WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Стихійні лиха й ДЦ населення щодо ліквідації їх наслідків - Реферат

Стихійні лиха й ДЦ населення щодо ліквідації їх наслідків - Реферат

влаштування різних підтримуючих Інженерних споруджень, риття траншей з метою осушення ґрунтів зсувного масиву, розвантаження й планування зсувного схилу. До того ж населення зсувонебезпечних районів не повинно допускати витікання води з кранів, ушкоджених труб водопроводу або водорозбірних колонок, має вчасно влаштовувати водовідвідні стоки при скупченні поверхневих вод (з утворенням калюж)
Коли виникає загроза селевого потоку або зсуву, за умови наявності часу, населення слід евакуювати в безпечну зону. Проводити евакуацію можна як пішим порядком, так і за допомогою транспорту. Одночасно слід евакуювати матеріальні цінності, здійснювати відгін сільськогосподарських тварин.
Довідавшись про селевий потік або зсув, що наближається, потрібно якомога швидше покинути приміщення, попередивши про небезпеку оточуючих. При виході необхідно загасити печі, перекрити газові крани, вимкнути світло й електроприлади, щоб вони не стали причиною пожежі
Зсуви і селеві потоки дуже небезпечні, коли трапляються раптово. Найстрашнішою в цьому випадку є паніка
Якщо хто-небудь Із населення захоплений селевим потоком, то потерпілому слід надати допомогу всіма наявними способами. Це можна зробити за допомогою жердин або канатів, які подаютьсяпотерпілим. Виводити постраждалих, що рятуються, необхідно у напрямку потоку з поступовим наближенням до його краю.
Під час зсувів людей може завалити ґрунтом, їх можуть ударити або травмувати падаючі предмети, будівельні конструкції, дерева У таких випадках потрібно якнайшвидше надати потерпілим допомогу.
Населення може надавати посильну допомогу в ліквідації наслідків зсуву. В основному цим займаються формування інженерної служби. Після зупинки зсуву формування дорожніх і мостобудівних організацій відновлюють дороги, мости, лінії і засоби зв'язку, споруди водовідвідних канав, очищають дороги й вулиці від заметів і завалів.
Снігові замети
Снігові замети спричинюють численні снігопади й заметілі Затяжні снігопади, що тривають 16-24 години, завдають сильної шкоди господарській діяльності населення, особливо в сільській місцевості. Важке положення погіршується заметілями (завірюхою сніговими буранами), під час яких порушується видимість, переривається транспортне сполучення, як міське, так міжміське. При випаданні снігу з дощем і зниженій температурі з ураганним вітром можливим є обледеніння ліній електропередач, зв'язку, контактних мереж, електротранспорту, покрівель будинків, різного виду опор і конструкцій, що викликає їхнє руйнування.
Після того як було оголошено штормове попередження, слід обмежити своє пересування. Особливо це стосується сільської місцевості. У будинках потрібно запастися продуктами, водою й паливом. У деяких районах, у яких снігові замети - постійне явище, треба протягнути уздовж вулиць (із настанням зимового періоду) канати, які допоможуть у завірюху орієнтуватися пішоходам.
Велика небезпека очікує людей, яких снігові замети захопили далеко від людського житла. Якщо людина знаходиться в автомобілі, то їй не слід намагатися подолати снігові замети. Потрібно зупинитися, повністю закрити вікна машини, вкрити двигун із боку радіатора. По можливості треба поставити автомобіль двигуном у навітряний бік. Через певні проміжки часу слід виходити з автомашини, щоб розгрібати сніг. Інакше можна виявитися похованим під снігом. До того ж автомобіль, що не занесений снігом, видно рятувальникам. Двигун необхідно прогрівати. Щоб запобігти потраплянню до кабіни (салону, кузова) вихлопних газів, необхідно простежити за тим, щоб вихлопна труба не забилася снігом. Якщо поряд опинилося кілька автомобілів, то оптимальним буде зібратися разом, використовуючи один автомобіль як укриття. З двигунів інших автомобілів слід злити воду. Не можна покидати автомобіль, тому що в сильний снігопад орієнтири, які здаються надійними, можна загубити через кілька кроків.
Коли отримано штормове попередження в сільській місцевості, люди повинні заготувати в необхідній кількості корм і воду для тварин, що утримуються на фермах. Худоба, яка знаходиться на відгінних пасовищах, у терміновому порядку переганяється до заздалегідь обладнаних найближчих укриттів або на стаціонарні стійбища.
Масштаби лиха збільшуються з утворенням ожеледі. Це ускладнює, а на дуже нерівній місцевості й зовсім припиняє роботу автомобільного транспорту. Пересування пішоходів ускладнюється, а обвалення різних конструкцій і предметів під навантаженням стають реальною небезпекою. У цих умовах необхідно уникати перебування в старих будівлях, під лініями електропередач і зв'язку поблизу їхніх опор, під деревами.
У гірських районах після сильних снігопадів зростає небезпека сходження снігових лавин. Про цю небезпеку населення оповіщається різними попереджувальними сигналами, встановлюваними в місцях можливого сходження снігових лавин і можливих снігових обвалів. Не слід нехтувати цими попередженнями.
Для боротьби зі сніговими заметами й обледенінням залучаються формування й служби цивільної оборони, а також усе працездатне населення цього району, а при необхідності й сусідніх районів.
Снігоочисні роботи в містах насамперед проводяться на основних транспортних магістралях, відновлюються робота життєво важливих об'єктів енерго-, тепло- і водопостачання. Сніг Із дорожнього полотна знищують у підвітряний бік. Широко використовують Інженерну техніку, що перебуває на оснащенні формувань, а також снігоочисну техніку об'єктів. Для проведення робіт залучається весь наявний транспорт, навантажувальна техніка й населення
Стихійні лиха - це трагедія для всієї держави, особливо для тих районів, у яких вони виникають Через стихійні лиха страждає економіка країни, тому що в результаті руйнуються виробничі підприємства, знищуються народні багатства і, найголовніше, виникають втрати серед людей, гине їхнє житло й майно.
Населення повинно правильно поводитися під час стихійних лих Люди мають знати основи цивільної оборони. Це забезпечить виживання більшості людей зменшить матеріальні втрати.
Дуже важливою ? участь населення в роботах по ліквідації наслідків стихійних лих Це стає передумовою якнайшвидшого відновлення нормального життя населення на території, охопленій стихійним лихом.
Слід зауважити, що дії населення повинні суворо відповідати вказівкам органів цивільної оборони.

 
 

Цікаве

Загрузка...