WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Поради щодо вживання питної води - Реферат

Поради щодо вживання питної води - Реферат

- це один з хімічних елементів, газоподібна речовина, який є сильним агентом окислення, а також ХНР. Є декілька проблем, які стосуються наявності хлору у питній воді.
По-перше, це проблема якості води. Якщо у ній надмірна кількість хлору, то він надає їй неприємний запах і смак.
По-друге, це захворювання, які може викликати хлор. Показано, що люди, які п'ють хлоровану воду, мають ризик виникнення раку сечового пухиря більше на 21% і ризик виникнення раку прямої кишки на 38% більше, ніж ті, які п'ють воду з невеликим вмістом хлору.
Рівень хлору у питній воді після знезаражування регламентується (вільний - 0,3-0,5 мг/л, зв'язаний - 0,8-1,2 мг/л).
Значна кількість хлору у питній воді може бути виявлена органолептичним шляхом (за допомогою наших органівчуття). Однак у невеликих кількостях визначити наявність хлору дуже важко.
Найефективніший спосіб пониження кількості хлору у питній воді - це використання фільтрів з активованим вугіллям, який значно понижує його концентрацію, або фільтрів, які мають комплексний набір різних фільтруючих матеріалів, у тому числі і активоване вугілля, що підвищує показники фільтру.
Радон у питній воді. Радон є радіоактивним елементом, який виникає при розпаді природного урану або торію. Радон знаходиться також у сигаретному димі і в питній воді. Радон - це безколірний, без запаху, хімічно інертний газ. Він радіоактивний і при розпаді випускає високоенергетичні частки альфа і бета.
У воді радон становить подвійну небезпеку: від пиття води, яка може викликати появу злоякісних пухлин шлунку і нирок; від вдихання повітря, куди переходить радон з води, особливо у ванній кімнаті і на кухні.
Радон попадає у воду з довкілля (ґрунту, гранітів, базальтів, піску). Концентрація радону у воді коливається від 100 рКі до 1000000 рКі на літр (Кі - кюрі, радіоактивність 1 грама радію; р-піко, приставка 10-12).
Виявити радон у питній воді дуже важко, для цього потрібна спеціальна апаратура.
Способи пониження радону у питній воді:
- кип'ятіння. При кип'ятінні води або приготуванні їжі значна кількість радону випаровується;
- найефективніший спосіб пониження концентрації радону у питній воді - це використання фільтрів на основі активованого вугілля;
- вентиляція ванної кімнати і кухні;
- не палити у приміщеннях. Паління у курців викликає ризик захворювання раком легенів у 10-20 разів більше, ніж у звичайних людей.
Особливо небезпечне хронічне попадання нітратів в організм новонароджених і дітей молодшого віку, оскільки тривале кисневе голодування може викликати порушення росту і формування організму, затримання фізичного і психічного розвитку, порушення функції серцево-судинної системи. Крім того, нітрати і нітрити сприяють виникненню раку, вроджених пороків розвитку, несприятливо діють на плід. Нітрити токсичніші, ніж нітрати.
Джерелами нітратів у довкіллі є:
- природний шлях - при окисленні органічних сполук;
- азотні добрива і перегній;
- великі сільськогосподарські комплекси;
- міські звалища, транспорт і промисловість.
Джерелами попадання нітратів в організм людини є:
- овочі і фрукти (найінтенсивніше накопичують нітрати чорна редька, буряк, салат, щавель, редис, шпинат, петрушка, кріп та інші);
- м'ясні та рибні продукти (особливо у сирокопчених ковбасах);
- сири (застосовують у виробництві);
- вода (особливо у системах забезпечення населення водою із відкритих водойм, річок).
Понизити вміст нітратів у продуктах можливо їх кулінарним обробленням: миттям і вимочуванням продуктів; відварюванням; жаренням і тушкуванням овочів.
Понизити вміст нітритів у продуктах можливо при знанні наступних закономірностей:
o інтенсивне відновлення нітратів у нітрити виникає при зберіганні продуктів при кімнатній температурі;
o здрібнення і перетирання овочів створює добрі умови для розмноження мікроорганізмів, які відновлюють нітрати і нітрити.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ТА РЕКОМЕНДОВАНОГ ЛІТЕРАТУРИ
1. Атамашок В. Г., Ширшев Л. Г., Акимов Н. И. Гражданская оборона. Учебник для вузов. - М.: Высшая школа, 1986.
2. Владимиров В.А., Михеев О.С., Хмель С.И. и др. Методика выявления и оценки рациональной обстановки при разрушениях (авариях) атомных электростанций. - М., 1989.
3. Губський А. І. Цивільна оборона. - К., 1995.
4. Демвденко Г.П., Кузьменко Э.П. и др. Защита объектов народного хозяйства от оружия масового поражения. Справочник. - К., 1989.
5. Деміденко Г.П., Захист об'є ктів народного господарства від зброї масового ураження. - К., 1996.
6. Депутат О. П., Коваленко І. В., Мужик І. С. Цивільна оборона/ За редакцією B.C. Франка. Підручник. 2-ге вид., доп. - Львів: Афіша, 2001.
7. Дія населення в надзвичайних ситуаціях. РІД ЦО і НС. - К., 1997.
8. Допустимі рівні вмісту радіонуклідів стронцію і цезію у продуктах харчування (ДР-97). МОЗ України. - К., 1997.
9. Загальні вимоги до розвитку і розміщення потенційно небезпечних виробництв з урахуванням ризику надзвичайних ситуацій техногенного походження. / Наукові керівники: член-кореспондент HАН України С.І.Дорогунцов і генерал-лейтенант В.Ф. Гречанінов. - К.: НАНУ, 1995.
10. Леігович Г.Г. Довідник з цивільної оборони. - К., 1999.
11. Методика прогнозирования масштабов заражения сильнодействующими ядовитыми веществами при авариях (разрушениях) на химически опасных объектах и транспорте (РД 52.04.253-90): М.: Росгидромет, 1991.
12. Мігович Г.Г., Рабчук О.Г. Сильнодіючі отруйні речовини. -К., 1999.
13. Організація проведення рятувальних робіт при стихійних лихах, аваріях і катастрофах. - М., 1990.
14. Попередження надзвичайних ситуацій / Під редакцією генерал-лейтенанта В.Ф. Гречанінова. - К., 1997.
15. Справочник по гражданской обороне. Кол. авторов. - M.; Воеииздат, 1978.
16. Справочные данные о чрезвычайных ситуациях техногенного, природного и экологического характера. В 3-х частях. - М., 1990.
17. Управление граждпнской обороной / Под ред. АЛ. Безлтосова. - М.: Воениздат, 1986.
18. Чорнобильська аварія. Події. Факти. Цифри / Під керівництвом генерал-лейтенанта М. С. Бондарчука. Штаб ЦО України. -К., 1990.

 
 

Цікаве

Загрузка...