WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами ) - Реферат

Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами ) - Реферат

алергічних захворювань тощо.
Одним словом, при всякому пестицидному навантаженні на середо-вище існування в організмі проходять різні зміни, особливо в ендокринній та імунній системах.
Тому розуміння того, як саме пестициди можуть нашкодити здоров'ю людей, допоможе вам відвернути можливі нещасні випадки при використанні пестицидів на своїх присадибних ділянках, в помешканнях проти гризунів та тарганів тощо.
Шляхи потрапляння пестицидів І в організм під час роботи
і Почнемо з визначення шляхів потрапляння пестицидів в організм під час роботи з ними. На сьогодні відомо такі три основні шляхи проникнення:
o ви можете вдихнути пестицидну пару або пил;
o на вашу шкіру можуть потрапити пестициди;
o ви можете випадково їх проковтнути.
Це можливо тоді, коли ви або хтось інший змішує, завантажує або використовує пестициди у полі або на своїй присадибній ділянці. У вітряну погоду, пестициди можуть переноситись не тільки з сусідньої ділянки, а й з відстані багатьох кілометрів. Тому, щоб зменшити ураження через повітря, необхідно додержуватись таких правил:
1. Уникайте використання пестицидів у вітряну погоду (швидкість вітру перевищує 2,5 м/сек);
2. Під час внесення пестициду стійте так, щоб на вас не зносило вітром бризки або пилпестицидів;
3. Розпилюйте аерозоль якомога ближче до оброблюваного об'єкта, використовуючи наконечники для дрібнокрапельного обприскування;
4. Якщо хтось біля вашого будинку працює з пестицидами, щільно зачиняйте вікна та двері, не випускайте малих дітей гуляти на вулицю.
Можливе попадання пестицидів в організм при вживанні їжі та води, через повітря.
Розглянемо ці випадки та можливі запобіжні заходи більш детально.
1. Ураження через їжу. В наш організм постійно потрапляє деяка кількість пестицидів при споживанні фруктів, овочів, м'яса, яєць, молока тощо, тому що в них завжди є пестицидні залишки. Хоч під впливом часу вони руйнуються, але для обмеження негативних наслідків необхідно вжити власні запобіжні заходи:
o ретельно мити овочі і фрукти у проточній воді щіткою, при мож-ливості зрізати шкірку;
варити або пекти продукти - термічна обробка зменшує кількість залишків деяких пестицидів;
o дичина, як відомо, майже не має жиру, в якому звичайно накопи-чуються пестициди. І все ж уникайте полювання на території, де активно застосовуються хімікати;
o уникайте рибної ловлі на водоймах, де траплялося забруднення води;
o не збирайте дикорослі плоди та ягоди біля доріг, ділянок відчуження або полезахисних смуг, які, можливо, були оброблені пестицидами.
2. Ураження через воду. При внесенні в грунт, певна кількість пести-цидів може потрапити у струмки та ріки. Цей стік разом з промисловими скидами може спричинити забруднення поверхневих, а також підземних вод. Тому, якщо ви живете у місті, то вода у вашому крані, а коли в селі - то у колодязі, незалежно від того, звідки вона надходить - з поверхневих чи підземних вод, теж може містити низькі концентрації пестицидів. Але в міських мережах водопостачання якість води постійно знаходиться під контролем, чого не можна сказати про сільські або приватні колодязі. Над ними контроль не здійснюється, крім тих випадків коли власники самі не проявлять ініціативу. Тому зменшити можливість забруднення води у своєму колодязі ви можеш за допомогою таких порад:
o будьте обережні при використанні пестицидів на своїй садибі, особливо якщо колодязь мілкий або має пошкоджену цямрину;
o ніколи не використовуйте і не змішуйте пестициди біля колодязя;
o впевніться, що ваш колодязь заглиблюється до водних джерел, які відокремлені від поверхневого водоносного шару;
o якщо у вас є сумніви щодо якості води з вашого колодязя, зверніться до місцевої санітарно-епідеміологічної служби;
o якщо аналіз води з вашого колодязя покаже наявність пестицидів у кількостях, що становлять загрозу для вашого здоров'я, вам слід змінити джерело водопостачання.
Після застосування отрутохімікатів у домашньому чи робочому приміщенні, у повітрі та на поверхні стін та меблів протягом досить тривалого часу може залишатись пестицидний пил або краплі. Щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю, слід пам'ятати:
o використовуйте отрутохімікати у приміщенні лише у разі крайньої необхідності, забезпечте ретельне провітрювання під час та після обробки;
o якщо пестициди використовуються всередині вашого дому, частіше провітрюйте приміщення, адже повітря ззовні значно чистіше, відчиняйте вікна та двері;
o якщо пестициди використовувались дуже активно і постала проблема серйозного забруднення повітря всередині приміщення, вичистіть щіткою всі поверхні, де хімікати могли осісти тощо.
Розпізнавання отруєння пестицидами
Як і всякі інші хімікати, пестициди можуть шкідливо впливати на здо-ров'я людини двома шляхами: зовнішнім та впливом на внутрішні органи.
Зовнішній вплив може проявлятися у виникненні хвороб подразнювальйого характеру (почервоніння, свербіж, прищі тощо) або алергічну реакцію шкіри, яка викликає почервоніння, опухання та пухирі. Дуже чутливі до хімікатів слизові оболонки очей, носа, рота і горла. Почервоніння і подразнення очей можуть спричинятися попаданням у них бризок пестицидів, протиранням очей рукавами або рукою, яка забруднена хімікатом. Висип на шкірі і подразнення очей можуть мати серйозні наслідки, тому необхідно звернутися до лікаря.
Вплив на внутрішні органи людини залежить від того куди потрапила отрута. Ураження легенів може викликати сильну задишку, слинотечу, прискорене дихання. Нудота, блювання, спазми у животі, пронос є результатом отруєння шлунково-кишкового тракту. Ушкодження Нервової системи спричиняє надмірну втомлюваність, сонливість, головний біль, м'язові судоми і втрату відчуттів. Взагалі різні види пестицидів викликають різні симптоми отруєння.
Утруднене дихання, виділення слизу з рота і носа, зменшення зіниць і непритомність - це ознаки дуже серйозного отруєння, яке може спричинити смерть. Тому, якщо у людини з'являються такі симптоми, їй негайно треба надати медичну допомогу.
Найбільш загальні симптоми отруєння пестицидами - це сонливість, головний біль, запаморочення, надмірне потіння, порушення зору, блювота, біль у м'язах, біль у животі та судоми.
При отруєнні пестицидами звичайно спостерігається три або більше цих симптомів.

 
 

Цікаве

Загрузка...