WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Алергічні реакції, алергічні захворювання. Демографічна ситуація в Україні - Реферат

Алергічні реакції, алергічні захворювання. Демографічна ситуація в Україні - Реферат

передастми характерні приступоподібний сухий кашель без суб'єктивних відчуттів, утруднення дихання, сухі хрипи. Після припинення контакту з алергеном приступи минають.
Типовий приступ бронхіальної астми найчастіше розпочинається з відчуття закладання в носі й утруднення дихання. Важким ускладненням є емфізема легенів, яка часто розвивається при інфекцій-
но-алергічній астмі. Гострий приступ астми супроводжується перехідною емфіземою, яка припиняється із закінченням нападу.
Припинивши контакт з алергенами, можна позбутися й проявів захворювання. Так, за наявності алергії до екологічних і виробничих алергенів хворий повинен змінити робоче місце, а в разі потреби - професію чи місце проживання.
Дерматологічні аспекти
У своїй практичній діяльності лікарі часто виявляють так званий контактний дерматит, який має характерну локалізацію - у місці дії алергену. При цьому спостерігають зміни в епідермісі та глибших шарах тканини шкіри. Алергенами найчастіше є речовини різної природи (хімічні, рослинні, біологічні), найчастіше розчинні у жирах шкіри і тотожні з епідермальними клітинами.
На відміну від попередніх видів алергії контактний дерматит у людей не є системним захворюванням і за характером алергічних реакцій його можна зарахувати до уповільненого типу.
Демографічна ситуація в Україні
Економічна криза в Україні, зубожіння населення, погіршення стану навколишнього середовища негативно вплинули на демографічний стан. Заостанні роки чисельність населення України зменшилася майже на 2 млн. чол. Причому, це зменшення відбувається за рахунок так званої надсмертності, тобто різниці між загальною смертністю в Україні й загальною смертністю в розвинених країнах світу.
Причин погіршення демографічного стану багато. Розглянемо основні з них.
Як зазначилося раніше, про себе нагадала така страшна інфекційна хвороба, як туберкульоз. Причини поширення захворювання полягають не тільки в погіршенні умов життя, а й у зменшенні обсягу профілактичних заходів. Наприкінці 80-х років XX ст. з огляду на низький рівень захворюваності на туберкульоз почали скорочувати кількість диспансерів і профільних санаторіїв, згортати інфраструктуру фтизіатричної служби. Теперішня ситуація потребує невідкладних заходів. Проте, на думку фахівців, нарощування потенціалу медичної допомоги є півмірою, основне - загальне поліпшення умов життя, забезпечення повноцінного харчування. Хворі на туберкульоз є носіями небезпечної інфекції, особливо коли ця хвороба має відкриту форму. Такі хворі небезпечні для оточуючих і потребують стаціонарного лікування.
Загалом ризик смерті від туберкульозу - один з найвищих. На такому самому рівні перебуває смертність від убивств, отруєння, у тому числі алкоголем та іншими небезпечними речовинами (що вживаються як алкоголь), самогубства тощо.
Розглянута група ризиків є визначальною щодо формування фонового ризику і відповідно динаміки і тенденцій безпосередньо демографічної кризи. Аналіз цих ризиків свідчить про те, що абсолютна більшість причин випадків смерті залежить безпосередньо від безпеки в побуті, соціального клімату і дещо меншою мірою від безпеки на виробництві. Отже, безпека людини значною мірою залежить від неї самої, її обережності, виваженої поведінки.
Першу науково обгрунтовану оцінку тривалості життя населення України було одержано на основі даних таблиць смертності за 1896-1897 рр , а саме 36 років (35,9 року для чоловіків І 36,9 року для жінок) У Роси в цей час тривалість життя становила 32 роки, у Франції - 47 років
У 1926-1927 pp. очікувана тривалість життя в Україні становила 42,9 року для чоловіків і 48,8 року для жінок, що майже на 4 роки було вище, ніж у Росії, і значно нижче, ніж у Франції.
Найвищий рівень очікуваної тривалості життя в Україні в XX ст. спостерігався одразу після Другої світової війни і наприкінці 50-х років, коли Україна за цим показником наздогнала Францію. Максимальна очікувана тривалість життя в Україні спостерігалася в 1966 p., коли у чоловіків вона становила 68 років (проти 63,9 у Росії і 67,5 у Франції), у жінок - 75,2 року (проти 72,5 у Росії і 73,7 у Франції). Таким чином, на початку 60-х років XX ст. тривалість життя в Україні була на одному рівні з окремими розвиненими країнами світу.
Список використаної літератури
1. Алкоголь і наркотики в Україні. 2000 рік / За ред. А. М. Вієвського. - К.. Наук.-метод, та клініко-реабілітац. центр з проблем хімічних залежностей МОЗ України.
2. Безпека життєдіяльності / За ред. Я. І. Бедрія. - Львів, 2000.
3. Білявський Г.О., Падун М.М., Фурдуй Р.С. Основи загальної екологи. - К.. Либідь, 1995.
4. Будыко М.И. Глобальная экология. - М.. Мысль, 1977.
5. Величковский Б.Т., Кирпичев В.И., Суравегина И.Т. Здоровье человека и окружающая среда. - М.. Новая шк., 1997.
6. Волович В.Г. Человек в экстремальных условиях природной среды. - М.. Мысль, 1983.
7. Гігієна праці / А.М. Шевченко, О.П. Яворовський, Г.О. Гончарук та ін. - К.. Інфотекс, 2000.
8. Єлісєєв А.Т. Охорона праці. - К., 1995.
9. Каспаров А.А. Гигиена труда и промышленная санитария. - М.. Медицина, 1981.
10. Кириллов В.Ф., Книжников В.А. , Коренков И.П. Радиационная гигиена. - М.. Медицина, 1988.
11. Корсак К.В., Плахоттк О.В. Основи екології. - 2-ге вид. - К.. МАУП, 2000.
12. Лапт В М Безпека життєдіяльності людини. - К.. Знання, Л.. Вид-во ЛБК НБУ, 1999.
13. Малишко М.І. Основи екологічного права України. - К.. МАУП, 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...