WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Валеологія. Масаж - Реферат

Валеологія. Масаж - Реферат

по її симетричних ділянках.Спіралеподібні й обертальні рухи невеликої амплітуди мають бути легкі, з трохи змінюваним натиском (мал. 2 б). Закінчувати масаж найкраще, здійснюючи двома руками охоплююче погладжування усієї вкритої волоссям частини голови в напрямку від лоба до потилиці і від лоба до скронь (мал. 2 в).
Потім застосовують прийом зрушування шкіри голови в різних напрямках (мал. 2 г). Для цього необхідно покласти кисті рук на ділянку лоба і потилиці людини, яку масажують, і, проводячи легке натискування, повільно та ритмічно зсовувати шкіру в напрямку від лоба до потилиці навперемінно вперед і назад. Для зрушування шкіри голови у фронтальній площині (у напрямку від одного вуха до другого) треба покласти обидві руки з боків голови над вухами і, майже не здавлюючи голову, навперемінно змішувати руки то до лівого, то до правого вуха (темп рухів - 50-60 разів на хвилину).
Наступний прийом масажу - розтягування шкіри голови. Під час розтягування застосовують такі самі положення рук, що й під час стискування. Змінюється тільки характер рухів. Слід уникати різких рухів, напруження треба створювати і знімати поступово, також протипоказане значне стискування шкіри голови.
Методичні вказівки до масажу вкритої волоссям ділянки голови:
- тривалість масажу - 3-10 хвилин;
- усі прийоми масажу чергуються з погладжуванням;
- перед масажем необхідно провести легке кругове розтирання лобної й потиличної ділянок голови, а також ділянок скронь для покращання течії крові у венозних судинах;
- після масажу вкритої волоссям ділянки голови слід промасажувати комірцеву ділянку.
2.3. САМОМАСАЖ ДІЛЯНКИ ГОЛОВИ, ЩО ВКРИТА ВОЛОССЯМ
Самомасаж спочатку краще виконувати сидячи або стоячи перед дзеркалом, щоб можна було зором контролювати масажні рухи.
Спочатку обома руками проводиться охоплююче погладжування голови поверх волосся в напрям
Мал. 2. Масажні рухи за масажу голови
ку від лоба до потилиці, потім - граблеподібне розтирання голови в тих самих напрямках, що й погладжування.
Після цього слід зробити граблеподібне розтирання всієї шкіри голови подушечками пальців у поєднанні з півколовими рухами всією кистю руки. Зрушування шкіри голови здійснюють таким чином: при зміщенні шкіри спереду назад одну долоню переміщують на потилицю, другу - до лоба; при зміщенні з боку в бік долоні з розведеними пальцями охоплюють голову з обох боків так, щоб великі пальці розташовувались над вухами. Потім треба провести переривчасте натискування і легке постукування. Закінчують самомасаж голови погладжуванням, рухи мають бути широкими, майже пестливими.
2.4. МАСАЖ ШИЇ
Шкіра передньої й бокових ділянок шиї ніжна і легко зміщується. У ділянці потилиці шкіра товстіша і менш рухлива.
Після масажу вкритої волоссям ділянки голови треба розпочати масаж потиличної ділянки і задньої поверхні шиї. При цьому застосовують навперемінно площинне й охоплююче погладжування. Під час площинного погладжування рука не прагне набути форми потилиці й шиї. Під час охоплюючого погладжування кисті пальців набувають форми жолоба, вільно розслаблені, великий палець максимально відведений убік протиставлений іншим. Кисть, охоплюючи поверхню, що масажується, прилягає до тіла з усіх боків. Погладжування потиличної ділянки проводять зверху вниз, а задньої поверхні шиї - від потилиці вниз і до плечей по верхньому краю трапецієподібного м'яза.
На передній поверхні шиї основну увагу приділяють груднино-ключично-соскоподібним м'язам. Ці м'язи проходять по передньобоковій поверхні шиї від кісткового бугра (соскоподібного відростка), що знаходиться за вухом, до місця з'єднання ключиці з груднинною кісткою. Масаж слід починати з площинного й охоплюючого погладжування передньобокової поверхні шиї (мал. 2 а).
Погладжування проводиться поверхнево зі слабким натиском зверху вниз (від нижньої частини до ключиці). Потім переходять до щипцеподібного погладжування, розтирання і розминання груднино-ключично-соскоподібного м'яза. Нагадаємо, що щипцеподібний масаж проводять кінчиками пальців: поверхні, що масажуються, захоплюють великим пальцем з одного боку, вказівним і середнім - з іншого. Закінчують масаж погладжуванням голови та шиї.
Методичні вказівки до масажу шиї:
- тривалість масажу - 3-10 хвилин;
- усі прийоми масажу чергують із погладжуванням;
- необхідно дотримуватись обережності під час масажу передньої поверхні шиї, ділянки сонних артерій;
- під час масажу дихання людини, яку масажують, має бути рівномірним.
2.5. САМОМАСАЖ ШИЇ
Самомасаж проводять сидячи або стоячи. Спочатку застосовують погладжування зверху вниз. Для цього, поклавши кисті на потилицю так, щоб середні та вказівні пальці обох рук торкались один одного, легко погладжують задню поверхню шиї. Потім руки розводять по бокових поверхнях шиї та закінчують рух ними на рівні ключиць. Обома руками навперемінно погладжують бокові і передню поверхні шиї. При цьому рух руками починають на протилежній боковій поверхні шиї (права рука з-за лівого вуха, ліва - з-за правого).
Погладжуючи, руки пересувають до виступу нижньої щелепи, великим пальцем, що відходить від решти пальців уверх, погладжують щелепу, а потім переходять на протилежний бік шиї, охоплюючи її спереду. Під час кожного руху, що починається на боковій поверхні шиї, кистю, прямуючи донизу і погладжуючи, закінчують рух на грудях.
Щипцеподібні розтирання і розминання груднино-ключично-соскоподібного м'яза з обох боків проводять нарізно; для його розслаблення голову потрібно злегка нахилити в бік м'яза, що масажується, і повернути на протилежний бік. М'яз, який масажується, захоплюють протилежною йому рукою між вказівним, середнім і великим пальцями біля верхнього його краю (за вухом біля соскоподібного відростка) і зверху вниз проводять поздовжнє розминання м'яза. Масаж завершують погладжуванням.
Ознайомившись із темою "Масаж", ви дізналися про види масажу, про його фізіологічний вплив на організм людини, про різновиди прийомів масажування, отримали рекомендації до застосування масажних маніпуляцій на окремих частинах тіла. Усе це допоможе вам використовувати набуті знання у повсякденному житті. Ви зможете належно оцінити масаж - чудовий, перевірений віками засіб, що дарує людям бадьорість і високий життєвий тонус.
Література:
1. Бирюков А.А. Массаж: Учеб. для ин-тов физ. культ. - М.: Физкультура и спорт, 1988. - 254 с.
2. Васичкин В.И. Справочник по массажу. - Л.: Медицина, 1991. -192с.
3. Ильин А.М., СейфуллаР.Д. Болезни и биологически активные точки. - М.: Прометей, 1990. - 94 с.
4. Очерк методов восточной рефлексотерапии (ГаванЛувсан - 3-е изд., перераб. и доп.). - Новосибирск: Наука, 1991. - 432 с.
5. Соколов П.П., Герасимов Ю.Н. Помоги себе сам. - М.: Физкультура и спорт, 1991.-238 с.
6. Токуиро Намикоши. Шиатсу. Целительные пальцы.-Л.:Художник РСФСР, 1991.-88 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...