WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (пожежа, поводження з газом та електроприладами) - Реферат

Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (пожежа, поводження з газом та електроприладами) - Реферат

зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, їх одорують, тобто додають домішки, у результати чого з'являється запах гнилої капусти.
Запам'ятайте, що газ, яким користуються у побуті, є горючою ре-човиною і при порушенні правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.
Основні вимоги безпечної експлуатації побутового газового устаткування
Для попередження виникнення пожежонебезпечної ситуації потрібно правильно користуватися побутовим газовим устаткуванням.
Запам'ятайте основні вимоги для попередження пожежі:
o При експлуатації газового устаткування не дозволяється підігрі *вати балони зі зрідженим газом, встановлювати їх поблизу опалювальних приладів, виявляти витікання газу за допомогою запаленого сірника, користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням.
o Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш, що може вибухнути. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасили полум'я.
o Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення.
o Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками.
o Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.
Способи виявлення витікання газу
На око. На поверхні мильної води, якою обробляють трубу, на місці протікання газ виривається зі свистом.
На запах. Характерний запах, який виділяє газ, стає сильнішим поблизу місця протікання. Ніколи не шукайте місце протікання газу за допомогою відкритого полум'я.
Дії при виявленні запаху газу в приміщенні
При виявленні запаху газу в приміщенні необхідно:
1. Уникайте всіляких дій, які можуть викликати іскру.
2. Закрутити крани перед газовими приладами та на приладах, при газобалонному устаткуванні - вентиль на балоні та крани на плиті.
3. Відчинити вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення.
4. Не допускати в приміщенні відкритого вогню, не вмикати і не вимикати електроприлади та освітлення, щоб запобігти утворенню іскор, що можуть призвести до загорання газу та вибуху.
5. Повідомити про витікання газу в аварійно-диспетчерську службу газового господарства по телефону 04 і залишити приміщення.
Основні вимоги безпечної експлуатації пічного опалення
У населених пунктах, де нема газу, для приготування їжі, обігрівання приміщень використовується пічне опалення, яке є найбільш пожежонебезпечним.
Для остереження від пожеж необхідно виконувати такі основні правила безпеки:
o не можна розпалювати складені в печі дрова, торф або вугіллябензином або гасом. Це може призвести до вибуху і отримання опіків;
o щоб не загорілася підлога від вуглин, що можуть випасти з печі, на ній треба прибити металевий лист перед пічним отвором.
o не можна висипати гарячий попіл біля парканів, дерев'яних будівель. Спочатку їх потрібно залити водою, і тільки потому - викинути.
Правила безпеки поводження з електричними приладами
Дія електричного струму на людину
На початковій стадії розвитку електротехніки, електричний струм як чинник небезпеки не розглядався. Але збільшувалася напруга і потужність джерел електричної енергії, поширювалось їх використання. Почали траплятися нещасні випадки від дії електричного струму, які завершувалися смертю людини.
Подальше вивчення проблеми ураження людини електричним струмом та його пилив на людину, дало змогу розрізняти такі види дії струму на людину:
o біологічну - проявляється у подразненні і збудженні живої тканини, а також у порушенні внутрішніх біоелектричних процесів, що відбуваються в організмі і безпосередньо пов'язані з його життєвими функціями. Це може супроводжуватися невимушеним, судомним скороченням м'язів, у т. ч. м'язів серця та легень. При цьому порушується кровообіг і робота органів дихання або повністю припиняється їх діяльність;
o термічну (теплову) - зумовлює опіки окремих ділянок тіла, нагрівання кровоносних судин, нервів, серця та інших органів, що знаходяться на шляху проходження струму. Це може викликати в них значні функціональні розлади. Опіки можуть бути внутрішні і зовнішні. Електрохімічна дія струму спричиняє розклад органічних рідин, у т. ч. і крові, що супроводжується значними змінами їх фізико-хімічного складу;
o механічну - полягає в розшаруванні, розриві та інших механічних пошкодженнях тканин організму, зокрема, м'язової, стінок кровоносних судин, судин легенів, унаслідок електродинамічного ефекту, а також миттєвого вибухоподібного утворення пари від теплової дії струму.
Різноманітність дії електричного струму на людину може призводити до негативних наслідків, тобто до електричних травм -пошкоджень, спричинених впливом електричного струму або електричної дуги, 3 протіканням електричного струму одночасно присутні всі види дії. Електричні травми умовно поділяються на два види:
o місцеві, коли виникає місцеве ушкодження організму;
o загальні, коли уражається весь організм через порушення нормальної діяльності життєвоважливих органів і систем.
Класифікація електричних травм
У залежності від наслідків ураження, електричні удари можна поділити на п'ять ступенів:
o судомне, ледве відчутне скорочення м'язів;
o судомне скорочення м'язів, що супроводжується сильним болем, але без втрати свідомості;
o судомне скорочення м'язів із втратою свідомості, але зі збереженням дихання і роботи серця;
o втрата свідомості і порушення серцевої діяльності чи дихання (або обох цих порушень разом);
o клінічна смерть, тобто відсутність дихання і кровообігу.
У побутових умовах переважна кількість електрообладнання є пе-реносним, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції.
При пошкодженні електромережі, або коли обірвався чи оголився електричний провід, зламався електровимикач або розетка,- не торкайтеся оголених місць. Торканняоголених місць може призвести до травми.
Використання електричних приладів не за призначенням, або невміле користування ними, може призвести до пожежі.
Електронагрівальні прилади, такі, як електрочайник, електросамовар, електропраска, електрокамін та інші потрібно "включати в електромережу справними.
Не залишайте без догляду і не забувайте своєчасно вимикати елек-троприлади, щоб не допустити пожежі.
Якщо ви дивитесь телевізор, а екран потух або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути.
Якщо щось потрапило до працюючого телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, треба в першу чергу їх вимкнути, і тільки потім діставати сторонній предмет. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.
Щодня пам'ятайте і виконуйте правила:
o ніколи не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електро-прилади;
o забороняється тягнути за електричний шнур руками тому, що він може обірватися і може вас вразити електричним струмом;
o забороняється підходити до оголених дротів і чіпати їх руками;
oу дачному будиночку електроприладами треба користуватися уважно;
o якщо загорілися електроприлади, їх не можна гасити водою.17.4. Побутові небезпеки
Сучасні досягнення науки та техніки значно змінили побут людини. Електроприлади, побутова хімія, використання полімерних матеріалів полегшили виконання багатьох робіт по дому. Але з іншого боку, побут інколи стає джерелом небезпеки для здоров'я і навіть життя людини.

 
 

Цікаве

Загрузка...