WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Основи захисту об'єкта господарської діяльності у надзвичайних ситуаціях - Реферат

Основи захисту об'єкта господарської діяльності у надзвичайних ситуаціях - Реферат

кгс/см2.
Вентиляція і опалення. Сховища обладнуються механічними системами припливної і припливно-витяжної вентиляції для підтримання допустимих теплових і вологих та газових параметрів повітря протягом всього часу перебування в них людей.
Система вентиляції сховищ повинна забезпечувати нормальну її роботу з режиму чистої вентиляції на протягом 48 годин і в режимі фільтровентиляції - 12 годин.
У сховищах, що розташовані в зонах можливих масових пожеж або сильної загазованості території шкідливими речовинами від вторинних факторів, передбачено режим повної ізоляції з регенерацією внутрішнього повітря з розрахунковою тривалістю режиму протягом 6 годин.
Таблиця 5.
Гранично допустимі параметри повітря у сховищах
Параметри В районах з tн > 25°C
Чиста вентиляція Фільтровентиляція
Регенерація
Температура, °С 28-30 30-31 До 32
Відносна вологість, % 75-90 До 90 До 90
Ефективна температура, °С 28 30 30,5
Вміст кисню, % 19-20 19 18-19
Вміст вуглекислого газу, % 1 2 3
Таблиця 6.
Норми подачі повітря у сховище
Розрахункові параметри зовнішнього повітря Кількість повітря на одну людину,
м /г
Температу-ра, Тепловиділення, ккал/г При режимі чистої вентиляції При режимі фільтровентиляції
До 20 До 10,5 7 2
20-25 10,5-12,5 10 2
25-30 12,5-14 14 Розрахунком (до 8)
Більше 30 Більше 14 20
Таблиця 7.
Розрахункові значення тепло-, волого- і газовиділення однією людиною у сховищі (стан спокою)
Найменування Одиниця виміру Розрахункова величина
Тепловиділення ккал/год. 100
Волого виділення г/год. 70
Виділення вуглекислого газу л/год. 20
Використання кисню г/год. 25
У систему вентиляції входять окремі забірні канали повітря для різних режимів, противибухові пристрої з розширювальними камерами, що встановлюються на забірних і витяжних каналах, фільтри проти пилу, фільтри-поглиначі, вентилятори, розвідна система, герметичні клапани, витяжний канал (у сховищах, які обладнані для роботи в режимі повної ізоляції, окрім того, засоби регенерації) і теплоємний фільтр (табл. 8).
Таблиця 8.
Основні характеристики фільтрів-поглиначів
Характеристика Фільтри-поглиначі
ФП-00У ФП-00/50 ФП-300-69 ФПУ-200
Продуктивність за
повітрям, м3/г 100 100 300 100
Аеродинамічний опір, мм вод. ст. 50 55 85 55
Діаметр корпусу, мм 550 445 580 455
Висота корпусу, мм 550 445 580 455
Діаметр вхідних отворів, мм 100 100 200 125
Сховища обладнуються центральним опаленням у вигляді само-стійного відгалуження від загальної опалювальної мережі об'єкту або будинків і споруд.
Водозабезпечення і каналізація. Для забезпечення водою сховище обладнується підключеним до зовнішньої водопровідної мережі водопроводом. На вводі водопровідної мережі встановлюється запірна арматура. На випадок виходу з ладу зовнішніх водопровідних мереж передбачено ємності для аварійного запасу води. Норми водозабезпечення потреб сховища у воді наведені в табл. 9.
Таблиця 9.
Норми водозабезпечення сховища
Показники Норма
Розхід води на господарські і побутові потреби за добу на одну людину, л 25
Аварійний запас води для питних потреб за одну добу на одну людину, л 3
Аварійний запас води для заходів пожежогасіння у сховищах місткістю 600 чол. і більше, м3 4,5
Аварійний запас води для технічних потреб За розрахунком
У сховищах встановлюються промивні туалети з відводом стічних вод у зовнішню каналізаційну мережу через самостійні випуски (самопливом або шляхом перекачування) з встановленням засувки всередині сховища і аварійного резервуару для збору фекалій.
Електрозабезпечення і зв'язок. Електрозабезпечення сховища виконується від зовнішньої мережі міста або суб'єкта господарської діяльності.
У сховищах великої місткості або на групу близько розташованих сховищ робиться захисна дизельна електростанція (ДЕС) на випадок виходу з ладу зовнішнього джерела електрозабезпечення. Норми освітлення приміщень у сховищі наведені із табл. 10.
У сховищах без ДЕС використовуються місцеві джерела освітлення. Освітленість приміщень у цих випадках не нормується.
Сховища повинні мати телефонний ввід і радіотрансляційну точку.
Таблиця 10.
Норми освітлення приміщень захисних споруд
Приміщення Освітленість, л к Поверхня, до якої відносяться норми освітленості
Пункти управління, медпункти
50 На рівні 0,8 м від підлоги
Приміщення для укриття людей, ФВК, ДЕС 30 На рівні 0,8 м від підлоги
Санітарні вузли, переходи, тамбури, тамбури-шлюзи 10 На підлозі
Сховища, які швидко зводяться. Захисні властивості сховищ, які швидко зводяться, встановлюються аналогічно як для сховищ, що будуються в мирний час. Місткість сховищ визначається наявністю вільних місць для їх будівництва і приймається, як правило, від 50 до 300 чоловік.
У сховищах передбачено: * приміщення для укриття людей г фільтровентиляційної установки; * місця для розміщення баків з водою, переносної печі і ємності з відходами; * вхід і аварійний лаз (якщо головний вхід розміщується в зоні завалу).
Для будівництва сховищ, які швидко зводяться, можуть бути використані серійні елементи промислового і цивільного будівництва, інші конструкції, а також спеціальні залізобетонні елементи і лісоматеріали.
Сховища, які швидко зводяться, оснащуються найпростішими засобами забезпечення повітрям, водою, каналізацією, освітленням і зв'язком.
Під сховища можуть бути пристосовані:
o підвальні поверхи виробничих, допоміжних і адміністративно-побутових будинків і споруд;
o окремо розташовані заглиблені споруди виробничого, господарського і побутового призначення;
o пішохідні тунелі, вентиляційні галереї і тунелі, пустоти у вели них фундаментах та інші;
o підвали в жилих будинках.
Сховища, що обладнуються в пристосованих приміщеннях існуючих будинків і споруд, повинні максимально задовольняти вимоги, які висунемо до сховищ, що спеціально будуються. Ці сховища можуть бути з конструкціями посилення з довговічних матеріалів (метал, залізобетон, цегли, каменю) або із дерева.
Внутрішнє обладнання таких сховищ може бути промислового виробництва або простішого типу, виготовлене силами місцевих об'єктів господарювання.
Оцінка здатності залізобетонних конструкцій, бетонних і цегляних склепінь викладених по металічних балках приміщень, які пристосовуються під сховища, визначається за спеціальними розрахунками, таблицями та графіками. Таку роботу проводять завчасно зі залученням спеціалістів проектних організацій.
2. Протирадіаційні укриття
o Протирадіаційні укриття (ПРУ) - це споруди, які забезпечують захист людей від дії іонізуючих випромінювань при радіоактивному зараженні місцевості за неперервного перебування в них розрахункової кількості людей протягом 1 2 діб.
У зоні можливих слабких руйнувань ПРУ забезпечують також захист відобвалення окремих елементів будинків, для чого їх несучі конструкції повинні бути розраховані на тиск у фронті

 
 

Цікаве

Загрузка...