WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Екстремальні ситуації на відпочинку (випадки на воді, обмороження тонкий лід) - Реферат

Екстремальні ситуації на відпочинку (випадки на воді, обмороження тонкий лід) - Реферат


Реферат на тему:
Екстремальні ситуації на відпочинку (випадки на воді, обмороження тонкий лід)
?
Правила безпечної поведінки на воді
Взагалі море, озеро, річка, навіть звичайний ставок потребують поважного до себе ставлення - обережності та зібраності. Легковажна поведінка під час відпочинку на воді погрожує важкими наслідками.На воді стається найбільша кількість нещасних випадків. Все це пов'язано з порушенням правил поведінки на воді.
Запам'ятайте і виконуйте основні правила поведінки, і ви зможете запобігти багатьох інших неприємних наслідків:
o Не можна купатися в заборонених та невідомих місцях.
o Не купайтесь у стані сп'яніння.
o Не запливайте за знаки загородження акваторій пляжу і далеко від берега.
o Не підпливайте близько до суден, що рухаються.
o Не стрибайте з човнів, пристаней.
o Не влаштовуйте у воді небезпечних ігор.
o Не купайтесь відразу після приймання їжі та великого фізичного навантаження.
o Не можна вмиватися, особливо в гірських річках, одному або загорати на каміннях над бурхливою річкою.
o Ніколи не купайтеся в брудній воді - це може призвести до серйозних захворювань.
Якщо ви бачите, що хтось тоне, необхідно:
o голосно покликати на допомогу;
o кинути потопаючому засоби порятунку: рятівне коло, дошку, мотузок тощо.
Запам'ятайте!
Не вмієте плавати - не лізьте у воду.
Лижна прогулянка
Настала зима, і ви з нетерпінням чекаєте, коли випаде пухкий, сріблястий сніг. Разом з батьками та своїми товаришами ви вже розпланували, куди здійснити лижні прогулянки: в ліс, на берег річки, і, як при цьому буде добре: чисте повітря, прекрасні краєвиди, можливість відпочити від повсякденних турбот... Вже розподілено - хто, які продукти бере, хто бере намет, а хто кухонні прилади...
Але не слід забувати, що на кожному кроці на вас може чатувати небезпека: це і можливість заблукати в лісі та зустріти дику тварину, зазнати переохолодження організму та обморозити окремі ділянки тіла.
На привалах, при довгому перебуванні в умовах низької температури, особливо у вітряну погоду, з недостатньо теплим одягом, відсутності укриття та засобів обігрівання може статися загальне охолодження організму. Переохолодження - досить велика небезпека. Симптомами якої є сильне тремтіння, слабість, сонливість, невиразна свідомість.
Щоб запобігти переохолодженню, потрібно виконувати прості правила:
o одяг повинен бути легким та багатошаровим. Повітряні прошарки захистять від вітру;o зимою також важливо одягатись тепло, як і не перестаратися з цим. Перегрівшись та пропотівши, можна застудитися від найменшого впру -випаровуючись, волога прискорює охолодження організму;
до однієї третини втрати тепла організмом припадає на голову та шию. Тому краще голову в холоді не тримати. Добрий захист для рук - рукавиці з тканини, яка не промокає. Сухим повинно залишатись і взуття;
"і і все ж холод може взяти своє. Остуда говорить про бажання ор-ганізму прискорити обмін речовин та вироблення тепла, а більш енергійна робота нирок - попереджує про необхідність сховатися від непогоди та випити гарячого чаю;
o якщо ви відчуваєте, що починаєте замерзати, необхідно зробити інтенсивні фізичні вправи: розмахування руками та ногами тощо.
Перша допомога
Не залишатись без руху на вітрі. В холодну пору одягати теплі речі. При першій можливості просушувати одяг, шкарпетки. В мокрому одязі тіло втрачає тепло набагато швидше, ніж тоді, коли воно сухе. Не пити холодну воду. Проводити відігрівання треба всіма доступними засобами: пити гаряче питво, стрибати на місці, розпалити багаття тощо.
Найбільш небезпечними для вас і ваших друзів, під час лижної прогулянки є обмороження - тобто ушкодження та відмирання тканин тіла під впливом низької температури.
Обмороження частіше всього зазнають відкриті частини тіла (пальці рук, кінчик носа, вуха, щоки, підборіддя) та місця з поганим забезпеченням кров'ю (пальці ніг, особливо в тісному взутті), не тільки під час привалу, а й під час руху. Воно може трапитись з необережності, коли, наприклад, в хуртовину раптом губиться рукавичка. Вона падає в сніг, підхоплена вітром може покотитись на деяку відстань, і ви повинні ловити її голою рукою. На теплій руці сніг миттєво тане, морозний вітер обдуває мокру руку, її тепловіддача така велика, що відмороження настає протягом декількох секунд (при сильному морозі).
Попередження обмороження
Але травмі легко запобігти, треба лише передбачити можливість її отримання.
Перш за все, перед лижною прогулянкою необхідно запастися ще однією парою теплих рукавичок (хутряні, пухові, товсті шерстяні в чохлах, що не продуваються). Ними не користуються, їх беруть про всяк випадок і бережуть від вологи в поліетиленовому чохлі. Краще всього їх носити в спеціальній внутрішній кишені штурмівки, в крайньому випадку - в гаманці рюкзака. І в робочій, і в запасній парі, рукавички треба зв'язати між собою мотузкою так, щоб вона протягнулась за шию зверху штурмівки і не заважала роботі рук.
Треба слідкувати, щоб рукавички були Постійно сухими. Якщо руки; дуже розігрілись і покрились потом, теплі рукавички потрібно поміняти на більш легкі. Частіше всього руки відморожуються при дотику зі снігом в сильний мороз та вітер. Швидко охолоджуються руки, якщо торкатися металу, брезенту, шкіри, що замерзла. Особливо коли потрібні великі зусилля пальців. Пальці неначе "розплющуються", контакт з холодним предметом збільшується, а кровоносні судини перетиснуті. Легко переохолодити руки, розв'язуючи вузли на мотузках, згортаючи намет, складаючи рюкзак та надіваючи черевики, що замерзли, застібаючи чи розстібаючи Ґудзики.
Перша допомога
Якщо руки сильно охолоджені і нема добрих рукавичок, єдиний спосіб самостійно відігріти руки - засунути їх за пояс, у штани. Якщо сунути руки під куртку на голе тіло, то відкриється живіт, та й до рук буде доступ холодного повітря. Кишені штурмівки та штанів холодні: вони відокремлені від тепла тіла багатьма шарами одягу, а в сильний вітер, звичайно, заповнені снігом. Доступ до внутрішніх кишень теплих штанів закритий штурмовими штанами. Інша справа - за пояс. При цьому не треба ослабляти його, розстібати ґудзики: втягуєш трохи живіт, і руки протискаються за пояс, яким би тугим він не був.
Сильно замерзлі руки потрібно розмістити прямо на голе тіло, затиснути між ногами і, відігріваючи, весь час розтирати. А якщо ще й зігнутися, то вітер не буде проходити під одяг. У такому положенні можна ще навіть йти на лижах.
Це один із найпростіших і найнадійніших способів відігрівання рук.
Якщо в сильний мороз та вітер ви випадково потрапили голими руками в сніг, миттєво стуліть пальці в кулак і не розтуляйте, поки не встромите руки у штани. Потім попросіть товаришів дістати вам рукавички. Якщо допомогти нема кому, дійте самостійно, але тільки після того, як руки повністю відігріються і висохнуть. Поспішати нема куди. Перед тим, як витягтируки, старанно обдумайте передбачувану операцію (застібання замка лижних кріплень, діставання рукавичок з кишені тощо) до тонкостей, до положення кожного пальця.
При відсутності рукавичок, відігрівши руки, закутайте їх у всякий сухий одяг що є під рукою, можна одягти на руки шкарпетки.
Пам'ятайте, що вдруге замерзлі руки відігріти набагато важче. Ро-зігріваючи їх, потрібно інтенсивною роботою розігріти і весь організм. Якщо це вдається, руки відходять набагато швидше.
Замерзлі ноги відігрівають швидкою ходою і загальною інтенсивною роботою всього тіла. Але існує ще один хороший спосіб розігрівання ніг. Притримуючись за що-небудь тривке рукою, розхитують прямою ногою, по можливості якомога ширше та сильніше, заганяючи центробіжною силою кров у стопу та пальці. Руки повинні бути дуже інтенсивні. Звичайно, 30-40 подвійних покачувань достатньо, щоб повністю зігріти ногу.
Роззуватися на морозі (тим паче на вітрі) для розтирання замерзлих ніг неприпустимо. В крайньому випадку слід розшнурувати чере *вики, ослабити ремні бахіл, закутати ногу теплим одягом (зверху черевиків) і качати погою, як вказано вище.
Особливо небезпечний взимку сильний вітер. На морозі ЗО градусів може бути і не дуже холодно. Так буває при відсутності вітру. Але як тільки з'являється вітерець або ви швидко йдете, або біжите,- миттю стадіє дуже холодно, і відкриті ділянки обличчя почнуть швидко

 
 

Цікаве

Загрузка...