WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Алкоголізм - Реферат

Алкоголізм - Реферат

біла гарячка. Біла гарячка - алкогольний психоз, що трапляється найчастіше. Вона викликає звичайно в стані похмілля, коли в п'яниці з'являються підсвідомий страх, безсоння, тремтіння рук, кошмари (погоні, напади і т. ін.), слухові й зорові обмани у вигляді шумів, дзвінків, руху тіней. Це провісники білої гарячки. Її симптоми особливо виражені вночі. У хворого з'являються яскраві переживання страхаючого характеру. Він бачить повзучих довкола комах, пацюків, страховищ і бандитів, які нападають на нього, відчуває біль від укусів, ударів, чує погрози. Він бурхливо реагує на свої галюцинації, захищає або тікає, рятуючись від переслідування. У день галюцинація трохи затухає, хоча хворий залишається збудженим, у нього тремтять руки, він метушливий і не може сидіти на одному місці.
У жінок одним із характерних наслідків алкоголізму є нездатність вигодовувати дітей груддю. В питущих жінок частіше бувають мертвонароджені діти й викидні. А коли діти народжувалися живими, то часто вони відставали в розвиткові і росли розумово неповноцінними.
Не випадково закони Стародавньої Греції і Риму забороняли молодим людям пити спиртне. Заборонялося п'яному чоловікові наближатися до дружини. Було видано закон про недопустимість уживання вина щойно одруженими. На Русі також з давніх часів вважалося поганою ознакою пити вино на власному весіллі. Зв'язок здоров'я дітей із станом батьків помітили і в інших країнах.
Алкоголь, що потрапляє в дитячий організм з материним молоком, спричиняє нервові розклади (зокрема порушення психіки, розумову відсталість), захворювання органів травлення (переважно печінки), серцево-судинної системи тощо.
У станісильного сп'яніння пригнічуються не тільки гальмівні, а збуджувальні процеси в корі головного мозку, що спричиняється до в'ялості, сонливості і сну, близького до наркотичного. Саме такі п'яні замерзають на великому морозі, задушуються в подушці, топляться в калюжі, захлинаються у власній блювоті. П'яна людина гірше розрізняє кольори, погано реагує на зміну червоного і зеленого кольорів світлофора.
Слід знати, що алкоголь дуже шкідливо діє на нервову систему людини. У хронічних алкоголіків настає розлад сну, збудливість, послаблення пам'яті та уваги, підвищена стомлюваність. Алкоголізм може спричинити психічні захворювання.
Дуже чутливе до алкогольного отруєння серце. При хронічному отруєнні алкоголем серце зазнає так званого жирового переродження, тобто м'язові волокна серця перетворюються в жирову тканину. При цьому серце значно збільшується в об'ємі, іноді вдвічі порівняно із здоровим, і стає дряблим. Працездатність такого ожирілого, розширеного серця слабшає, і внаслідок цього настає задишка навіть при незначному фізичному напруженні, наприклад, під час підіймання на гору або по сходах, виникають неприємні відчуття в ділянці серця, можуть з'явитись набряки спочатку на ногах, а далі вони можуть поширюватись і на інші частини тіла. Алкоголь відіграє також певну роль у розвитку так званої гіпертонічної хвороби. Це захворювання полягає в тому, що в артеріях, тобто в судинах, по яких тече кров з серця до всіх органів і тканин, живлячи їх, підвищується кров'яний тиск, що визначається за допомогою особливих апаратів. Гіпертонічна хвороба набуває вираженого характеру з появою головного болю, запаморочення, болів у ділянці серця тощо. Коли до цієї хвороб приєднується атеросклероз судин, можуть настати особливо серйозні ускладнення: ослаблення серцевої діяльності, ниркова недостатність, тяжкі мозкові явища тощо. Відомо, що при білій гарячці в алкоголіків спостерігається підвищення артеріального тиску крові до 200мм і вище. В алкоголіків, навіть у молодшому віці, вона зустрічається майже в 3%, у середньому - в 15%, у старшому - в 25%, і в похилому - в 40%.
Під впливом алкоголю насамперед порушується нервова регуляція діяльності шлунка. Крім того, будучи збудником секреції шлункового соку, алкоголь при частому його вживанні подразнює залозний апарат шлунка, порушує діяльність залоз, які виділяють шлунковий сік. Деякі вчені вважають, що алкоголізм сприяє також розвитку ракових захворювань. При тривалому вживанні алкоголю він несприятливо впливає і на роботу кишечника.
Печінку справедливо вважають головною хімічною лабораторією організму. Саме печінка виявляється найбільш уразливою при дії алкоголю. Тривале вживання алкоголю приводить до розвитку запального процесу в печінці, до захворювання на гепатит. З'являється біль у правому підребер'ї, здуття живота, гіркий смак у роті, іноді стають жовтуватими білки очей. При захворюваннях печінки часто уражається і підшлункова залоза. Під впливом алкоголю діяльність підшлункової залози в ряді випадків виснажується, розвивається захворювання на так званий панкреатит, при якому бувають значні кишкові розлади та інші серйозні порушення.
Негативно впливає алкоголь і на систему органів дихання, бо він у значній мірі виділяється через легені і верхні дихальні шляхи, подразнюючи при цьому їх слизову оболонку, внаслідок чого можуть виникати ларингіти (катари гортані ), бронхіти. Оскільки алкоголь при тривалому його вживанні руйнує еластичну тканину легень, то може розвиватись емфізема легень і пневмосклероз. Усі ці захворювання спостерігаються в алкоголіків значно частіше, ніж у тих, що не п'ють.

 
 

Цікаве

Загрузка...