WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Надання першої допомоги при знепритомненні - Реферат

Надання першої допомоги при знепритомненні - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Надання першої допомоги при знепритомненні
ПЛАН
1. Причини, через які можна знепритомніти
2. Перша допомога при перших симптомах знепритомнення
Висновок
Список використаної літератури
1. Найпоширеніші причини, через які можна знепритомніти
Знепритомніли через біль, коли у вас брали кров з вени чи сидячи у кріслі стоматолога. Перед цим ви відчуваєте шум у вухах, слабкість, потемніння і "мушки" в очах. Такий варіант непритомності може бути досить часто у здорових людей. Причина полягає у тому, що стресова ситуація посилює викид у кров гормонів і активних речовин. Після непритомності у людини буває слабкість, бліде обличчя, шкіра волога, тепла. Щоби допомогти отямитися, потрібно скористатися нашатирним спиртом або терпкими парфумами.
Знепритомнення буває зранку або вночі, після того, як ви різко встали з ліжка. Непритомність стається без "попереджувальних" симптомів, тобто раптово. У такому разі у вас, можливо, ортостатична гіпотонія, тобто різко знижується артеріальний тиск, коли ви встаєте. У нормі, коли людина встає, тиск у неї спочатку знижується, а потім відновлюється. У разі ортостатичної гіпотонії механізм відновлення тиску "спрацьовує" пізніше, тому вставати таким людям потрібно повільно.
Знепритомнення після удару, травми голови, при сильному головному болю. Це частий симптом при струсі мозку, судинних захворюваннях мозку. Також буває при мігренях, епілепсії. Обов'язково потрібно обстежитися у невропатолога.
Непритомнієте під час порушень ритму серця, яке швидко б'ється або навпаки "на ниточці". Обличчя блідніє, людина пітніє, відчуває задишку. При деяких аритміях погіршується кровопостачання всіх органів, у тому числі і в головному мозку. Це призводить до непритомності. У такому разі потрібно покласти під язик нітрогліцерин, потім обстежитися у кардіолога.
2. Перша допомога при перших симптомах знепритомнення
Перша допомога
- собі: якщо ви відчуваєте, що ось-ось знепритомнієте, починайте дихати якомога глибше, розстібніть тісний одяг, спробуйте сісти і у жодному разі не заплющуйте очі;
Якщо накочується млосний стан, ляжте на спину так, щоб ноги були трохи підняті. Якщо це неможливо, сядьте на стілець, опустіть голову між коліна і тримайте її так, доки не відчуєтеполіпшення.
- сторонньому: якщо поряд з вами людина знепритомніла, спробуйте посадити її, але так, щоби голова не закидалася назад, розстібніть верх одягу, прикладіть до чола щось холодне. Потім починайте масувати мізинці і великі пальці рук, сильно натискаючи на них.
При непритомності передусім перевірте, чи нормальне дихання у людини, що знепритомніла. Покладіть її на спину, підніміть їй якомога вище ноги. Розстібніть одяг (комір, пояс тощо) і переконайтесь, що забезпечується достатнє надходження свіжого повітря. Якщо ви перебуваєте в приміщенні, відчиніть вікна, якщо на вулиці - переконайтесь, що людина лежить у тіні. Важливо, щоб після відновлення притомності людина полежала ще кілька хвилин перед тим, як звестися на ноги.
Висновок
Отже, причини непритомності - раптова недостатність кровонаповнення, мозку під впливом нервово - емоційного страху, вертикального прискорення тіла, нестачі свіжого повітря тощо. Ці фактори сприяють реф­лекторному розширенні м'язових судин, внаслідок чого знекровлюється мозок.
Ознаки - звичайно непритомність настає раптово, але інколи перед нею буває блідість, блювання, позиви до блювання, слабкість, позіхання, посилене потовиділення. У цей період пульс прискорюється, АТ знижується. Під час непритомності пульс уповільнюється до 40-50 ударів за хвилину.
При непритомності треба покласти хворого на спину, трохи підняти ( на 15-20 см ) нижні кінцівки для поліпшення кровообігу мозку. Потім вивільнюють шию і груди від одягу, який їх здавлює, поплескують по щоках, поливають обличчя, груди холодною водою, дають нюхати нашатирний спирт. Якщо потерпілий починає дихати з хрипінням або дихання немає, треба думати про западання язика. У крайньому разі вживають заходи до оживлення.
Список використаної літератури
1. Винокурова Л.Е., Васильчук М.В., Гаман М.В. Основи охорони праці.- К.: Вікторія, 2001.-191 с.
2. Денисенко Г.Ф. Охрана труда.- М.:Высшая школа,1985.-319 с..
3. Долин П.А. Справочник по технике безопасности.- М.: Энергоиздат, 1982. - 799 с.
4. Єлисєєв А.Г. Охорона праці.- К.: 1995.
5. Жидецький В.Ц., Джигирей В.С., Мельников О.В. Основи охорони праці.-Львів:Афіша, 1999.-348 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...