WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Медична допомога в умовах автономного існування - Реферат

Медична допомога в умовах автономного існування - Реферат


Реферат на тему:
Медична допомога в умовах автономного існування
Як зазначалося, у будь-якому аварійному запасі повинна бути медична аптечка з мінімальним запасом медикаментів й інших засобів, необхідних для надання невідкладної допомоги.
До складу аварійної аптечки зазвичай входять:
o джгут для зупинки кровотечі;
o індивідуальні перев'язні пакети;
o стерильні бинти і серветки;
o бактерицидний і липкий пластирі;
o настойка йоду і медичний спирт;
o протишокові препарати у шприцах-тюбиках (розчин морфіну, пантопону);
o антибіотики широкого спектра дії;
o серцеві препарати (нітрогліцерин, корвалол, обзидан, розчини кофеїну, адреналіну і лобеліну);
o засоби, що застосовують при опіках і обмороженнях (синтоміцинова емульсія, протиопікова рідина);
o препарати, які піднімають тонус організму (сиднокарб, фенамін, кола);
o седативні засоби (фенібут, триоксазин, седуксен, феназепам);
o найпростіші інструменти (ножиці, пінцети, ланцети, шприци). Іноді від вчасного подання людині невідкладної долікарської допомоги залежить її життя. Саме тому слід знати найпростіші способи подання першої медичної допомоги. Найголовніше - не втратити самовладання і точно й вчасно подати допомогу.
Кровотечі. Залежно від травмованої судини кровотечі бувають венозні та артеріальні.
Кровотеча з великої судини (стегнової або сонної артерії) дуже небезпечна для людини і може призвести до смерті, але зупинка кровотечі, навіть тимчасова, дає змогу попередити значну втрату крові.
Найшвидший засіб - натиснути пальцем вище місця травмування. На людському тілі існує 11 точок, притискання в яких дає найбільший ефект.
Кровотечу з кінцівок можна зупинити затисканням кінцівки. Для цього в ліктьовий згин або в підколінну ямку вкладають марлевий валик, а потім кінцівка максимально згинається в суглобі, її прибинтовують до плеча чи стегна.
Зручнішим і надійнішим способом зупинки кровотечі з кінцівок є накладання джгута.
Незважаючи на те, що накласти джгут просто, слід запам'ятати основні правила. Джгут накладається на 5-Ю см вище місця кровотечі кількома тугими обертами до повного її припинення. Якщо немає спеціального гумового джгута, можна використати джгут-закрут-ку з будь-якого підручного матеріалу. Категорично забороняється накладати джгут прямо на тіло і тримати його понад 1,5 години. Після цього джгут необхідно послабити, для того щоб відновити циркуляцію крові в кінцівці. Свідченням про відновлення циркуляції крові є потепління пальців і зміна їх кольору від блідого до рожевого. Слід пам'ятати, що під час послаблення джгута, якщо кровотеча не припинилася, судину необхідно притиснути пальцем, а потім знову накласти джгут, але вище або нижче місця попереднього накладання.
У холодну пору року кінцівку, на яку накладено джгут, слід ретельно захищати від морозу.
Кровотечі з носа припиняються за допомогою ватних або марлевих тампонів, які глибоко вставляють у носові ходи. Постраждалу людину слід посадити так, щоб її голова була якомога більше відкинута назад. На перенісся і лоб накладають серветку, змочену холодною водою, згорток із льодом або снігом.
Переломи. Переломи - це порушення цілісності кісток з роз'єднанням уламків. При цьому найчастіше страждають і прилеглі м'які тканини, судини, нерви, внутрішні органи. Найнебезпечнішим для життя людини є перелом хребта.
Якщо уламки кістки зміщені і їх видно з рани або під шкірою, розпізнати переломи досить легко. Важче розпізнати перелом без зміщення або неповний. У цьому разі насамперед необхідно порівняти довжину здорової кінцівки з ураженою. Найчастіше при переломі уражена кінцівка на вигляд коротша від здорової. На місці перелому часто утворюється болюча пухлина.
При переломах найперше і найголовніше - зменшити біль, забезпечити пораненому повний спокій, не допустити травмування тканин і сухожиль у місці перелому. Для цього постраждалого потрібно покласти нерухомо, дати йому протишоковий апарат або сильний анальгетик і зафіксувати травмовану кінцівку.
При закритому переломі не слід знімати з потерпшого одяг чи взуття. Достатньо лише оголити кінцівку в необхідному місці.
При відкритих переломах після зупинення кровотечі на рану накладають стерильну пов'язку.
Категорично заборонено, самотужки намагатися вправляти переломи, не знаючи відповідної техніки. Невміле вправляння може призвести до додаткового травмування потерпшого і до больового шоку, з якого людину буде дуже важко вивести. Необхідно просто забезпечити непорушність кінцівки і зафіксувати місце перелому шинами (спеціальними або з підручного матеріалу).
При накладанні шини необхідна умова полягає в тому, що вона повинна фіксувати щонайменше два найближчі до місця перелому суглоби. При переломі стегна шина повинна фіксувати всі три суглоби
ноги. Накладати шину слід з найрівнішого боку кінцівки і в жодному разі не на поверхню рани або місце шкіри, де проглядаються уламки кістки. Категорично забороняється притягувати уламки кістки до шини пов'язкою.
При переломах кісток черепа, які діагностуються (якщо не видно відкритих уражень) за такими ознаками, як втрата свідомості, кровотеча з рота, носа, вух, потерпілому потрібно забезпечити повну нерухомість, покласти на голову холод. При головному болю потерпшому слід дати анальгетики - анальгін, баралгін, темпалгін тощо. Після цього потерпшому вкрай необхідна кваліфікована медична допомога.
Переломи нижньої щелепи визначають за її неправильним положенням, зміщенням зубів, кровотечею з ротової порожнини. Перша допомога полягає в накладанні правдоподібної пов'язки на щелепу і знеболенні.
При переломі ребер найвираженішою ознакою є сильний біль у місці пошкодження під час вдиху або натискання, наслідком чого є обмеження дихальних рухів. Найпростіша допомога при таких травмах - накладання тугої пов'язки на грудну клітину після видиху.
Найтяжчими наслідками характеризуються переломи хребта і тазових кісток.
Перелом хребта, особливо з ураженням спинного мозку нижче п'ятого шийного хребця, дуже часто супроводжується паралічем кінцівок і розладом чутливості. Постраждалому потрібна термінова кваліфікована медична допомога, до прибуття якої його необхідно покласти на тверду рівну поверхню, забезпечити повну непорушність і дати знеболюючий засіб. При переломах шийних хребців постраж-далого кладуть на спину, а під шию (в окремих випадках і під плечі) підкладають валик із згорнутого одягу або будь-якого м'якого підручного матеріалу.
При пошкодженні грудного або поперекового відділів хребта по-страждалого кладуть на живіт, а під грудну клітку підкладають валик.
При переломах тазових кісток, які супроводжуються різким обмеженням рухливості (неможливість присісти, повернутися вбік, підняти ноги) і сильним болем, постраждалому необхідний повний спокій. Його потрібно покласти на рівну поверхню і злегка підігнути йому ноги в колінах для запобігання больового шоку. Такомупостраждалому необхідна термінова кваліфікована медична допомога.
Вивихи - зміщення однієї чи кількох кісток суглоба - легко визначаються за різким болем у суглобі й неможливістю здійснювати будь-який рух у ньому. Найчастіше при цьому змінюється вигляд суглоба - голівка кістки, що

 
 

Цікаве

Загрузка...