WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Організація управління, оповіщення і зв'язку в районі надзвичайної ситуації - Реферат

Організація управління, оповіщення і зв'язку в районі надзвичайної ситуації - Реферат

мобільні технічні засоби, що дозволяють у мінімально короткий термін прибути на місце події, оцінити ситуацію і негайно передати документовану інформацію в кризовий центр (КЦ) МИС для оперативного ухвалення рішення про локалізацію виникаючої надзвичайної ситуації. Було прийняте рішення про створення оперативного мобільного пункту управління (МПУ) для групи швидкого реагування на базі автомобіля (рис. 5.1) та мобільного комплексу апаратно-програмних пристроїв (КАПП).
Основою цього комплексу є спеціально створювана для МИС комп'ютерна програма, інстальована в центральний комп'ютер, що дозволяє гнучко керувати бортовими апаратними засобами МГІУ.
При виході з ладу комп'ютера (що малоймовірно), кожна зі складових частин КАПП здатна виконати свої функції в ручному режимі. КАПП, розміщений на борту МНУ, дозволить групі фахівців, що прибулії на місце виникнення MC, здійснювати збір і передачу інформації за допомогою наступних апаратних засобів:
o використовуючи радіоустаткування КХ діапазону (1,5 30 МГц), оперативно забезпечити ТЛФ, ТЛГ, факсимільний зв'язок з аналогічними МПУ і КЦ МНС (м. Київ), здійснити передачу даних зі швидкістю 75/300 Бт/с як у ручному (не автоматичному), так і в автоматичному режимах, за допомогою системи;
o використовуючи мобільну (в кейсі) станцію супутникового зв'язку стандарту INMARSAT, здійснити двосторонній конфіденційний зв'язок (телефон, факс, передача даних) з будь-якою точкою планети зі швидкостями:
o голосовим каналом - 16 кБт/с;
o факсимільним каналом - 9600 Бт/с;
o каналом HSD - 64 кБпг/с HSD - апаратура високошвидкісної передачі даних, що дозволяє забезпечити прийом і передачу відеозображення в реальному часі (відеоконференція), а також забезпечує доступ у мережу ІБОН та ін.;
o здійснити УКХ-радіозв'язок (VHF/UHF) у зоні виникнення H С (у радіусі 15-25км) з радіоабонентами, що виконують роботи з її ліквідації (до 20 чол.) і які мають портативні радіостанції "Motorola", що входять у комплект бортової конвенціональної системи МПУ.
Радіоабоненти можуть бути (шляхом програмування радіостанцій на місці) розбиті на розмовні групи згідно зі специфікою виконуваних ними робіт. При цьому забезпечується:
o висока експлуатаційна надійність і якість зв'язку;
o керування в режимі реального часу (час доступу до абонента - не більше 250 мс);
o індивідуальний, груповий і аварійний виклики;
o робота з ТЛФ мережею (вхід радіоабонентів у ТЛФ-сітку і вихід на кожний з них із ТЛФ сітки);
o здійснити голосовий радіозв'язок радіоабонента конвенціональної УКХ-радіомережі з КЦ МИС (м. Київ) через міні АТС, PC (комп'ютер), Кв радіостанцію і навпаки;
o передати повідомлення абонентам пейджингової системи (до 30 чол.), що беруть участь у заходах щодо ліквідації НС і що одержали пейджери з комплекті/ МПУ, або одержати повідомлення з КЦ МНС (м. Київ), використовуючи КАПП МПУ;
o забезпечити радіозв'язок з екіпажами літальних апаратів (вертольотів, літаків), задіяних на ліквідацію наслідків ЧС, за допомогою дводіапазонної VHF/UHF (115-175; 225-400 МГц) радіосистеми MVRC 83;
o здійснювати (при необхідності) радіопрослуховування робочих каналів МВС (ГАЙ), пожежної охорони, швидкої допомоги й інших відомств, виділених на ліквідацію наслідків ЧС, за допомогою функції сканування URC 200;
o одержати точні координати місця розташування МПУ (з відображенням на моніторі PC) за допомогою апаратури визначення місця розташування рухливого об'єкта, використовуючи приймач системи глобального позиціонування - GPS;
o здійснити телефонний (стільниковий) зв'язок аналогового стандарту NMT-450i з будь-яким абонентом телефонної мережі загального доступу, знаходячись у зоні радіопокриття системи UMC, завдяки великій вихідній потужності (15Вт) апарата Motorola ASSOCIATE 2000 і високоефективній антені.
Будь-якому фахівцю чи добровольцю, задіяному на ліквідації наслідків НС і що стали радіоабонентом МПУ, бортовий КАПП дозволить:
o здійснити УКВ радіозв'язок як із МПУ, так і між собою (до 16 розмовних груп), забезпечуючи індивідуальний, груповий і аварійний виклики, використовуючи до W ти рівнів пріоритету;
o здійснити оперативні переговори (доповіді) безпосередньо з КЦ МИС (м. Київ), використовуючи КАПП МПУ;
o здійснити радіозв'язок з екіпажами літальних апаратів (наприклад, при гасінні лісових пожеж) через конвенціональну радіосистему міні-АТС - радіосистему MVRC 83;
o здійснити вихід у телефонну мережу загального користування (при підключенні однієї з ліній АТС до міні АТС МПУ), а через станцію супутникового зв'язку чи КX радіозв'язок зв'язатися з КЦ МИС України. Слід зазначити, що за рахунок оригінального інженерного рішення у цьому проекті три радіосистеми мають можливість одночасної роботи на одну антену. Електроживлення КАПП МПУ здійснюється від спеціальної акумуляторної батареї і виносного (до 30 м) портативного бензоагрегату (Р вих.= 2,2 кВт) чи зовнішньої мережі 220 В, 50 Гц.
З особливою старанністю продумані питання життєзабезпечення фахівців МИС, що виїжджають на місце виникнення НС.
Однією з особливостей КАПП МПУ є наявність у його складі мобільної радіостанції "Motorola - GM300" (16 каналів, 25-40 Вт) з DTMF-мікрофоном, що установлюється в тимчасовому штабі МЧС для підтримки зв'язку з радіоабонентами, що беруть участь у ліквідації наслідків ЧС, а також з самим МПУ.
Комплекс МПУ дає можливість пересування в зоні H С (у радіусі 50-70 км), не втрачаючи при цьому контролю над обстановкою.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ТА РЕКОМЕНДОВАНОГ ЛІТЕРАТУРИ
1. Атамашок В. Г., Ширшев Л. Г., Акимов Н. И. Гражданская оборона. Учебник для вузов. - М.: Высшая школа, 1986.
2. Владимиров В.А., Михеев О.С., Хмель С.И. и др. Методика выявления и оценки рациональной обстановки при разрушениях (авариях) атомных электростанций. - М., 1989.
3. Губський А. І. Цивільна оборона. - К., 1995.
4. Демвденко Г.П., Кузьменко Э.П. и др. Защита объектов народного хозяйства от оружия масового поражения. Справочник. - К., 1989.
5. Деміденко Г.П., Захист об'є ктів народного господарства від зброї масового ураження. - К., 1996.
6. Депутат О. П., Коваленко І. В.,Мужик І. С. Цивільна оборона/ За редакцією B.C. Франка. Підручник. 2-ге вид., доп. - Львів: Афіша, 2001.
7. Дія населення в надзвичайних ситуаціях. РІД ЦО і НС. - К., 1997.
8. Допустимі рівні вмісту радіонуклідів стронцію і цезію у продуктах харчування (ДР-97). МОЗ України. - К., 1997.
9. Загальні вимоги до розвитку і розміщення потенційно небезпечних виробництв з урахуванням ризику надзвичайних ситуацій техногенного походження. / Наукові керівники: член-кореспондент HАН України С.І.Дорогунцов і генерал-лейтенант В.Ф. Гречанінов. - К.: НАНУ, 1995.
10. Леігович Г.Г. Довідник з цивільної оборони. - К., 1999.
11. Методика прогнозирования масштабов заражения сильнодействующими ядовитыми веществами при авариях (разрушениях) на химически опасных объектах и транспорте (РД 52.04.253-90): М.: Росгидромет, 1991.
12. Мігович Г.Г., Рабчук О.Г. Сильнодіючі отруйні речовини. -К., 1999.
13. Організація проведення рятувальних робіт при стихійних лихах, аваріях і катастрофах. - М., 1990.
14. Попередження надзвичайних ситуацій / Під редакцією генерал-лейтенанта В.Ф. Гречанінова. - К., 1997.
15. Справочник по гражданской обороне. Кол. авторов. - M.; Воеииздат, 1978.
16. Справочные данные о чрезвычайных ситуациях техногенного, природного и экологического характера. В 3-х частях. - М., 1990.
17. Управление граждпнской обороной / Под ред. АЛ. Безлтосова. - М.: Воениздат, 1986.
18. Чорнобильська аварія. Події. Факти. Цифри / Під керівництвом генерал-лейтенанта М. С. Бондарчука. Штаб ЦО України. -К., 1990.

 
 

Цікаве

Загрузка...