WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Валеологія. Організм людини біоенергетична система - Реферат

Валеологія. Організм людини біоенергетична система - Реферат

експериментатор. Через закриту перегородку від електроенцефалографа підключали електроди до листка рослини. Потім за допомогою гіпнотизера піддослідна, котра перебувала в кріслі, поринала в гіпнотичний стан, і їй навіювалась ідентифікація з рослиною. Експеримент починався тоді, коли піддослідна в стані глибокого гіпнозу підтверджувала, що вона квітка. Далі їй навіювалось, що вона (тобто квітка) дуже гарна, що всі діти, які гуляють довкола, милуються нею. Стан піддослідної свідчив про те, що увага, котру виявляли до неї оточуючі, викликає у неї радість, емоційне піднесення. При цьому реєстрували "шкірно-гальванічну" реакцію рослини на емоційний стан піддослідної. Саме так реагує рослина на позитивне емоційне піднесення, що виникає у людини.
Було запропоновано варіант негативного емоційного впливу.
Піддослідній навіювались різноманітні зміни погоди: налетів холодний вітер, пішов сильний сніг, стало дуже холодно, бідна квітка у відкритому степу почуває себе зовсім незатишно. Вираз обличчя піддослідної ставав сумним. Вона відчула тремтіння, як людина, що стоїть у легкому одязі на морозі. У цей момент рослина відреагувала "шкірно-гальванічною" реакцією, що фіксувалось у другій кімнаті електроенцефалографом. Результати цих експериментів виконані досить коректно і мають наукове значення.
Цей експеримент підтверджує, що негативна чи позитивна зміна психологічного стану людини зумовлює відповідну "шкірно-гальванічну" реакцію рослин. Отже, існує певний біоенергетичний зв'язок між людиною і рослиною.
3. АУРА
Аура (від грец. aura - віяння) -це прояв біополя, видимий за певних умов у вигляді променів, що світяться, або своєрідної оболонки довкола тіла людини, котрі мають певне кольорове забарвлення залежно від духовного, фізичного і психічного стану людини (мал. 4).
Мал.4. Аура. Чакри
Аура людини має сім шарів енергетичної оболонки тіла, або сім шарів-тіл, різного місцеположення, кольору, яскравості, форм, текучості, густини і функціонування.
Аура має певну яскравість, може бути забарвлена в червоний, жовтий, синій, фіолетовий та інші кольори і також може мати райдужне поєднання барв.
Встановлено, що колір аури залежить від фізичного стану людини, її духовно-моральних якостей, а також від психічного стану і настанови в даний момент. Колір аури та її якість може змінити усвідомлена і неусвідомлена думка. Ми повинні замислюватися не тільки над своїми вчинками і словами, але й над чистотою наших помислів.
Якість випромінювання і його колір залежать від стану серця, інакше кажучи, від переживань людини. Отже, навколишній світ невидимо для нас забарвлений у кольори емоцій і почуттів, які переживає людина. Про це слід знати і, природно, боротися з негативними переживаннями.
Чистота основного кольору аури людини може порушуватися відтінками інших кольорів, появою темних плям, різного роду променів та іскор. Колір може бути настільки невизначеним, що його важко назвати. Ці зміни можуть бути зумовлені фізичними або моральними недоліками даної людини або негативним впливом уяви, усвідомленим чи неусвідомленим, іншої людини.
У творчої особистості аура має смарагдово-зелений колір. У людей із високою духовністю з'являється світлове кільце, розташоване навколо голови таким чином, як це зображується на православних іконах з образами святих із німбом, що світиться, золотистого, блакитного чи білого кольорів.
Як уже зазначалось вище, аура складається із семи шарів-тіл різної густини. Внутрішній її шар найщільніший. Кожен наступний шар пронизує всі попередні шари, включаючи фізичне тіло, і набуває їхньої форми. Кожен із шарів можна розглядати як рівень вищих вібрацій, що займає той самий простір, що і шар, розташований нижче.
Щоб сприйняти кожний наступний шар, свідомість спостерігача повинна переходити на рівень нової частоти. Ми маємо сім шарів-тіл, які займають одночасно один і той же простір, кожен з яких поширюється за межі попереднього.
Через ауру фізичне тіло поєднується з навколишнім світом.
Аура, контактуючи з навколишнім світом, виконує рецепторну функцію, передає і кодує різноманітну інформацію про навколишнє середовище у підсвідомості людини. За допомогою аури людина неусвідомлено спілкується з усією живою природою - тваринами, рослинами тощо.
Стійкі зміни властивостей аури часто призводять до патології фізичного тіла. І навпаки, різні патологічні стани організму обов'язково позначаються на структурі аури.
Аура має яйцеподібну форму, що обіймає тіло від голови до куприка і меншою мірою охоплює кінцівки (мал. 4).
Захисну функцію аури виконує загороджувальна сіть, яка складається зі сплесків найтонших енергій, що утворюють своєрідний енергетичний шар на поверхні аури. Цю захисну сіть формують усі чакри - енергетичні центри організму, про які йтиметься в наступній підтемі. Міцність її залежить від психічних настанов, сили волі особистості, послідовності та конструктивності її мислення, а також від рівня духовності.
Захисні спроможності аури можуть бути порушені. Нормальна повсякденна життєдіяльність організму пов'язана з енергетичними випромінюваннями, що надходять із навколишнього середовища і які можуть впливати руйнуюче, викликати динамічну хвилеподібну деформацію аури. Деформована аура є причиною сонливості, малоактивності, апатії, кволості, що виникають у людини. Здорова, добре розвинена аура легко пом'якшує сторонні негативні енергетичні тиски. Вона здатна відбивати енергетичні удари, спрямовані на людину, повертаючи їх тому, хто спрямовує, і навіть уражати його.
Встановлено, що стан людини визначається такими факторами, як спадковість, режим харчування і рухова активність, особливості енергетичного обміну з навколишнім середовищем тощо. Інтелектуальні та фізичні можливості людини значно залежать від параметрів її енергетичної оболонки.
Відомо, що зміцнити, оздоровити ауру людини можна з допомогою низки оздоровчих технологій: загартування, аутогенного тренування, масажу, харчування, а також роботи над собою в духовно-моральному аспекті. Ознайомившись із додатком 2, ви зможете скористатись кількома доступними прийомами психоенергетичного захисту людини.
На думку вченого А.П.Гримака, "на даному етапі пізнання можна казати про те, що аура виконує функцію взаємодії міжособистісних енергоінформаційних систем на рівні підсвідомості, атакож взаємодії з іншими живими об'єктами та захисну функцію в енергоформуючому плані".
4. ЧАКРА (енергетичний центр)
Слово "чакра" в перекладі з санскриту означає "колесо". Чакра - енергетичний центр, зона концентрації енергії, що фільтрує, розподіляє, перетворює, проводить і виводить цю енергію.
Давньоіндійським ученням описана система функціонування енергетичних центрів організму. Заведено виділяти сім основних енергетичних центрів, які функціонально складають єдину систему, на діяльності котрої грунтуються медитація (перехід людини до стану поглибленої зосередженості), довільна регуляція роботи внутрішніх органів і активізація психофізіологічних резервів.
Оскільки енергетичні центри (чакри) не мають власних морфологічних структур, їхнє місце розташування орієнтовано на розміщення деяких нервових сплетень. Чакри тісно пов'язані з системою іннервації внутрішніх органів, бо всі рухові, секреторні й обмінні процеси здійснюються на певному енергетичному фоні, що регулюється центральною нервовою системою.
Відомо, що зв'язок нервової системи в організмі здійснюється по висхідних і низхідних напрямках через білу речовину спинного мозку та сегментарні утворення сірої речовини, а також через ланцюжок нервових вузлів пограничного стовбура вегетативного

 
 

Цікаве

Загрузка...