WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Організація першої долі карської допомоги на підприємствах та організаціях - Реферат

Організація першої долі карської допомоги на підприємствах та організаціях - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Організація першої долі карської допомоги
на підприємствах та організаціях"
За даними ВООЗ, близько 30% осіб, які загинули внаслідок нещасних випадків та НС, могли б бути врятовані, якби їм своєчасно і правильно надали першу долікарську допомогу, здійснили заходи щодо оживлення або своєчасно забезпечили доставку до медичного закладу. Своєчасно надана та правильно проведена перша долікарська допомога не лише рятує життя потерпілому, а й забезпечує подальше успішне лікування, запобігає розвиткові важких ускладнень, а після завершення лікування зменшує втрату працездатності або ступінь каліцтва.
* Перша долікарська допомога - це комплекс простих термінових дій, спрямованих на збереження здоров'я і життя потерпілого.
При наданні першої долікарської допомоги треба керуватися такими принципами: * правильність, * доцільність, * швидкість, *продуманість, *рішучість, *спокій, дотримуючись, як правило, наступної послідовності:
> усунути вплив на організм факторів, що загрожують здоров'ю та життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, винести із зараженої атмосфери чи з приміщення, що горить, погасити палаючий одяг, дістати із води);
> оцінити стан потерпілого, визначити характер і тяжкість травми, що становить найбільшу загрозу для життя потерпілого, і послідовність заходів щодо його спасіння;
> виконати необхідні дії щодо спасіння потерпілого в порядку терміновості (забезпечити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, іммобілізувати місце перелому, накласти пов'язку тощо);
> викликати швидку медичну допомогу чи лікаря або вжити заходів для транспортування потерпілого в найближчу медичну установу;
> підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного працівника, пам'ятаючи, що зробити висновок про смерть потерпілого має право лише лікар.
Виконуючи перелічені вище дії, необхідно бути уважним і обережним, щоб не причинити шкоду собі і не завдати додаткової травми потерпілому. Особливо це стосується тих випадків, коли потерпілого необхідно звільнити з-під дії електричного струму, з-під завалу, винести з палаючого приміщення, при рятуванні утопленика. Якщо допомогу надають кілька осіб, деякі з зазначених вище дій можна виконувати паралельно.
Людина, яка надає першу допомогу, повинна знати основні ознаки порушення життєво важливих функцій організму людини, загальні принципи надання першої долікарської допомоги і її прийоми стосовно характеру отриманих потерпілим пошкоджень.
Людина, яка надає першу допомогу, повинна вміти:
*оцінити стан потерпілого і визначити, якої допомоги насамперед-той потребує; *забезпечити вільну прохідність верхніх дихальних шляхів;
*виконати штучне дихання "із рота в рот" або "із рота в ніс" та зовнішній масаж серця і оцінити їх ефективність; *зупинити кровотечу накладанням джгута, стисної пов'язки або пальцевим притискуванням судин;
*накласти пов'язку при пошкодженні (пораненні, опіку, відмороженні, ушибі); * іммобілізувати пошкоджену частину тіла при переломі кісток, важкому ушибі, термічному ураженні; * надати допомогу при тепловому і сонячному ударах, утепленні, отруєнні, блюванні, втраті свідомості;
* використати підручні засоби при перенесенні, навантаженні і транс-портуванні потерпілого; * визначити необхідність вивезення потерпілого машиною швидкої допомоги чи попутним транспортом; скористуватися аптечкою швидкої допомоги.
Аптечка швидкої допомоги з набором медикаментів і засобів, мінімальний перелік яких наведено в табл. 5.1, обов'язково повинна бути на всіх транспортних засобах, а також на підприємствах, в організаціях та установах чи їх підрозділах, особливо тих, де проводяться небезпечні або шкідливі роботи. Такий набір медикаментів і засобів для надання долікарської допомоги бажано також мати вдома.
На промислових підприємствах, де кількість працівників понад 500 осіб, повинен передбачатися фельдшерський пункт, а з кількістю працівників по-над 1200 осіб - лікарський медичний пункт. На підприємствах, в місцях постійного чергування медичного персоналу, крім аптечки повинні бути вивішені на видних місцях також плакати з правилами надання першої допомоги, виконання прийомів штучного дихання і зовнішнього масажу серця.
Для правильної організації надання першої допомоги на кожному під-приємстві, в цехах, відділеннях або інших підрозділах повинні бути відпо-відальні особи за наявність і необхідний стан пристроїв і засобів для надання цієї допомоги, що зберігаються в аптечках і сумках першої допомоги, і за систематичне їх поповнення. Ці особи також несуть відповідальність за передання аптечок і сумок по, зміні з поміткою в спеціальному журналі.
Керівник лікувально-профілактичного закладу, що обслуговує дане підприємство, повинен організувати суворий щорічний контроль за до-держанням правил першої, долікарської допомоги, а також за станом і поповненням аптечок і сумок необхідними пристроями і засобами. Допомога потерпілому, яка надається немедичними працівниками, повинна суворо обмежуватися певними її видами (заходами щодо оживлення при клінічній смерті, зупинкою кровотечі, перев'язкою рани, опіку чи відмороженої ділянки, виведенням з непритомного стану, іммобілізацією перелому, перенесенням і транспортуванням потерпілого тощо).
Таблиця 1.
Медикаменти і засоби для надання першої долікарської допомоги
Медикаменти та медичні засоби Призначення Кількість, шт.
Індивідуальні перев'язочні асептичні пакети Для накладання пов'язок
5
Бинти - 5
Вата - 5 пачок по 50г
Ватно-марлевий бинт Для бинтування при переломах 3
Джгут Для зупинки кровотечі 1
Шина
Для укріплення кінцівок при переломах 3-4
Гумовий пузир для люду
Для охолодження пошкодженого місця при ушибах, вивихах, переломах 1
Склянка
Для прийому ліків, промивання очей, шлунка, і приготування розчинів 1
Чайна ложка Для приготування розчинів 1
Йодна настойка (5%)
Для змазування тканин навколо ран, свіжих подряпин на шкірі тощо 1 флакон, (25 мл)
Нашатирний спирт
Для використання при непритомному стані 1 флакон (30мл)
Борна кислота
3 метою приготування розчинів для промивання очей і шкіри, полоскання рота при опіках лугами, для примочок на очі при опіку електричною дугою 1 пакет (25 г)
Сода питна
3 метою приготування розчинів для промивання очей і шкіри, полоскання рота при опіках кислотою 1 пакет (25 г)
Розчин перекису водню Для зупинки кровотечі з носа 1 флакон (50мл)
Настойка валеріани Для заспокоєння нервової системи 1 флакон (30 мл)
Нітрогліцерин Для прийому при сильних болях в області серця і за грудиною 1 тюбик
Примітки.
1. Розчин соди і борної кислоти передбачається тільки для робочих місць, де проводяться роботи з кислотами і лугами.
2. У цехах і лабораторіях, де не виключена можливість отруєння газами та шкідливимиречовинами, склад аптечки повинен бути відповідно доповнений.
3. У набір для сумок першої допомога не входять шини, гумовий пузир для льоду, склянка, чайна Ложка, борна кислота і питна сода. Інші медикаменти комплектуються в кількості 50% вказаних у списку.
4. На внутрішніх дверцятах аптечки слід чітко вказати, які медикаменти застосовуються при тих чи інших травмах (наприклад, при кровотечі з носа - 3%-ний розчин перекису водню тощо).
Використана література:
1. Безпека життєдіяльності. Підручник. - К., 2001.
2. Охорона праці. Посібник. - Харків, 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...