини чи при внутрішньому надходженні застосовують поняття відповідно часткова смертельної концентрації (мг/л) та частково смертельної дози (мг/кг).
До отрутохімікатів, що використовуються в побуті, належать побутові інсектициди - засоби побутової хімії для боротьби з домашніми та садовими комахами. Вони є дуже ефективними, методи їх використання нескладні, але ці препарати отруйні для людини і можуть викликати тяжкі гострі отруєння при вдиханні їхніх парів чи потраплянні у травний тракт. Зовнішній вплив може проявлятися у виникненні хвороб подразнювального характеру (почервоніння, свербіж, прищі тощо) або алергійні реакції шкіри, яка викликає почервоніння, опухання та пухирі.
Вплив на внутрішні органи людини залежить від того куди потрапила отрута (в легені чи шлунково-кишковий тракт). Найбільш загальними симптомами отруєння пестицидами є сонливість, головний біль, запаморочення, надмірна пітливість, порушення зору, блювота, біль у м'язах у животі та судоми. За будь-яких отруєнь слід негайно звернутися за медичною допомогою. Але перша допомога повинна полягати у виведенні з організму отруйного продукту шляхом промивання шлунку, знешкодження чи змивання водою, винесенні потерпілого на свіже повітря або виконанні штучного дихання.
Заходи безпеки при використанні у побуті токсичних речовин:
- перед застосуванням прочитати етикетку на препараті;
- суворо дотримуватись інструкції щодо застосування речовини;
- на упаковці знайти застережний запис (сигнальне слово) з інформацією про те, наскільки небезпечним є вплив засобу (речовини) на організм людини. Наприклад: "Обережно!", "Небезпечно!", "Отрута!", "Небезпечно для життя!";
- одягати необхідний захисний одяг та засоби індивідуального захисту;
- не палити під час роботи з токсичними речовинами;
- вимити руки та обличчя з милом перед тим як їсти, пити, палити, або купатися, після роботи митись з милом і волосся шампунем;
- зберігати токсичні речовини у місцях, недоступних для дітей.
Заходи безпеки при використанні у побуті вибухо- та пожежонебезпечних речовин.
До таких речовин відносяться зокрема легкозаймисті речовини, зокрема бензин, гас, ацетон, якими розбавляють фарби, лаки та аерозолі, які використовуються для знищення тарганів та комах, дезодоранти. При користуванні ними необхідно пам'ятати, що:
- не можна користуватися відкритим вогнем у місцях зберігання речовин, що легко займаються;
- не можна нагрівати аерозольні балончики на вогні, бо вони можуть
вибухнути;
- аерозолі не можна розпилювати поблизу вогню;
- не можна розпалювати вогнища чи користуватися відкритим вогнем поблизу місць зберігання сіна, соломи, хмизу тощо, а зберігати їх слід подалі від житла, в спеціально обладнаних місцях.
Забороняється:
- зберігати речовини, що легко займаються, біля печі, газової плити;
- використовувати бензин, гас для розпалювання печей, вогнищ;
- горючі матеріали біля житла та на горищах;
- залишати без нагляду воду на ввімкненій газовій плиті, бо вона при закипанні може загасити вогонь і в приміщення почне надходити газ, що може призвести до вибуху.
Крім того різні сорти жирів, які використовуються для смаження, займаються самі при собі при температурі близько 450 градусів. Щоб загасити такий жир, не можна користуватися водою, необхідно накрити сковорідку мокрою ганчіркою або кришкою.
При виникненні пожежі вдома необхідно вжити всі заходи для її гасіння, а якщо це вже неможливо - для врятування свого життя та життя інших людей. Перед тим як вийти з дому, необхідно перекрити подачу газу та електроструму, щільно закрити всі двері. Викликати пожежників за телефоном 01.
5. Загальні правила поведінки на вулицях і дорогах, при користуванні транспортними засобами
З появою транспортних засобів були створені правила дорожнього руху, які обов'язкові для виконання всіма учасниками дорожнього руху. До учасників дорожнього руху відносяться пішоходи, водії, пасажири, погоничі тварин. До пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу або інвалідну коляску.
Всяка вулиця складається з проїзної частини, узбіччя чи тротуару.
Пішоходи повинні рухатись по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правої сторони, а в разі їх відсутності або коли просуватися по них неможливо - в один ряд по узбіччю або по краю проїзної частини дороги, назустріч руху транспортних засобів, щоб добре бачити автомобіль, що наближається. При цьому треба бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
Пішоходи повинні проходити проїзну частину по пішохідних переходах, а у разі їх відсутності - на перехрестях по лінії тротуарів або узбіч. У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.
Переходячи вулицю, подивись ліворуч, а дійшовши до середини проїжджої частини, - подивись праворуч.
Чекати транспортний засіб пішоходи повинні на тротуарах, посадочних майданчиках, а де вони відсутні, - на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.
Пішоходам забороняється: а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
б)допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
в) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, а також у місцях, де встановлено огородження;
г) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов'язано із безпекою дорожнього руху;
д) рухатися по дорозі, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.
Пасажири повинні дотримуватися встановлених правил:
- посадка і висадка дозволяється після повної зупинки транспортного засобу;
- під час пересування в транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки, бути пристебнутими, а на мотоциклі - в застебнутому шоломі;
- сидіти або стояти в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування;
- під час руху не стояти на східцях, не притулятися до дверей;
- не виставляти руку і не висувати голову у відкрите вікно;
- трамвай, який зупинився, обходити потрібно тількиспереду, автобус та тролейбус на зупинках обходять ззаду.
Пасажирам забороняється: а) під час руху відвертати увагу водія від керування транспортним засобом та заважати йому в цьому;
б) відчиняти двері транспортного засобу, не переконавшись, що він зупинився біля тротуару чи узбіччя;
в) перешкоджати зачиненню дверей та використовувати для їзди

 
 

Цікаве

Загрузка...