WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами ) - Реферат

Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами ) - Реферат

речовинами, а також метиловим спиртом, у воду додають питну соду (1 чайна ложка на склянку води), а при отруєнні отруйними рослинами - перманганат калію (розчин мусить мати слабкий рожевий колір). Необхідно зробити З- 4 промивання шлунка, а потім дати потерпшому проносне.
У разі отруєння нашатирним спиртом, каустичною содою та пре-паратами, що містять її, кислотами, оцтовою есенцією, препаратами із сильнодіючих кислот, а також органічними розчинниками, засобами для виведення плям, змивками фарб, потерпілому слід випити 2-3 склянки води. Добре діє розведений у воді розчин яєчних білків (шість білків на 0,5 л води), а такожкисіль, желе, рисовий і вівсяний відвари. Молоко рекомендується тільки при отруєнні кислотами чи препаратами, що їх містять.
Правильно надана перша допомога полегшує стан потерпілого.і 17.5. Правила безпеки при поводженні з пестицидами
Весна... Всі з нетерпінням чекають настання цієї благословенної пори року. Земля прокидається після зимового спання, все навкруг починає зеленіти. А для людей настає пора сівби. В сільськогосподарських підприємствах готується техніка для її проведення, востаннє перевіряється відповідність насіннєвого матеріалу. На присадибних та дачних ділянках люди теж готують землю до весняних робіт: де грядки перекопати та перегною добавити, вибрати що, де посадити, які мінеральні та органічні добрива застосувати, щоб збільшити урожай, і які пестициди - щоб вберегти його від шкідників.
Слід відмітити, що широке застосування пестицидів у сільському гос-подарстві України бере свій початок з кінця шістдесятих - початку сім-десятих років. Починаючи з 1980 p.,- початку впровадження інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур,- з метою їх збереження, за рахунок знищення шкідників, використання і навантаження пестицидів на орну землю* стало невпинно зростати і досягло мак-симального рівня в 1985-1987 pp. В окремих районах навантаження пес-тицидів на гектар орної землі становило 40 і більше кілограмів.
Що ж таке пестициди? По-перше, це отруйні речовини, які в залеж-ності від призначення діляться на декілька груп, такі як: інсектициди - хімічні речовини, які застосовують для знищення комах; акарициди - хімічні речовини, які застосовують для знищення кліщів; лімациди - хімічні речовини, які застосовують для знищення молюсків; нематоциди - хімічні речовини, які застосовують для знищення нематод - круглих черв'яків, які паразитують в рослинах; зооциди -хімічні речовини, які застосовують для знищення гризунів; фунгіциди - хімічні речовини, які застосовують для знищення грибків, що паразитують головним чином на насінні сільськогосподарських культур; гербіциди та дефоліанти - хімічні речовини, які застосовують для знищення рослинності.
По-друге, вони складаються з діючих речовин і добавок. Діючі ре-човини пестицидів бувають у різних препаративних формах, до найпоширеніших з яких належать:
o розчини, які містять діючу речовину та одну або більше добавок і які легко змішуються з водою;
o аерозолі, які містять одну або більше діючих речовин та розчинників;
o пилоподібні препарати, які містять діючу речовину та дуже дрібний сухий інертний носій, такий як глина, тальк або зола;
o гранульовані препарати подібні до пилових, але їхні частки більші і важчі. Вони призначені для широкозахватного внесення;
o принади - це суміш діючих речовин з їжею або іншою речовиною для принаджування шкідника;
'o змочувані порошки - це сухі дрібно розмелені препаративні форми, які звичайно змішують з водою для обприскування.
По-третє, вони використовуються для знищення шкідників, як рослинного і тваринного походження і використовуються як в сільському господарстві, так і в домашніх умовах.
Насамперед, використання пестицидів призводить до забруднення ґрунтів. На сьогоднішній день забруднення ґрунтів хімічними засобами захисту рослин має складний характер. Так, по даним Мінекобезпеки України, у господарствах Мінагропрому в 1997 р. використано 24,1 тис. тонн хімічних засобів захисту рослин на площі 19,7 млн га. Пестицидне навантаження на 1 га ріллі становило 0,7 кг, що на 1,2 кг менше середнього за 1991-1995 pp. і на 0,2 кг менше за 1996 р.
Однак зменшення обсягів використання пестицидів в останні роки хоч і сприяло зменшенню забруднення ґрунтів та продукції отрутохімікатами, становища суттєво не змінило. Із дозволених у 1996 р. до використання препаратів більш ніж у 50% зразків ґрунту виявлено їх присутність, що свідчить про значну забрудненість ґрунтів пестицидами.
Різке підвищення допустимого вмісту пестицидів у продукції рос-линництва фіксується в Закарпатській, Черкаській областях, критичне -в ґрунтах Сумської, Луганської, Донецької, Хмельницької та Херсонської областей.
Слід відзначити, що до 25% внесених пестицидів в результаті зми-вання попадають у водойми та негативно впливають на функціонування водної екосистеми, не кажучи вже про погіршення якості води.
На жаль, за останні роки визначити цифру використання пестицидів немає можливості у зв'язку з децентралізацією ринку пестицидів і стихійністю його формування. При цьому велика кількість пестицидів, закуплених у попередні роки господарствами України в цілому, часто зберігаються з порушенням елементарних правил.
Економічна доцільність застосування пестицидів обумовила широкий контакт з цими сполуками різних прошарків населення як на виробництві, так в домашніх умовах. Разом з тим на сьогодні накопичена достатньо велика кількість даних, отриманих при обстеженні професійних контингентів і осіб, що зазнали випадкових отруєнь хімічними засобами захисту рослин, які свідчать про потенційну небезпечність значної кількості пестицидних препаратів для генетичного апарату людини.
Аналіз літератури щодо впливу пестицидів на імунну систему людей, які зайняті виробництвом або застосуванням їх у сільському господарстві показав, що незалежно від належності хімічних засобів захисту рослин до тієї чи іншої групи речовин, відзначається зниження імунітету, підвищене сприйняття організму до збудників інфекційних хвороб.
Встановлено прямий кореляційний зв'язок із загальним наванта-женням пестицидів та захворюванням людей таких як: ураження верхніх дихальних шляхів, бронхіальна астма, захворювання печінки та нирок, ураження ендокринної системи, підвищення частоти

 
 

Цікаве

Загрузка...