WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Організаційні заходи по забезпеченню пожежної безпеки ЛПЗ - Курсова робота

Організаційні заходи по забезпеченню пожежної безпеки ЛПЗ - Курсова робота

тощо);
o виконання будь-яких робіт лише підготовленими, в тому числі з питань пожежної безпеки, фахівцями;
o установлення адміністративної відповідальності керівників усіх структур і головний лікар, завідувачі відділень та служб) за адекватне виконання необхідних протипожежних заходів:
- інструктаж персоналу та пацієнтів;
- забезпечення споруд (відділень) засобами пожежно-охоронної сигналізації та засобами пожежегасіння;
- створення в установі (закладі) медичної абофармацевтичної галузі відповідних структур пожежегасіння, добровільних дружин та ланок пожежегасіння.
o затвердження заходів протипожежної профілактики.
Слід усвідомиш, що профілактика пожеж, як і інших виробничих негараздів, являє собою справу не тільки керівників закладів та їх відділень. Необхідно досягти свідомого розуміння, що лише добросовісне викопаним кожним медичним працівником своїх Функціональних обов'язків на підставі СУВОРОГО дотримання правил пожежної безпеки та охорони праці зумовлює надійну профілактику пожеж Це також відноситься до пацієнтів, які повинні бути ознайомлені з правилами перебування у лікувально-профілактичних закладах або установах аптечної мережі та дотримуватися вимог щодо запобігання пожеж.
У справі профілактики пожеж велику роль відіграє громадськість. Саме вона створює первинні ланки та пости пожежегасіння. Активісти первинних ланок пожежегасіння разом із керівником структурного підрозділу лікувально-профілактичного або аптечного закладу:
o розробляють плани заходів щодо профілактики пожеж;
o слідкують за дотриманням вимог пожежної безпеки;
o контролюють наявність засобів пожежегасіння, їх справність га своєчасну заміну;
o засвоюють правила роботи із засобами пожежегасіння та правила поведінки під час пожеж;
o оформляють відповідні наочні та агітаційні матеріали.
Головні лікарі, завідувачі відділень та структурних підрозділів закладів медичної галузі повинні всіляко підтримувати ініціативу громадських структур у питаннях профілактики пожеж та заохочувати їх діяльність.
Однак реалізація основних обов'язків керівників та посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки вимагає наявності належних знань, що базуються на діючому законодавстві, дотримання якого є обов'язковим і для роботодавців, і для виконавців.
Саме на це спрямований Закон України "Про пожежну безпеку", введений в дію Постановою Верховної Ради від 17.12.1993року. Відповідно до прийнятого закону розроблено цілий ряд законодавчих актів, що є обов'язковими для всіх громадян, підприємств, установ і організацій.
Особливої уваги серед них, насамперед, заслуговують "Правила пожежної безпеки в України", затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України №400 від 22.06.1995 року. Цей нормативний акт з питань пожежної безпеки (НАПБЛ. 01.001-95) визначає загальні вимоги з пожежної безпеки і зобов'язує всі міністерства погоджувати галузеві правила пожежної безпеки з Головним управлінням державної пожежної охорони. Окремі положення та зміст затверджених правил наведені нижче.
Обов'язки ЛПЗ у галузі пожежної безпеки.
Пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних, технічних, медичних та цілого ряду інших заходів, спрямованих на попередження пожеж, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових витрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для швидкого виклику пожежних підрозділів та успішного гасіння пожеж.
Відповідно до Закону України ''Про пожежну безпеку" забезпечення пожежної безпеки підприємств, установ, організацій покладається на їх керівників та уповноважених керівниками осіб, якщо інакше не передбачено відповідним договором.
Забезпечення пожежної безпеки під час проектування та забудови населених пунктів, будівництва, розширення, реконструкції та технічного переоснащення підприємств, будівель і споруд покладається на органи архітектури, проектні та будівельні організації.
Обов'язки власників підприємств та уповноважених ними органів, а також орендарів щодо забезпечення пожежної безпеки встановлюються згідно зі статтею 5 Закону України "Про пожежну безпеку"
Власники підприємств зобов'язані:
o розробляти комплексні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки, впроваджувати досягнення науки і техніки та позитивний досвід пожежегасіння;
o відповідно до нормативних актів з пожежної безпеки розробляти і затверджувати положення, інструкції та інші нормативні акти, що діють у межах підприємства.
здійснювати постійний контроль за їх реалізацією;
o забезпечувати дотримання протипожежних вимог, стандартів, норм, правил, а також виконання вимог приписів і постанов органів державного пожежного нагляду;
o організовувати навчання працівників правилам пожежної безпеки та пропаганду заходів щодо їх забезпечення;
o у разі відсутності в нормативних актах вимог, необхідних для забезпечення пожежної безпеки, вживати відповідних заходів, погоджуючи їх з органами державного пожежного нагляду;
o утримувати у справному стані засоби протипожежного захисту і зв'язку, пожежну техніку, обладнання та інвентар, не допускати їх використання не за призначенням;
o створювати у разі потреби згідно із встановленим порядком підрозділи пожежної охорони та необхідну для їх функціонування матеріально-технічну базу;
o подавати на вимогу державної пожежної охорони відомості та документи про стан пожежної безпеки об'єктів і продукції, що ними виробляється;
o здійснювати заходи щодо впровадження автоматичних засобів виявлення і гасіння пожеж та використання для цієї мети виробничої автоматики;
o своєчасно інформувати пожежну охорону про несправності пожежної техніки, систем протипожежного захисту та водопостачання, а також про закриття доріг і проїздів на своїй території;
o проводити службове розслідування випадків пожеж.
Повноваження у галузі пожежної безпеки асоціацій, корпорацій, концернів та інших виробничих об'єднань повинні визначатися їх статутами або договорами між підприємствами, що утворили ці об'єднання.
Фінансування робіт у разі нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будинків та інших об'єктів, розширення і технічного переоснащення підприємств може проводитися лише за наявності позитивного висновку комплексної експертизи державного пожежного нагляду.
Експертиза (перевірка) проектно-кошторисної документації з питань пожежної безпеки виконується

 
 

Цікаве

Загрузка...