WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Валеологія. Піст і голодування як фактори оздоровлення - Реферат

Валеологія. Піст і голодування як фактори оздоровлення - Реферат

систем організму (підвищується імунітет, покращується травлення їжі), оновлення молекулярного і хімічного складу всіх клітин організму, розщеплення жирових і зайвих клітин та ін.
Внаслідок правильно проведеного голодування оновлюються і омолоджуються тканини всього організму, і завдяки цьому людина стає здоровою.
Після збудження головного мозку в процесі голодування настає зворотний процес - гальмування, внаслідок якого відбувається сильне розслаблення організму. Оскільки в кров'яне русло не потрапляють поживні речовини, посилюється потік шлаків, метаболітів, токсинів, пестицидів, сторонніх речовин, які перебували раніше в затишних куточках нашого організму.
Стародавні цілителі забрудненість нашого організму порівнювали із запиленим дзеркалом, у якому гірше видно зображення. Варто протерти дзеркало, як воно знову буде правильно і чітко показувати предмети. Голодування, аналогічно до цього прикладу, дозволяє очистити наше "внутрішнє дзеркало", котре відразу ж вирівнює і відновлює функції та роботу організму, бо "пил", який заважав цьому, видалений.
У цей час біосинтез у клітинах активізується, клітини починають засвоювати раніше не засвоювані речовини, а всі сторонні речовини виводяться з організму. Ученими встановлено, що під час голодування розсмоктуються і виводяться приховані вогнища інфекції, згуслий гній.
З фізики ми знаємо, що чим чистіша і впорядкованіша структура провідника електричного струму, тим легше і без втрат рухаються по ньому електрони. Те ж саме відбувається в рідинних середовищах і в нашому організмі. Якщо на стінках рідинних каналів накопичується велике напилення, рух рідини гальмується, розсіюється, а це погіршує функціонування тієї чи іншої системи. І навпаки, якщо канали чисті, рідина вільно просувається, ніде не гальмується, не розсіюється й у великій кількості надходить до функціонуючих органів.
Від чистоти каналів залежить і циркуляція енергії в організмі, і її надходження через шкірні покриви.
Голодування сприяє очищенню організму: перш за все гине гнилісна мікрофлора, очищається шкіра, рідинні середовища, внутрішні органи. Це сприяє циркуляції крові, нормалізує постачання необхідними речовинами всіх частин тіла. Зв'язки стають еластичними, суглоби рухливими. Очищаються нервові стовбури, збільшується чутливість шкірних рецепторів, сильно загострюється нюх, поліпшується енергетика організму.
Отже, усе вищезазначене підтверджує, що методично грамотно проведене голодування сприяє очищенню, відновленню, омолодженню й оздоровленню організму людини.
МЕТОДИКА ГОЛОДУВАННЯ
Перед початком голодування необхідно проконсультуватись у лікаря.
Бажано проводити голодування у спокійній, приємній обстановці, де чисте повітря, а оточуючі з розумінням ставляться до ваших учинків. Під час голодування краще перебувати під наглядом обізнаної з цих питань людини. Успіх голодування залежить також від того, чи налаштовані ви психологічно для проведення даної процедури.
Починати голодування бажано з 24-годинного звичайного голодування. Виконуючи цю процедуру один раз на тиждень, ви, таким чином, голодуєте 52 дні на рік. У цьому випадку ефект голодування накопичується. Ваш організм стає тим чистіше, чим частіше ви вдаєтесь до голодування. Але завжди слід пам'ятати, що ви повинні в період між голодуваннями підтримувати здоровий спосіб життя.
Ви можете досягти максимального очищення організму повним утриманням від їжі в короткі терміни. Одноденне голодування проводиться від сніданку до сніданку або від вечері до вечері. У цей проміжок п'ють дистильовану або кип'ячену воду. Під час 24-годинного голодування можна додати до склянки води одну третину чайної ложки натурального меду або одну чайну ложку лимонної кислоти. Під час голодування можна пити води стільки, скільки потрібно організму (від 1,5 до 2 літрів).
Коли ви відчуєте позитивні наслідки одноденного голодування, спробуйте голодувати триваліші терміни, наприклад три дні на квартал.
На початку голодування ви можете відчувати неприємні явища: грубий наліт на язиці, неприємний смак у роті, під час дихання відчувається неприємний запах з рота. У вас можуть виникнути слабкість, нудота, запаморочення, головний біль, може дерти в горлі, з'являтися підвищена дратливість. Важливо знати, що той чи інший стан короткочасний і рідко виявляється в сильно вираженій формі. Як тільки організм очищується, неприємні відчуття проходять, настає період полегкості й відчуття голоду зовсім зникає.
Зі звільненням організму від шлаків язик очищається. Під час голодування сеча набуває темного відтінку, а внаслідок очищення організму вона стає світлішою і не має сильного запаху.
Зрозуміло, правильне голодування не позначається шкідливо на життєдіяльності організму. З ним пов'язані лише незначна загальмованість одних життєвих процесів і активізація інших.
Під час голодування не зникають звичайні потреби організму в їжі, повітрі, воді, теплі, сонячному світлі, фізичній діяльності, відпочинку, сні, дотримуванні чистоти, розумовій рівновазі. Харчування організму, що підтримує його функціонування в період голодування, здійснюється за рахунок наявних у ньому запасів. Вода вживається відповідно до потреби. Сонячне світло необхідне для підтримання дещо ослабленої в цей період діяльності обміну речовин.
Під час голодування знижується нервова та фізична активність, організм економить життєву енергію голодуючого для посилення відновних і очисних процесів. Вам слід пам'ятати просте правило компенсації: щоб просунутись в одному напрямку, природа має загальмувати інші.
Після завершення 24-годинного голодування перше вживання їжі має складатись з овочевого салату, приготованому на основі нарізаних свіжих моркви і капусти (можете використати як приправи лимонний або апельсиновий сік), після цього вживають страви з варених овочів.
Варто знати, що не можна переривати голодування або закінчувати його такою їжею, як м'ясо, молоко, сир, масло, риба, горіхи. Саме так рекомендує виходити з голодування Поль Брегг. Після повного утримання від їжі бажано, щоб їжа складалась на 50% із натуральних продуктів (сирі овочі, фрукти).
Під час голодування ви очищаєте свій організм, і, ставши чистим, він уже сам може провадити вибір необхідних йому продуктів.
Якщо ми хочемо жити довго діяльним і щасливим життям, маючи при цьому прекрасне здоров'я, ми повинні насамперед керуватися тим, що диктує нам сама природа. Природні закони - це істинні закони. Якщо ми керуємось ними, ми винагороджені прекрасним здоров'ям. Завжди дбайте про здоров'я. Воно цілком необхіднетакож і для вашого духовного життя. П.Брегг стверджує, що, якщо ви будете послідовними в цьому, здоров'я душі, розуму і тіла буде забезпечене.
Література:
1. Болотов Б.В. Я научу Вас не болеть и не стареть. - Киев: Информационно-издательское агентство "Украина", 1992. - 48 с.
2. Брэгг П. Чудо голодания. - М.: Мол. гвардия, 1989. -27 с.
3. Поль С.Брэгг, Патриция Брэгг. Лечение без лекарств. - Киев: Потенциал, 1993. - 252 с.
4. Семенова НА, Моей жизнью проверенные опыт и совет: излечись сам!-Ростов-на-Дону: Приазовский край, 1991. - 104 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...