WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Застережні заходи і перша допомога при отруєнні “лізоформіном 3000”, “дескозалом” - Реферат

Застережні заходи і перша допомога при отруєнні “лізоформіном 3000”, “дескозалом” - Реферат


Реферат на тему:
Застережні заходи і перша допомога при отруєнні
"лізоформіном 3000", "дескозалом"
Лізоформін 3000 має бакетрецидні, туберкулоцидні, фунгіцидні, еонороцидні (сибировиразкові, газової гангрени), вирулецидні (в тому числі у відношенні збудників сивороткового гепатиту та СНІДу) властивості.
Робочі розчини дезинфікуючого засобу застосовують для дезинфекції, спільних процесів дезинфекції і перед стерилізаційного очищення, а також для стерилізації виробів медичного призначення, в тому числі хірургічного і стоматологічно інструментарію з металу, скла, полімерів, гуми, гнучких і жорстких ендоскопів, медичних інструментів до гнучких ендоскопів, а також для дезинфекції поверхонь у закладах охорони здоров'я і суспільних приміщеннях.
Розчинами Лізоформіну 3000 знезаражують біосизну, меблі, приміщення. збиральни інвентар.
Запобіжні заходи при роботі із Лізоформіном 300. перша допомога при отруєнні.
Роботи, пов'язані із приготуванням і застосуванням розчинів Ліхоформіну 3000 слід проводити з дотриманням умов мір особистої безпеки. що забезпечують захист органів дихання, шкіри і очей - в захисному одязі (халат, шапочка, гумові рукавички фартух з прорезиненої тканини) у захисних окулярах типу ПО-2, ПО-3 або моноблок, у респіраторі типу "пелюстка".
По закінченню роботи із Лізоформіном 3000 руки і обличчя слід вимити з водою і милом, так як розчин може викликати подразнення шкіри і слизових оболонок. Шкіра при цьому стає щільною і сухою, тому що він віднімає воду від поверхових шарів епітелію. При цьому різко зменшується секреція потових залоз, навіть під впливом розчину 0,5-1% концентрації.
При попаданні розчину Ліхоформіну 3000 в очі, кон'юктиву слід добре промити проточною водою.
При випадковому надходженні Лізоформін 3000 у шлунок виникає печія, біль у роті, за грудиною і в епігастральній ділянці, в деяких випадках може спостерігатися блювання з кров'ю та відмічається спрага.
Програма надання термінової допомоги потерпілим починається з їх евакуації та негайного доступу свіжого повітря. Рекомендуються інгаляції водяною парою, зволоженим киснем. При оральному отруєнні слід прополоскати рот водою і випити велику кількість води, не слід викликати у постраждалого рвоти! Можна провести промивання шлунка 2/3% розчином амонію хлориду, ацетату чи карбонату. В середину необхідно ввести 2-3 столові ложки вугілля активованого і 100 мл 30% розчину магнію сульфату.
В будь-якому випадку негайно звернутися до лікаря.
"Дескозал" являє собою прозору рідину жовтого чи блакитного кольору (колір розчину залежить від використовуваного барвника), із слабким специфічним запахом. Добре розчиняється у воді при кімнатній температурі. Не сумісний з аніонними і неіоногенними поверхнево-активними речовинами, милами та окислюючими засобами.
Робочі розчини засобу "Дескозал" прозорі, помірно забарвлені в жовтий чи блакитний колір, не мають запаху.
Дезінфекційний засіб "Дескозал" має бактерицидні (включаючи туберкулоцидні), віруліцидні (щодо збудників гепатитів і СНІДу, ротавірусів), фунгіцидні (щодо грибів роду Candida) властивості.
"Дескозал" за параметрами гострої токсичності при введенні в шлунок відповідно ГОСТу 12.1.007-76 належить до 3 класу помірно небезпечних речовин при введенні в шлунок та до 4 класу мало небезпечних речовин при нанесенні на шкіру. Концентрат засобу подразнює шкіру, слизові оболонки очей та верхніх дихальних шляхів.
"Дескозал" призначений для дезінфекції та миття поверхонь приміщень (підлога, стіни, двері тощо), твердих меблів, медичних приладів, апаратів, устаткування з лакофарбовим, полімерним і гальванічним покриттям, санітарно-технічного обладнання та прибирального інвентарю при кишкових і крапельних інфекціях бактеріальної (включаючи туберкульоз) етіології, крапельних інфекціях вірусної етіології, вірусних гепатитах і СНІДі та кандидозах при проведенні заключної, поточної дезінфекції у вогнищах інфекційних захворювань та лікувально-профілактичних закладах; для профілактичної дезінфекції у вогнищах інфекційних захворювань та лікувально-профілктичних закладах.
ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ТА ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ
ОТРУЄННІ
Роботи, пов'язані з приготуванням і застосуванням робочих розчинів засобу "Дескозал" необхідно проводити з дотриманням заходів особистої безпеки, що забезпечують захист шкіри, слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів - у захисному одязі (халат, шапочка, гумові рукавички, фартух із прогумованої тканини, гумове взуття), у захисних окулярах типу ПО-2, ПО-3 чи моноблок, у респіраторі РУ - 67М (з патроном марки А).
Всі роботи із засобом необхідно проводити у добре провітрюваному приміщенні.
Засіб "Дескозал" небезпечний при проковтуванні. Необхідно запобігати попаданню засобу до шлунку.
Засіб викликає подразнення шкіри та слизових оболонок. Необхідно уникати попадання засобу в очі і на шкіру.
Місткості із засобом під час дезінфекції необхідно щільно закривати.
Забороняється вживати їжу, палити під час виконання робіт з дезінфекції. Після закінчення роботи обличчя та руки потрібно вимити водою з милом.
Забруднений одяг необхідно негайно зняти і випрати перед повторним застосуванням.
При випадковому попаданні засобу "Дескозал" на шкіру необхідно промити забруднену ділянку шкіри проточною водою.
При випадковому попаданні засобу "Дескозал" в очі необхідно негайно ретельно промити їх великою кількістю проточної питної води і звернутися за наданням лікарської допомоги.
При вдиханні пари або продуктів розпаду засобу в разі нещасного випадку необхідно вивести потерпілого на свіже повітря або в добре провітрюване приміщення та звернутись до лікаря.
При випадковому проковтуванні засобу не можна викликати блювання. Необхідно прополоскати рот, дати випити потерпілому 2-3 склянки питної води і звернутися за наданням лікарської допомоги.
Порошок від білого до жовтуватого кольору з помірним запахом хлору. Розчинність у воді становить не менше 20 мг/дм3. Водні розчини "Дезактіну" прозорі, безбарвні, мають слабкий запах хлору. Робочі розчини засобу не пошкоджують об'єкти, які виготовлені із металу, скла, гуми, полімерних матеріалів, дерева, кахлю, порцеляни, фаянсу та поверхні медичних приладів і устаткування з лакофарбовим, гальванічним та полімерним покриттям, не фіксують білкові забруднення на поверхні виробів медичного призначення, добре змиваються, не залишають нальоту. Гомогенізують мокротиння та інші виділення. Дезактін не сумісний з катіонними поверхнево-активними речовинами та спиртами.
Призначення засобу. "Дезактін" призначений для поточної та заключної дезінфекції в закладах охорони здоров'я та вогнищах кишкових і крапельних інфекцій бактеріальної та вірусної етіології, туберкульозу, дерматомікозів, для профілактичної-дезінфекції в закладах охорони здоров'я.
"Дезактін" виявляє бактерицидні,туберкулоцидні, віруліцидні, спороцидні та фунгіцидні властивості. Має змочувальні, емульгуючі та мийні властивості. Видаляє механічні, білкові, жирові забруднення, залишки крові, залишки лікарських засобів із зовнішніх поверхонь, внутрішніх каналів та порожнин виробів медичного призначення.
Токсичність та безпечність засобу. "Дезактін" відповідно до вимог ГОСТ 12.1.007 належить до помірно небезпечних речовин (3 клас небезпеки) при введенні в шлунок та до мало небезпечних речовин при нанесенні на шкіру (4 клас небезпеки). У сухому вигляді та концентрованих розчинах подразнює слизову оболонку очей та верхніх дихальних шляхів. У рекомендованих з метою дезінфекції концентраціях не виявляє шкірно-подразнювальних властивостей, не подразнює слизову оболонку очей. Не спричиняє шкірно-резорбтивної та сенсибілізуючої дії. Не виявляє мутагенних та ембріотоксичних властивостей (за активно діючою речовиною).
ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ В ЗАСОБОМ
Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом. При роботі із засобом персонал, що виконує дезінфекційні заходи, має бути забезпечений засобами індивідуального захисту, що забезпечують захист шкіри, органів дихання та очей - халат, шапочка, фартух з прогумованої тканини, гумові рукавички, гумове взуття, захисні окуляри типу ПО-2, ПО-3 чи моноблок, респіратор типу РГТГ -67 або РУ-60 М з патроном марки В чи "Пелюсток".
ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТРУЄННІ
Ознаки гострого отруєння. Явища подразнення слизової оболонки очей та верхніх дихальних шляхів - сльозотеча, набряк та гіперемія кон'юнктиви, лоскіт у горлі, кашель.
Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом. При ураженні дихальних шляхів потрібно вивести потерпілого на свіже повітря чи у добре провітрюване приміщення, забезпечити спокій, тепло, звільнити від тісного одягу. Рекомендується випити молока.
3аходи першої допомоги при попаданні засобу в очі. Необхідно промити очі проточною водою протягом 10-15 хв та звернутися до лікаря. При подразненні слизової оболонки очей рекомендується закапати в очі альбуцид.
Заходи першої допомоги при попаданні засобу на шкіру. Промивають уражену ділянку шкіри проточною водою. При попаданні засобу на робочий одяг потрібно зняти його, а ділянку шкіри під одягом ретельно промити проточною холодною водою.
Заходи першої допомоги при попаданні засобу до шлунку. Промивають шлунок холодною питною водою (випити декілька склянок холодної води та викликати блювання). Після промивання шлунка рекомендується випити молока.
Нейтралізація засобу. Залишки засобу на об'єктах у середовищі життєдіяльності людини нейтралізують 1,0 % розчином тіосульфату натрію.

 
 

Цікаве

Загрузка...