WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Алкоголізм - Реферат

Алкоголізм - Реферат


Реферат на тему:
Алкоголізм
Алкоголізм - тяжка хронічна хвороба здебільшого важко виліковна.
Чистий спирт почали добувати араби в VI - VII століттях араби й назвали його "аль коголь", що означає " одурманюючий". Сирий етиловий спирт (сирець) має багато домішок, у тому числі отруйних сивушних масел. Спирт-сирець потім очищають перегонкою в особливих апаратах. Але й у добутому таким способом спирті - ректифікати залишається все-таки частина шкідливих для організму речовин. А в тім, шкідливі домішки є й вині. Патофізіологічний вплив їх на організм зумовлюється не тільки міцністю
(процентом спирту), а й численними, значно шкідливішими домішками. Одним із супутників вина є метиловий спирт. Метиловий спирт - нервово судинна отрута, і його доза 100 г смертельна для людини. Навіть невеликі кількості цього спирту уражають зоровий нерв і сітківку ока. Ще не безпечніший дихлоретан (хлористий етилен), 10-15г якого спричиняють необоротні зміни в печінці і нирках.
Приводи першого прилучення до алкоголю дуже різноманітні. Але простежуються їхні характерні зміни залежно од віку. До 11 років перше знайомство з алкоголем відбувається,
або випадково, або його дають "для апетиту", "лікують вином", або ж дитина сама з цікавості куштує спиртне (мотив, притаманний здебільшого хлопчикам). У дещо старшому віці мотивами першого вживання алкоголю стають традиційні приводи: "свято", "день народження", "гості" і т. ін. З 14-15 років з'являються такі приводи, як "незручно було відстати од хлопців", "друзі умовили", "за компанію", "для хоробрості" тощо. Хлопцям властиві усі ці групи мотивів першого знайомства з алкоголем. Для дівчаток типова в основному друга, "традиційна" глупа мотивів.
Часто деякі люди з гордістю відзначають у своїх товаришів підвищену стійкість до спиртного, вважаючи що це пов'язано з фізичним здоров'ям. А насправді підвищена стійкість до горілки - перша ознака алкоголізму, що починається, симптом серйозного захворювання. Для алкоголіка, що чарка, що склянка, що пляшка вина - все одно. Уже від чарки спиртного він проходить у своєрідний стан ейфорії - збудження, яке тільки посилює прагнення випити, а дальші дози мало змінють його зовнішній вигляд, хоча в організмі відбуваються помітні зрушення. Спочатку алкоголік виявляє надзвичайну активність, намагаючись "поза чергою" випити чергову дозу, починає буйствувати або дуріти. Та ось остання крапля переповнює межі стійкості, і алкоголік "відключається" від зовнішнього світу, впадаючи в забуття. Втрата контролю за кількістю випитого, надмірна жадібність до спиртного і неконтрольована розв'язна, часто цинічна поведінка при цьому - стійкі ознаки алкоголізму. У п'яниці ослаблена воля - і не тільки щодо обмеження кількості вживання алкоголю, а й щодо інших, ділових сторін повсякденного життя.
Алкоголізм - неминучий супутник капіталістичного ладу. Соціальне коріння алкоголізму яскраво викрив Фрідріх Енгельс у своїй праці " Становище робітничого класу в Англії ",вказавши, що пияцтво - неминучий наслідок експлуатації, зубожіння і безправ'я трудящих. Стомлений і виснажений робітник іде до шинку ,щоб забути, хоч на кілька годин, злидні, своє тяжке існування. Експлуататорські класи всіляко намагаються поширювати алкогольні напої серед трудящих, щоб задурманити їх і відвернути від класової боротьби.
В свідомості і побуті деяких громадян нашої країни ще цілком не викоріненні. Сюди належить зловживання алкогольними напоями, куріння. У ряді випадків люди систематично вживають спиртні напої, тому що не знають, якої шкоди їхньому здоров'ю алкоголь. Більше того, поширена думка ніби алкоголь має лікувальні властивості при деяких захворюваннях, що спиртні напої підвищують працездатність. Ці неправильні твердження давно відкинуті медициною і засуджені в літературі. Так, Джек Лондон писав, що хмільне завжди простягає нам руку, коли ми зазнаємо невдачі, коли ми слабшаємо, коли ми стомлені. Але обіцянки його брехливі: фізична, сила яку воно обіцяє, примарна, душевне піднесення обманливе. Отож міркування про користь алкоголю - це досить поширені хибні думки. Візьмемо хоча б факт збудження апетиту після чарки горілки чи сухого вина. Але це тільки на короткий час, поки спирт викликав "запальний сік". Далі ж пиття алкоголю, у тому числі й пива, тільки шкодить травленню. Адже спиртне паралізує діяльність таких важливих органів, як печінка і підшлункова залоза. Як і в будь якій хімічній отруті, наркотикові, алкоголю притаманний власний тип отруєння, він специфічно діє на особистість. При цьому у багатьох людей, що стали алкоголіками, з'являються схожі риси, подібно до того як це буває при психічних захворюваннях.
Обов'язок нашої громадськості і, в першу чергу медичних та культурно - освітніх установ - поширювати серед населення науково обґрунтовані дані про згубний впливалкоголю на здоров'я людини.
Звичайний спирт, вино та інші спиртні напої можуть викликати сп'яніння, але через 10-12 годин після їх вживання з'являються ознаки тяжкого отруєння: головний біль нудота, блювання, хитка хода, слабість (або короткочасне збудження), потьмарення або навіть цілковита втрата свідомості. Смерть настає від мозкових розладів (через 1-2 доби) або ураження нирок (через 1-2 тижні).
Під час вжиття великої кількості спиртного в людини може з'явитись

 
 

Цікаве

Загрузка...