WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → ППЗ автотранспортного горіння легкових автомобілів - Курсова робота

ППЗ автотранспортного горіння легкових автомобілів - Курсова робота

50
відносна вологість, % 95
Розміщують димові сповіщувачі на стелі рівномірно (відстані вказані в розрахунковій частині проекту) в відповідності до вимог п. 4.2-4.5.
Ручний сповіщувач ИПР складається з корпуса, в середині встановлена плата. Біля корпуса кріпиться на вісі ручка. Особливістю сповіщувача є те що на платі є геркон, в ручці постійний магніт. Принцип роботи в спрощеному вигляді наступний: при повороті ручки на себе - відсувається постійний магніт від геркона, це приводить до розмикання контактів і обриву шлейфа сигналізації.
Ручний сповіщувач ИПР встановлюється біля вихідних дверей на висоті 1,5 м від підлоги.
В якості приймальної станції використовується ППС-3. Станція має блочну конструкцію. Відмінність від інших приймальних станцій пожежної сигналізації в більш надійній роботі, є можливість перевірити працездатність станції поданням тест-команди.
Технічні характеристики ППС-3:
" Напруга живлення, В
від основного джерела мережі перемінного струму 220
від резервного джерела постійного струму 24
" Кількість підключаємих шлейфів, шт 60
" Кількість підключаємих сповіщувачів в шлейфі, шт
фотоелектричних типу ДИП-2 20
радіоізотопних типу РИД 6М 50
теплових типу ІП-105 50
" Максимальна споживаєма потужність, ВА 40
Станція забезпечує відображення всієї інформації, що надходить про стан пожежних сповіщувачів, формування сигналу "Тривога" при спрацюванні сповіщувача в шлейфі, ручне або автоматичне включення ланок управління зовнішніми системами, безперервний контроль за справністю шлейфів сигналізації.
Розміщуємо ППС-3 у відповідності до вимог п.п. 4.22-4.32 [6], [7], в приміщенні з цілодобовим чергуванням, на негорючій конструкції на висоті 0,8 від підлоги.
Виходячи з вибраної приймальної станції визначаємо, що необхідно один шлейф сигналізації, в який включаємо сповіщувачі ИП-212. В кінці шлейфа в розгалужуючій коробці встановлюємо навантажуючі елементи. Шлейфи прокладаємо в відповідності до вимог п.п. 4.33-4.47 [6].
В черговому режимі на передній панелі станції ППС-3 натиснуті тільки кнопки основного і резервного живлення. Постійно працюють індикатор основного живлення. При спрацюванні сповіщувача в шлейфі різко збільшується струмопроходження, це приводить до переводу станції в тривожний режим роботи, включаються в імпульсному режимі індикатори "ПОЖЕЖА" відповідного шлейфа і в БКУ-2, звуковий сигнал, через 30 с. включається подання команди до зовнішніх систем.
7. Інструкції щодо експлуатації установок АППЗ.
Ефективна робота установок АППЗ може бути забезпечена якщо вони правильно спроектовані, якісно у відповідності до проекту змонтовані, технічно грамотно експлуатуються.
Під експлуатацією установок АППЗ розуміють їх використання для виявлення і гасіння пожеж, а також технічне обслуговування і ремонт.
На об'єкті де знаходяться розглядаємі приміщення, що захищаються установками АППЗ, згідно п.6.1.10 [9] повинна бути розроблена наступна документація:
" інструкція з експлуатації установки і посадові інструкції;
" графік і журнал обліку ТО і ППР;
" журнал обліку спрацювань і несправностей установок АППЗ;
Крім цієї документації на об'єкті повинні знаходитись:
" наказ про призначення особи відповідальної за експлуатацію установок АППЗ, осіб обслуговуючого і оперативного персоналу;
" проектна документація та виконавчі креслення на установку;
" акт приймання і здачі установок АППЗ в експлуатацію;
" паспорта на змонтоване обладнання установки АППЗ.
Інструкції для обслуговуючого і оперативного персоналу складаються на основі рекомендацій по організації нагляду за АППЗ, а також інструкцій заводів-виготовників. Зміст інструкцій повинен розкривати послідовність і методику виконання операцій при проведенні робіт по обслуговуванню АППЗ, а також бути в відповідності до вимог [1].
Інструкція для обслуговуючого персоналу.
" Перевірити чистоту і порядок в приміщенні ремонту трансформаторів, приміщенні виготовлення і обробки матеріалів з гуми приміщенні насосної станції.
" Перевірити стан трубопроводів, ОПСР, пожежних сповіщувачів і відстані від них до складуємих матеріалів вприміщенні.
" Перевірити відповідність приймальної апаратури, щитів управління (АППЗ повинно знаходитись в автоматичному режимі включення).
" Перевірити по показникам відповідність рівня розчину і тиск повітря в автоматичному водоживлювачі.
" Перевірити напругу на вводах електроживлення основного і резервного).
" Перевірити відповідність тиску над і під вузлом управління.
" Перевірити робочий стан основного і резервного насосів, компресора.
" Відкрити перевірочний вентиль на вузлі управління, по показам манометра, включенню сигналів оповіщення, спрацюванню насоса, зробити висновок про працездатність АУП.
" При перевірці працездатності ППС-3 необхідно виконати:
1. Натиснути кнопку "Вкл" вузла "Контроль" - включається індикатор "Нечерговий режим".
2. Почергово натиснути кнопки перевірки сигналів "Пожежа", "Обрив", "К.3." на час не менше 2 с. Повинні включитись звукові сигнали і оптичні адресні і групові індикатори відповідно тест-команди.
3. Натиснути кнопку "Сброс". Повинні включитись оптичні адресні і групові індикатори, звуковий сигнал.
" В журналі обліку ТО зробити запис про технічний стан установки.
Посадова інструкція.
У випадку пожежі, необхідно: негайно повідомити про це ПО, керівників підприємства, чергового по об'єкту. Перевірити і забезпечити спрацювання АУП, включення оповіщення людей про пожежу, вжити заходи щодо евакуації людей, забезпечити пожежегасіння. При необхідності викликати аварійно-рятувальні служби.
При прибутті підрозділу пожежної охорони подати їм допомогу.
Категорично забороняється:
" Залишати чергове приміщення без дозволу.
" Переводити установку АППЗ в ручний режим включення насосів.
" Виключати пристрої оповіщення.
" Виконувати роботи які суперечать інструкції з експлуатації АППЗ.
" Виконувати дії які не передбачені інструкціями.
Працездатність установок АППЗ в великій мірі залежить від правильного проведення регламентних робот при ТО.
Згідно [10] ТО установок АППЗ включає заходи як і проводяться: щоденно, щомісячно, один раз в 3 міс., один раз в 6 міс., щорічно, один раз в 3 роки.
Крім цього ТО установок АППЗ ділиться на три види:
" при підготовці АППЗ до використання;
" обслуговування під час чергування;
" обслуговування після спрацювання.
При щоденному ТО проводять роботи щоденного ТО, а також перевірку основного і резервного живлення, автоматичне переключення, перевірку стану ПУ, перевіряють змащення насосів, їх автоматичне включення, стан, трубопроводів, зрошувачів, їх кріплення. При ТО АПС додатково перевіряється працездатність. При щомісячному ТО проводять щотижневе ТО, а також чистку, поповнення резервуарів ВР, затяжку гаєк на фланцях, перевірку ЕКМ, перевірку роботи АППЗ в різних режимах. При ТО один раз в 3 міс. виконують попередні операції, а також набивку сальників, змащення підшипників. При щорічному ТО проводять повну перевірку КВП, перевірку якості ПУ, водного розчину ПУ, контроль станції, вимір опорів захисного заземлення, ремонт вузлів управління, перебірку сальників всіх вентилів, промивку трубопроводів. При ТО один раз в 3 роки проводиться вимір опору ізоляції електричних ланок, розбірка і чищення насосів, гідравлічні випробування, чистка резервуарів, ремонт гідроізоляційного шару в резервуарі з розчином, промивають і фарбують трубопроводи, перевіряють працездатність установок АППЗ.
?

 
 

Цікаве

Загрузка...