WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Вчасно надана перша медична допомога – рятує життя - Реферат

Вчасно надана перша медична допомога – рятує життя - Реферат

Невідкладний захід у цих випадках - негайне притискування пальцем або пов'язкою пошкоджених кровоносних судин, максимальне згинаннякінцівки в суглобі, накладання імпровізованого джгута. Потерпілого з накладеним джгутом негайно відправляють до найближчого лікувального закладу будь-яким видом транспорту. Джгутом можна користуватися не довше як 1,5-2 години, інакше настає небезпека паралічу або омертвіння кінцівки. Рекомендується через кожних 45-60 хв на деякий час ослабити джгут, а потім знову затягти його. Взимку його ослабляють через 20-30 хв і вживають заходи запобігання відмороженню кінцівки.
Джгут накладають вище від місця артеріальної кровотечі і якнайближче до рани. Найкращі місця для цього на верхній кінцівці - нижня і верхня третина плеча. На середню частину плеча джгут накладати не рекомендується, бо можна стиснути плечовий нерв. На нижній кінцівці джгут накладають на будь-якому рівні стегна, крім нижньої третини, де велике стиснення стегнової артерії небезпечне можливістю травмування тканини. Якщо джгут накладено правильно, кінцівка блідніє, кровотеча припиняється і нижче від місця накладання джгута зникає пульс. Якщо шкіра синіє, це означає що джгут накладено неправильно.
Допомога при укусах отруйної змії. Ці укуси дуже небезпечні і навіть можуть бути смертельними. Якщо укуси гадюки, яких у нас три види: звичайна, степова і чорна, не смертельні, але визивають сильну алергію і отруєння організму, то набагато небезпечніші укуси кобри (виникає параліч рухових і дихальних м'язів, зупинка дихання) або піщаної ефи (уражається згортальна система крові). На місці укусу одразу відчувається різкий пекучій біль, після цього потерпілий відчуває слабкість, сонливість, з'являються блювання й судороги.
Якщо ранка на кінцівках, треба вище місця укусу накласти джгут, щоб отрута не всмоктувалася в загальний тік крові. Доцільно після цього в перші хвилини видавити або відсмоктати отруту з рани, постійно спльовуючи і прополіскуючи рот. Але якщо на слизистій оболонці рота є навіть незначні пошкодження, це небезпечно для того, хто надає допомогу. Тому краще це робити крововідсмоктувальною банкою (її можна замінити склянкою). Кінець дерев'яної палички обмотують ватою, змочують спиртом і, тримаючи її в руці, запалюють. Другою рукою беруть банку і на 1-2 см вводять до неї палаючу вату, ніби змазують стінки банки, і, вийнявши паличку, швидко притискують банку до місця укусу. Після відсмоктування на рану накладають пов'язку, змочену розчином марганцевокислого калію, бажано випити побільше рідини - води, чаю. Після цього потерпілого відправляють до лікувального закладу.
Найбільша активність у гадюк весною - починаючи з квітня до середини травня, і восени - в кінці вересня, коли вони сповзаються на добре прогріті місця, щоб там зимувати.
Виходячи на прогулянку до лісу, треба взувати черевики або чоботи (їх гадюка не прокусить) і уважно дивитися під ноги, щоб не наступити на змію.
Допомога при укусах кліщів. Небезпечний кліщ в першу чергу тим, що поширює енцефаліт та інші хвороби.
Сьогодні заразливі кліщі прижилися не тільки в сільських місцевостях Криму, Полісся, Західної України, Карпат, але й в інших регіонах і навіть містах.
Найнебезпечніший час для занять фізичними вправами на природі або прогулянок - з квітня до червня і вересень-жовтень. В цей час кліщі перебувають у високій траві, кущах, на деревах. Цікаво, що перебуваючи в лісі або лісопарку, можна не помітити як в ногу або інше місце вп'ється кліщ. Людина може не відчути укусу, бо кліщ використовує, так би мовити, місцеву анестезію. Отже, треба пам'ятати, що для перебування в лісі чи парку слід одягати одяг, що добре закриває тіло. А повернувшись додому слід ретельно оглянути себе і одяг.
Якщо ви виявили на собі цю комаху - негайно на місце укусу покладіть невелике кільце (можна обручку), щоб кліщ опинився в центрі. Потім туди налийте трохи олії - це перекриє йому доступ кисню. Приблизно через півгодини кліщ почне виповзати з-під шкіри. Саме тоді слід захопити його пінцетом і обережно, коловими рухами, витягувати. Коли паразита витягнуто, ранку треба обробити перекисом водню або йодом. Якщо ж місце укусу продовжує боліти і з'явилось почервоніння, слід звернутись до лікарів.
Допомога при укусах каракурта. Отрута каракурта ("чорної вдови") в 15 разів небезпечніша отрути гримучої змії.
В останні роки, як стверджують медики, на півдні України (Одеській, Херсонський, Миколаївський областях та в Криму) збільшилась кількість нападів павуків-каракуртів на людей. Небезпечні укуси каракуртів тим, що люди не встигають вчасно звернутись за допомогою до лікарів: через 2-3 хвилини на місці укусу на шкірі з'являється маленька червона цяточка, потім починається гострий пекучий біль, і вже протягом 15-30 хвилин біль розповсюджується по всьому тілу. Отрута вражає нервову систему. Людина скаржиться на гострий біль в області живота, попереку, грудної клітини. У багатьох спостерігається задишка, прискорені серцебиття і пульс.
Найчастіше страждають ноги, оскільки людина наступає на норку або на її господиню, бо кусаються тільки самиці, в серпні вони ретельно охороняють кладки своїх яєць.
Каракурт активний вночі. Якщо ви відпочиваєте на природі в наметі, то на землю біля входу в намет бажано покласти шматок овчини - її запах лякає і відвертає як гадюк, так і отруйних комах, в тому числі і каракуртів.
Якщо вкушеному вчасно не надати допомоги, він може померти. А тому слід відразу ж викликати "швидку допомогу". А для початку негайно припечіть місце укусу сірником. Це необхідно зробити не пізніше як за дві хвилини, доки отрута ще не встигла поширитись по всьому організму. Від високої температури отрута, що не встигла всмоктатися, розпадається.
Можна видавити із ранки перші крапельки крові і відсмоктати отруту, випльовуючи і споліскуючи рот. Потім до прибуття "швидкої", звільніть постраждалого від тісного одягу, покладіть, вкрийте чимось теплим, тому що його звичайно знобить. Дайте таблетку проти алергії, продезінфікуйте місце укусу.
Допомога при укусі бджоли і оси. В останній час збільшилась кількість людей, які звертаються за медичною допомогою після укусу бджоли або оси, так що ця проблема сьогодні дуже актуальна.
Бджоли нападають на людину виключно в цілях самозахисту. Потерпілому необхідно витягти з рани жало, щоб менше отрути попало в кров. На відміну від бджіл, оси після нападу не вмирають. Найбільш небезпечні укуси шершнів і джмелів - представників найбільшого роду ос. Вони боляче вжалюють, а їх отрута - сильний алерген. До того ж під час укусу самка комахи відкладає під шкіру людини личинку, яка викликає запалення.
Для здорової людини укус комахи безпечний, але є категорія людей, яким слід уникати нападу ос. Це, в першу чергу, алергіки і астматики. Отрута оси на деяких людей діє як

 
 

Цікаве

Загрузка...