WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Шкідлива дія наркотиків - Реферат

Шкідлива дія наркотиків - Реферат

система.
Людина, яка почала приймати алкоголь, тютюн чи марихуану більш зазнає спокуси перейти на сильніші наркотики. Легко думати: "Зі мною цього ніколи не станеться. Мене не спокусити "важкими" наркотиками, а куріння цигарки-другої просто допомагає мені зберегти гарний настрій та на деякий час відключитися від проблем." Наркотики ніколи не допоможуть вам у житті. З прийомом наркотиків проблеми не уходять. Коли дія наркотику припиняється, людина знаходить себе в тій само ситуації, з тими ж проблемам, що були раніше. Але ситуація погіршується - з'являється наркотична залежність.
Тютюн.
Головна причина передчасної смерті. Курці у віці 30-40 років уп'ятеро більше страждають на серцеві напади, ніж ті хто не курить тих сабо вікових груп. У цигарках міститься 4000 різноманітних хімічних сполук, серед яких нікотин викликає найбільше звикання.
Захворювання, що викликаються курінням:
- рак легень;
- емфізема;
- звуження коронарних судин серця і т.п.
Менш ніж 20% курців можуть кинути курити після першої цигарки. Тютюн - це не просто повсякденна звичка, це потяг, зумовлений звиканням до наркотику. Потяг постійно курити викликається імпульсом організму підтримувати певний рівень вмісту нікотину у крові. Якщо рівень падає нижче за встановлену норму, потяг посилюється, людина легко дратується та нервує. Більше за 80% курців почали курити до 18 років. Кожні десять секунд помирає людина від захворювання, що викликається курінням. З 1970 року споживання цигарок збільшилося на 67%. Рівень нікотину у крові немовлят такий само, як у дорослих, якщо їх мати курила під час вагітності - перші дні свого життя він страждає від нікотинової ломки. Дитину матері, що курила можна розглядати як екскурця, навіть якщо мати тільки вдихала дим. У Китаї 300 млн. курців споживають 30% світового обсягу виробництва тютюнових виробів і щорічно помирає 600000 китайців курців. Американських тютюнових компаній було притягнуто до безпрецедентного судового процесу. Вони були звинувачені в навмисному збільшенні концентрації нікотину у цигарках, щоб викликати прискорене звикання заради збільшення прибутку. Незабаром на цигарках з'явиться напис, що попереджатиме про наркотичну залежність, до якої призводить куріння. Кожна цигарка скорочує життя на 5.5 хвилин. Приблизно 10 років потрібно організму, щоб позбавитися від наслідків куріння. Куріння може стати причиною багатьох хвороб: бронхіт, утруднення дихання, хвороби серця, рак та ін.
На захист нікотину.
Невеличка стаття з журналу, написана завзятим курцем. "Курити шкідливо - це скаже вам будь-яка людина, що не курить. А я курю і анітрохи про це не шкодую. Я, правда, кашляю, чихаю і в мене завжди нежить. Кульгаю. Хапаюся за серце, нирки, печінку та селезінку. Я не сплю ночами і засинаю на ходу. В мене випадає волосся, сиплються зуби, трусяться руки, кружиться голова, сльозяться очі. Я жовтію, синію, червонію та зеленію. Я пітнію, блідну, сиплю, хриплю. В мене астма, ревматизм, виразка, поліомієліт, бронхіт, кон'юктивіт, геморой, гастрит, гіпертонія. Я сліпну, худну та сивію. Мене хитає, метляє, кидає, волочить, тягне, крутить, носить та загинає. В мені щось свистить, тріщить, дзвенить, урчить та гримає. Вони говорять: "Краплина нікотину вбиває коня". Через мене не те щоб крапля - відро нікотину пройшло, але зі мною ще нічого не сталося. І, дивіться, будь-яка коняка, навіть та, що не курить, живе до 18 років, а мені вже 19!"
Алкоголь.
Найстародавніша та найвідоміша наркотична речовина. Він збільшує агресивність, спотворює уявлення про мораль, тому так багато злочинів на сексуальній ниві. 66% самогубств та 60% випадків захворювань венеричними захворюваннями трапилися через алкоголь. Думка про те, що алкоголь відрізняється від інших наркотиків - помилкова і її треба спростувати. Алкоголь - сходинка переходу до марихуани та є "розчиненими дверима" майже до усіх інших наркотиків. Тисячі людей щодня гинуть від алкоголю. Сотні робочих днів втрачається на виробництві в наслідок вживання алкоголю. У людей з алкогольною залежністю втричі більше ризик захворіти на рак гортані і вдесятеро більше ризик померти від важких хвороб печінки, ніж у тих, хто не п'є. 50% вбивств скоєно у стані алкогольного сп'янінні. Більша частина ДТП трапляється з вини нетверезих водіїв. Алкоголізм призводить до сімейних сварок, розлучень, бійкам, жебрацтву та вуличному насильству. Чому? Скільки поколінь пили, скільки дітей були зачаті у стані, коли не пам'ятають хто їх батько - і такі умови накопичуються та передаються з покоління в покоління.
Наркоман - раб наркотиків.
Організм людини має захист від впливу навколишнього середовища. Захисні функції виконують певні клітини організму. Головний мозок - це досконалий тонкий механізм, який неможливо відновити. Клітини головного мозку особливі, вся їх діяльність спрямована на створення, захисних функцій вони не мають. Особливість наркотику така, що він впливає безпосередньо на мозок. Що довше використання наркотику, що більша доза, тим більша частина мозку помирає. Це невідновний процес. Таким чином усі думки людини спрямовані на те, щоб знайти чергову дозу. Наркоман - це раб на сучасному етапі, у полоні наркотику перебуває його мозок. Наркоманія - це невиліковна хвороба. Зміна у клітинах головного мозку невідновні. Потяг до наркотиків - це реальна реакція на перебудову організму. Часто ті, хто звик до наркотиків експериментують з іншимиречовинами, щоб знайти відчуття, що перевищують попередні. Наркоманам, що проходять курс лікування, необхідно перебудувати все своє життя та знайти інтерес, який дасть їм задоволення та відчуття наповненості не менше за те, що вони раніше шукали у наркотиках. Лікування та утримання не значить відновлення та повноцінне життя. Наркоман залишається наркоманом незалежно від того, вживає він наркотики у даний проміжок часу. Життя стає постійною боротьбою із спокусою спробувати знову.
Чому люди приймають наркотики?
1. Спосіб втекти від реальності. Наркотик може допомогти людині забути, що він одинокий, нещасний, безробітний або бідний, а також позбавитися від депресії. Найпростіший спосіб - це піти у свій світ.
2. Тиск середовища. Коли друзі вживають наркотики, дуже важко встояти проти їх тиску. Люди бояться виглядати "білими воронами", що їх будуть обговорювати, переслідувати. "Краще я прийму наркотик, буду своїм, ніж бути одиноким". Для людини дуже боляче бути одиноким. 15-річний підліток говорить: "Майже усі вважали, що приймати наркотики -. Це був засіб знайти друзів, подруг і просто бути "крутим". Тому я не відмовився".
3. Зацікавлення. Деякі люди хочуть виділитися, прагнуть самоствердження: "От я який". Наркоманія їх приваблює, тому, що забороняється законом. Деякі люди вважають, що вживання наркотиків виділяє їх серед інших людей. Це може бути способом затвердження власної незалежності, проявом протесту проти складних життєвих обставин.
4. Тому що подобається. Не зважаючи на небезпеку, деяких привалює стан розкутості, а також видіння та галюцинації, які супроводжують стан наркотичного сп'яніння. Подобається - тому що чогось не вистачає людині. Не вистачає уваги, любові, турботи, існує якась порожнеча у душі. Коли вдома нема чим заповнити цю порожнечу, вони починають шукати емоційні переживання в іншому місці. Якщо у сім'ї є тепло та турбота, підліток ніколи не стане на цей шлях.
5. Тому що не можуть відвикнути. Багато хто просто не може не приймати наркотики. Вони вже потрапили у полон як фізіологічної так і психологічної залежності.
Шляхи розв'язання життєвих проблем.
Люди незрілого характеру Люди зрілого характеру
1. Відчай, депресія,

 
 

Цікаве

Загрузка...