WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Невідкладна медична допомога при утопленні, удушенні, ушкодженні електричним струмом - Реферат

Невідкладна медична допомога при утопленні, удушенні, ушкодженні електричним струмом - Реферат

виражається у відношенні напруги струму до тому, опору, що роблять при цьому тканини. При тому самому напрузі вона тим більше, чим менше опір тканин. Шкідливий вплив струму буде значно великим при впливі на вологу шкіру, тоді як суха шкіра чинить більший опір електричному струму. В опорі електричному струму істотну роль грає величина поверхні тканини, що стикається з електродами.
Істотне значення має те, через які органи проходить струм, що можна установити, з'єднуючи думкою місця входу і виходу струму. Особливо небезпечне проходження струму через серце, головний мозок, тому що це може викликати зупинку серця і подиху. Узагалі при будь-який электротравмі мається поразка серця. У важких випадках розвивається картина, що нагадує кардиошок: частий м'який пульс, низьке ПЕКЛО, потерпілий блідий, наляканий, відзначається задишка, нерідко спостерігаються судороги, зупинка подиху.
Ступінь порушень, викликуваних електричним струмом, залежить від тривалості дії струму. Відомо, що струм навіть високої напруги і великої сили не є смертельним якщо діє менш 0,1секунди. Чутливість до електричного струму різна в різних видів тварин і навіть індивідів одного виду. Функціональний стан організму, його нервової системи грає в цьому відношенні значну роль: чим більше збудлива нервова система, тим різкіше її реакція при пропущенні струму. Електричний струм великої сили діє і безпосередньо на тканину. У місцях входу і виходу струму (найчастіше на руках і ногах) спостерігаються важкі электроопіки аж до обвуглювання. У більш легких випадках маються так називані мітки струму - округлі плями від 1 до 6 див у діаметрі, темні усередині і синюваті по периферії. На відміну від термічних опіків волосся не обпалені.
Загальна дія електричного струму на організм (у залежності від сили) виявляється головним болем, нудотою, нерідко частішанням серцевого ритму і подиху, підвищенням ПЕКЛО і наступним деяким його падінням, паралічем м'язів, набряком і водянкою.
Дія сильного струму (100ма і вище) унаслідок порушення нервової системи спочатку викликає підвищення ПЕКЛО і задишку. Потім настає гальмування ЦНС, що супроводжується значним зниженням ПЕКЛО, ослабленням і навіть тимчасовою зупинкою подиху, потьмаренням свідомості, іноді його втратою. Такий стан може проявитися у виді "мнимої смерті". При наданні своєчасної допомоги нерідко удається відновити життєві функції. При електрошку можуть наступити судороги, параліч подиху і повна зупинка тривалості серця.
Невідкладна допомога.
Насамперед потерпілого звільняють від контакту з електрострумом (якщо це не зроблено раніше). Виключають джерело електроживлення, а якщо це неможливо, те скидають обірваний провід дерев'яним сухим ціпком.
Якщо допомогаючий одягнений у гумові чоботи і рукавички, то можна відтягнути потерпілого від електропроводу.
При зупинці подиху проводять штучне дихання, уводять серцеві і серцево-судинні засоби ( 0.1% розчин адреналіну - 1 мол, кордіамін - 2 мол, 10% розчин кофеїну - 1 мол підшкірно), засоби, що стимулюють подих ( 1% розчин лобелина - 1 мол внутрівенно чи повільно внутремишечно).
Накладають стерильну пов'язку на электроопікову рану. Штучне дихання не припиняють протягом тривалого часу. При зупинці серця - непрямий масаж серця, внутрісерцеве введення розчину адреналіну і 10 мол 10% розчину хлориду кальцію.
Госпіталізація. Транспортування лежачи на носилках в опікове чи хірургічне відділення.
?
Удушення
Якщо Ви чи хтось іншої з уцілілих задихається від того, що в горлі щось атряло, не намагайтеся лізти в горло пальцями. Найчастіше найкраще як варто відкашлятися. Нагніться вперед, склавшись у поясі, але не опускайте підборіддя. Кожному, у кого є серйозні ознаки ядухи, потрібно негайна допомога. Серед таких ознак - нездатність чи говорити дихати, посиніння шкіри; потерпілий хапається за горло. Подібний стан викликається звичайно влученням у дихальне горло стороннього предмета, що заважає вільному надходженню
повітря в легені. У цьому випадку необхідно терміново видалити цей предмет. Якщо потерпілий у свідомості, потрібно спонукати його відкашлятися. Якщо це не допомагає, оглянете рот, щоб з'ясувати, не можна чи видалити ця перешкода пальцем.
Якщо кашель продовжується, потрібно спробувати застосувати спільну дію сили ваги і поплескування. Для цього допоможіть потерпіл нагнутися так, щоб голова в нього виявилася нижче, ніж легені, і різко лясніть його долонею між лопатками. У разі потреби можна проробити це ще три рази. Загляньте в рот і, якщо перешкода вискочила, видалите її. Якщо - ні, спробуйте виштовхнути її тиском повітря, що створюється різкими поштовхами в живіт. Для цього, якщо потерпілий знаходиться у свідомості і може стояти, устаньте позад нього й обхопите його руками за талію. Стисніть одну руку в куркуля і пригорніть його до живота тією стороною, де великий палець. Переконаєтеся, що куркуль знаходиться між пупком і нижнім краєм грудини. Покладете іншу руку на куркуля і різко натисніть нагору й усередину живота. Проробіть це, якщо знадобиться, до чотирьох разів. Витримуйте паузу після кожного натискання і будьте готові швидко видалити те, що може вилетіти з
дихального горла. Якщо кашель не припиниться, чергуйте чотири ляпанці по спині і чотири натискання на живіт, поки не удасться видалити перешкоду. При кашлі, що неприпиняється, чергуйте поштовхи рукою в живіт потерпілого з ляскотом по спині. Якщо потерпілий знаходиться без свідомості, то для того, щоб натискати йому на живіт, переверніть його на спину. Устаньте на коліна так, щоб він виявився у вас між ніг, покладете руку між пупком і грудиною, а другу
руку - на першу. Зробіть чотири натискання, як описано вище. Якщо перешкода зберігається і пацієнт перестав дихати, необхідно приступити до штучного дихання і масажу серця.
?
Література з невідкладної допомоги
1. Артомасова А.В. Первая помощь при ужалении перепончатокрылыми // Здоровье. - 1985. -№5.
2. Буркман И.С. Доврачебная помощь при хирургических заболеваниях и нещастных случаях. - М., 1980. - 104 с.
3. Блажа и Крывда. Оживление. - М., 1968. - 366 с.
4. Богницкая Т.Н. Искусственное дыхание и закрытый массаж сердца // Здоровье. - 1989. - №1.
5. Богницкая Т.Н. Первая помощь при ужалении перепончато-крылыми // Здоровье. - 1989. - №4.
6. Богницкая Т.Н. Первая помощь при наружном кровотечении // Здоровье. - 1989. - №9.
7. Богницкая Т.Н. Первая помощь при обмороке // Здоровье. - 1989. - №3.
8. Богницкая Т.Н. Первая помощь при вывихе нижней челюсти // Здоровье. - 1989. - №8.
9. Богницкая Т.Н. Первая помощь при травмах в гололедицу // Здоровье. - 1989. - №2.
10. Богницкая Т.Н. Первая помощь при поражении молнией // Здоровье. - 1989. - №5.
11. Богницкая Т.Н. Первая помощь при травме глаза // Здоровье. -1989. - №11.
12. Гагунова Е.Я. Общий уход за больными. -М., 1973. - 283 с.
13. Герасимова Л.И. Первая помощь при ожогах // Здоровье. - 1989. - №12.
14. Дмитриев А.Е. Способы иммобилизации при переломах // Здоровье. - 1985. - №2.
15. Заликина Л.С. Общий уход за больными. - М.: Медицина, 1979. - 287 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...