WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Організаційні заходи по забезпеченню пожежної безпеки ЛПЗ - Курсова робота

Організаційні заходи по забезпеченню пожежної безпеки ЛПЗ - Курсова робота


К У Р С О В А Р О Б О Т А
Організаційні заходи по забезпеченню пожежної безпеки ЛПЗ
?
ЗМІСТ.
1. Вступ.
2. Нормативне та законодавче забезпечення пожежної охорони в Україні.
3. Пожежна безпека як складова охорони праці в медичній галузі.
4. Обов'язки ЛПЗ у галузі пожежної безпеки.
5. Організаційні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки.
6. Основні вимоги щодо пожежної безпеки в ЛПЗ.
7. Правила поводження працівників у випадку пожежі.
8. Основні вимоги до інструкцій про заходи з пожежної безпеки.
9. Особливості організації спеціального навчання, інструктажів та перевірки знань з питань пожежної безпеки.
10. Протипожежні інструктажі.
11. Висновок.
Вступ.
Споконвіку пожежі супроводжують людину, викликаючи жах, паніку, великі людські жертви та матеріальні збитки. Причинами їх виникнення можуть бути природні явища та чинники техногенного походження.
Пожежі на виробництві - це несправність електрообладнання, перегрів внаслідок тертя в несправних вузлах машин та інше. В побуті - це гра дітей з вогнем, паління в незазначених місцях та в стані алкогольного сп'яніння. Як правило, пожежі супроводжуються вибухами, що значно збільшують їх наслідки. В основному при горінні утворюється чадний газ, від якого і гинуть люди але в останній час при згоранні речовин штучного походження (вініл, поролон, нейлон) у повітря надходять пари синильної, соляної кислот, що негативно впливають на людей, викликаючи отруєння різних ступенів.
Щорічно в Україні виникає більше 50 тис. пожеж, що приводять до загибелі людей і матеріальних збитків.
Пожежа - це неконтрольований процес горіння, що поширюється у часі і просторі надзвичайно швидко.
Потрібно знати правила поведінки під час пожежі, заздалегідь вивчити де і які засоби пожежегасіння розміщуються і як ними користуватися.
Нормативне та законодавче забезпечення пожежної охорони в Україні.
Нині в державі діють понад 70 нормативних документів з питань пожежної безпеки.
Правову основу пожежної безпеки складають:
1. Конституція України (28 06 1996р.).
2. Закон України "Про пожежну безпеку" (17 12 1993р.).
3. "Правила пожежної безпеки в Україні" (15 04 2002р.).
4. ГОСТ 12.1.004-91 "Пожаробезопасность. Общие требования".
5. Постанова Верховної Ради України.
6. Накази і розпорядження Президента України.
7. Декрети, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України.
8. Рішення органів державної виконавчої влади, місцевого і регіонального самоуправління.
При розробленні заходів з пожежної безпеки зважають на стандарти, будівельні норми, правила будови електроустановок (ПБЄ), норми технічного проектування та інші нормативні документи.
Міністерства та відомства, виходячи із специфічних умов та особливостей пожежної безпеки виробництв, можуть додатково розробляти і видавати свої галузеві правила пожежної безпеки, узгоджені з Правилами пожежної безпеки України.
Галузеві правила повинні бути узгодженні з Головним управлінням державної пожежної охорони МВС України.
Пожежна безпека як складова охорони праці в медичній галузі.
Пожежа являє собою неконтрольоване горіння поза спеціальним осередком, що завдає моральних і матеріальних збитків, а іноді призводить і до загибелі людей. Отже. пожежна безпека і протипожежна профілактика) - це сукупність організаційних, інженерно-технічних та медичних заходів, спрямованих на запобігання виникнення пожежі, створення умов для швидкого га ефективного гасіння пожежі тощо.
Аналіз середньорічних показників причин виникнення пожеж у різних галузях виробництва та в побуті дозволяє виявити, що 46,1% з них пов'язані З необережним поводженням з вогнем. 22,3% - з порушеннями правил монтажу та експлуатації електромереж і електрообладнання, 7,2% - з пустощами дітей, 5,7% - з підпалами, 19,7% - з іншими (несправність виробничого устаткування, порушення технологічного процесу тощо) причинами.
Найбільша кількість пожеж виникає у житловому секторі (до 75-80% від загальної кількості) і зумовлює великі матеріальні збитки, які складають десятки мільйонів гривень. Не можна не зазначити, що і в установах Міністерства охорони здоров'я кількість пожеж є досить великою (до 250-500 впродовж кожних 5 років), причому завдана ними матеріальна шкода сягає 1-2 мільйонів гривень. Основними причинами такого стану є невиконання керівниками та посадовими особами прямих функціональних обов'язків щодо забезпечення протипожежного захисту підвідомчих об'єктів та ігнорування встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.
У нашій країні розроблено досить великий перелік законодавчих актів, наказів, положень, інструкцій та інших офіційних матеріалів стосовно протипожежного захисту, визначення організаційної структури державного управління пожежною охороною.
Разом з тим, узагальнюючи зміст численних офіційних матеріалів і видань щодо протипожежної профілактики, необхідно в першу чергу звернути увагу на основні обов'язки керівників та посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки, до числа яких слід віднести:
o розроблення комплексу заходів щодо забезпечення пожежної безпеки на підприємстві, в установі, в організації;
o розроблення та затвердження відповідно до державних нормативних актів положень, інструкцій та інших нормативних документів і пожежної безпеки, які діють в межах підприємства, а також здійснення контролю за їх виконанням:
o організацію навчання працівників з питань пожежної безпеки:
o утримання у справному стані засобів протипожежного захисту і зв'язку, пожежної техніки, обладнання та інвентарю, який має використовуватися лише за призначенням;
o проведення службових розслідувань випадків пожеж, які виникли.
Кожен працівник має володіти правилами поведінки при пожежі, вміти користуватися первинними засобами пожежегасіння та знати їх місцезнаходження.
V разі виникнення пожежі працівники повинні негайно повідомити про це пожежну охорону телефоном "01" і керівництво підприємства та розпочати ліквідацію пожежі усіма наявними засобами.
Тому основний комплекс протипожежних заходів, як правило, повинен включати:
o погодження проектів будівництва та реконструкції із пожежною інспекцією:
o відкриття новобудов або реконструйованих споруд лише після дозволу пожежної інспекції;
o експлуатацію споруд, обладнання та механізмів відповідно до протипожежних вимог (згідно з правилами, інструкціями

 
 

Цікаве

Загрузка...