WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Валеологія. Організм людини біоенергетична система - Реферат

Валеологія. Організм людини біоенергетична система - Реферат

відділу нервової системи, розміщених у тілі хребців по боках. Від цих вузлів відходять посегментно нервові волокна, що складають нервові стовбури і сіткоподібні утворення на стінках внутрішніх органів (жал. 5).
Топографія основних сплетень вегетативної нервової системи відповідає умовному розташуванню чакр (мал. 4).
Перила чакра, або крижова, коренева, "чакра землі" (муладхара, таку назву має ця, а також шість наступних чакр згідно з давньоіндійським вченням), знаходиться в крижовому сплетенні в промежині біля основи хребта, її ще називають чакрою "виживання", тому що вона пов'язана з механізмами, які зберігають фізичне тіло живим. Екстрасенси здатні бачити цей енергетичний центр забарвленим у червоний колір. Нота "До".
Друга чакра, або поперекова, статева чакра (свадхістана), розташована у поперековому сплетенні на відстані 4 - 6 см нижче пупка. Вона пов'язана зі статевою поведінкою і забезпечує функції продовження роду. Колір другої чакри оранжевий. Нота "Ре".
Третя чакра, або чакра сонячного сплетення (маніпура), розміщена на відстані 5 - 7 см вище пупка.
Цій чакрі підпорядковуються всі органи черевної порожнини, від неї залежить фізична сила. Вона є головним вмістилищем (акумулятором) енергії та випромінює її в усі частини тіла.
Від чакри сонячного сплетення залежить діяльність не тільки всього тіла, але й мозку. Ця чакра є фокусом енергетичної системи мікрокосмосу людини і забезпечує енергією всі інші чакри. Вона відповідає за насичування енергією тіла, яке, у свою чергу, живить астральне тіло.
Припускається, що через чакру сонячного сплетення здійснюється й її підзарядження просторовою енергією, а також інших чакр, які забезпечуються її енергією. Колір цієї чакри жовтий. Нота "Мі".
Четверта чакра, або серцева чакра (апахата), розташована в центрі грудної клітки. Вона вважається найчутливішою, пов'язана з такими якостями людини, як доброта, ніжність, жалість. Колір чакри зелений. Нота "Фа".
П'ята чакра, або горлова чакра (вішудха), знаходиться в ділянці сплетення артерій біля основи горла. Ця чакра емоційно
Мал.5. Розташування нервових вузлів
духовної діяльності, комунікабельності, її енергія вважається найтоншою. Екстрасенси бачать п'яту чакру забарвленою в блакитний колір. Нота "Соль".
Шоста чакра, або больова чакра (аджна), розташована на лобі між очима. Це так зване трете око. Шоста чакра слугує створенню зорових образів, сприяє вмінню абстрагуватись. Колір її синій. Нота "Ля".
Сьома чакра, або тім'яна, коронна чакра (сахаорара), розміщується за сантиметр над тім'ям. Це - чакра знань, через неї засвоюються знання з енергоінформаційного поля Землі. Через неї входить біла (життєва) енергія Космосу і спрямовується до інших чакр. Енергія цієї чакри фіолетового кольору. Нота "Сі".
Кожна чакра функціонує на своєму діапазоні вібрацій просторової енергії як її акумулятор і трансформатор.
5. ДИНАМІКА ЕНЕРГІЇ В ОРГАНІЗМІ ЛЮДИНИ
Під час скорочення м'язово-судинних утворень і в процесі діяльності внутрішніх органів енергетичні потоки рухаються вздовж нервово-судинних пучків, від яких на певних ділянках відходять відцентрові енергетичні меридіани. З місць найбільшої концентрації енергія по доцентрових каналах надходить до мозку, в якому відбувається її оперативно-інформаційна обробка і функціональний розподіл на підсвідомому і свідомому рівнях.
Енергія, що надходить із мозку до внутрішніх органів, переміщується вниз по спинному мозку, що є одним із найбільших колекторів енергії, та далі по міжреберних нервах до відповідних сегментарних ділянок організму.
Крім того, чакри мають широко розвинутий зв'язок з усією системою меридіанів, які утворюють колектори (ділянки зосередження енергії), що розміщуються з обох боків хребтового стовпа. Такі колектори є ще одним "басейном енергії", що регулює активність усіх меридіанів.
Кожного разу, коли який-небудь орган відчуває дефіцит енергії, енергетичні канали передають її до відповідного меридіана. Таке оперативне використання тимчасових додаткових каналів енергії запускається з допомогою визначеної для кожного чудесного меридіана точки - "ключа".
Головні ж комунікаційні ходи енергії представлені чотирнадцятьма основними (класичними) меридіанами (мал. 6). Вони виконують такі життєві функції: забезпечують зв'язок людини з навколишнім середовищем (ще одна інформаційна система організму), управляють потоками крові та життєвої енергії, "оживляють" м'язи і кістки, полегшують роботу суглобів. Нарешті, меридіан передає енергію від внутрішніх органів до поверхні тіла і навпаки, завдяки чому здійснюється енергоінформаційний обмін між внутрішніми органами людини та її тілесною
Мал. 6. Основні (класичні) меридіани
оболонкою. Адаптаційні значення цього факту важко переоцінити.
Крім класичних меридіанів, є ще дванадцять так званих м'язово-сухожильних, або м'язово-суглобних, меридіанів. Вони поєднують м'язи та сухожилля.
Раніше голкотерапевти розглядали суглоби як своєрідну "огорожу", що контролює циркуляцію енергії та крові. Вважають, що біля суглобів розміщені важливі точки меридіанів, а біль у суглобі означає блокування руху енергії, котре можна усунути за допомогою масажу та спеціальних фізичних вправ. На відміну від класичного меридіана, м'язово-сухожильний меридіан мас ширше русло, яке пролягає поверхнево (що зручно для відкриття проходження каналів під час масажу).
Сіть енергетичних каналів цим не обмежується. Під час порушення нормальної периферійної циркуляції енергії між основними каналами можуть утворюватися додаткові гілки.
Є ще додаткові точки - "точки-одиночки", що функціонують поза меридіанами. Точки, розміщені на кінцяхусіх десяти пальців, з'єднують меридіани, які закінчуються на них. Ви, напевне, бачили, як спеціалісти для того, щоб вивести людину з непритомного стану, впливають на кінчики пальців потерпілого, масажуючи їх.
Періодичні рухи енергії по меридіанах складають велике коло циркуляції енергії. Повне коло переміщення енергії по дванадцяти основних меридіанах відбувається за 24 години.
Встановлено, що напруга енергії в кожному з меридіанів змінюється від мінімальної до максимальної протягом двох годин. З цим пов'язана періодичність активності роботи органів людини в цілому.
Як зазначають учені, чим чистіше внутрішнє середовище з точки зору духовної та фізичної сфер, тим вільніше протікає й ефективніше розподіляється енергія в організмі, тим здоровіша людина.
Література:
1. Апанасенко Г.Л. Зволюция биоэнергетики и здоровье человека. - С.-Петербург: МГП.Петрополис, 1992. -123 с.
2. Бабич А.П. Чудеса среди нас: Советы целителя. Мысли вслух. - Харьков: Основа, 1991.-80с.
3. Барбара Бреннен. Руки света. Целительство через энергетическое поле человека. - С.-Петербург: Ротапринт ЛГПИ, 1992. - 124 с.
4. Богданов Г.Б. Метрология экстрасенсорики. - Киев: Информационно-издательское агентство "Украина", 1991. - 78 с.
5. ГримакА.П. Магия биополя: Энергоинформационное лечение. -М.:Респуб лика, 1994. -448с.
6. Дубов А.П., Пушкин В.Н. Парапсихология и современное естествознание. -М. - С.-Петербург: Соваминко, 1989. - 280 с.
7. Малахов Г.П. Целительные силы. Биосинтез и биоэнергетика. Т.2. -С.-Петербург: АО Комплект, 1994. - 313 с.
8. Мизин Ю.Г., Хаснулин В.И. Наше здоровье u магнитные бури. - М.: Знание, 1991.-192с.
9. Поллак М.Н. От сердца через руки: Необусловленная любовь, новый синтез исцеления. - Воронеж: НПО Модек, - 1995. - 256 с.
10. Самосюк І.З., Лисенюк В.П., Лиманський Ю.П. та інші. Нетрадиційні методи діагностики і терапії. - Київ: Здоров'я, 1994. - 240 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...