WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Засоби індивідуального захисту органів дихання та шкірних покровів - Реферат

Засоби індивідуального захисту органів дихання та шкірних покровів - Реферат

навколишнього середовища, направлення газової суміші, що видихається в регенеративний патрон, підведення очищеної від вуглекислого газу, водяного пару і збагаченої киснем газової суміші до органів дихання, а також для захисту очей і обличчя від будь-якої шкідливої суміші в повітрі.
Регенеративний патрон призначений для отримання кисню, необхідного для дихання, а також для поглинання вуглекислого газу і вологи, які знаходяться в газовій суміші, що видихається. Дихальний мішок є резервуаром для газової суміші, що видихається, і кисню, який виділяється регенеративним патроном. Клапан надмірного тиску призначений для випуску зайвого газу із системи дихання при роботі. Каркас призначений для розміщення в ньому дихального мішка, попередження стиснення мішка при експлуатації апарату і закріплення регенеративного патрону.
Сумка служить для зберігання і перенесення ізолюючого дихального апарату, а також для захисту його вузлів від механічних пошкоджень. Сумка виготовлена із спеціальної прогумованої тканини, яка стійка до агресивних рідин.
В основі роботи подібних ізолюючих дихальних апаратів лежить принцип хімічної регенерації повітря, що видихається, в регенеративному патроні, за рахунок поглинання вуглекислого газу і пари води та виділення кисню, який супроводжується виділенням тепла, тому з часом використання регенеративний патрон нагрівається.
Час роботи в ізолюючому дихальному апараті визначається фізичним навантаженням і для ІП-4 складає при відносному спокої і легкому фізичному навантаженні біля 180 хв., при середньому фізичному навантаженні - 60 хв., а при важкому фізичному навантаженні - 30 хв., робочий інтервал температур складає від мінус 40 до плюс 40 °С. Попередня перевірка герметичності лицевої частини ІДЛ виконується на вдиху при одночасному притискуванні ніпеля з'єднувальної трубки до долоні. Якщо при вдиху повітря не проходить, то лицева частина герметична.
Заміна відпрацьованого регенеративного патрону в зараженому повітрі допускається лише в окремих випадках. Протигази ІП-4 і ІП-46 використовуються на суходолі, ІП-46М - для проведення легких робіт під водою. Підбір лицевої частини за розміром проводиться за обміром голови (довжина замкнутої лінії, яка проходить через маківку голови, щоки і підборіддя).
Розмір шолому Величина виміру голови, см
ІП-4, ІП-46 ІП-46М
1 До 64 До 63
2 64,5-68,5 63,5-66,5
3 69 і більше 67-68,5
4 - 69 і більше
Серед промислових ІДА слід виділити ізолюючі протигази, шахтні саморятівники, ізолюючі респіратори, киснево-ізолюючий протигаз КІП-8, дихальні апарати ВЛАДА і АСВ-2, які можуть успішно використовуватися для захисту органів дихання від ХНР.
Киснево-ізолюючий протигаз КІП-8 призначений для захисту органів дихання при газорятувальних роботах від шкідливої дії не придатної для дихання атмосфери, яка має отруйні речовини високої концентрації і збіднена киснем. Час захисної дії киснево-ізолюючого протигазу складає 2 години. Місткість балону - 1л; запас кисню в балоні - 200 л; маса протигазу складає 10 кг.
Рис. 7. Киснево-ізолюючий протигаз КШ-8
Усі вузли КІП-8, за винятком клапанної коробки з маскою МІП-1 або шлемом-маскою, з'єднувальних трубок і манометру, розташовані в металевому корпусі: кисневий балон з запірним вентилем, блок легеневого автомату з редуктором і байпасом; дихальний мішок з запобіжним клапаном, звуковий сигнал; регенеративний патрон, поясний і плечовий ремні.
Після кожного використання КШ-8 чистять, провіряють і перезаряджають. Зберігають КШ-8 у зібраному вигляді в приміщенні при температурі повітря від 3 до 20 °С та відносній вологості 65-60%.
Таблиця 6.
Основні характеристики ізолюючих протигазів і приладів
Характеристика Ізолюючий протигаз КІП-8
ІП-4 ІП-46 ІП-46М
Маса, кг 3,4 4,6 5,5 10
Лицева частина ШІП-26 ШВСМ ШВСМ МІП-1
Регенеративний патрон РП-4 РП-46 РП-46М -
Час захисної дії при навантаженні (хв.): Важкому 40 50 50 -
Середньому 75 60 60 -
Легкому 180 180 180 120
У воді (1 5-20° С) - - 120 -
У воді (15-20° С) - - 20 -
Шахтні саморятівники (малогабаритний ШСМ-1, ШСМ-7М, ШС-20М та їх аналоги) призначені для захисту органів дихання робітників вугільної, хімічної, металургійної промисловості при аваріях, вибухах і пожежах.
Ізолюючі респіратори призначені для захисту органів дихання від шкідливої дії не придатної для дихання атмосфери при виконанні гірничорятувальних і технічних робіт у вугільних шахтах і кар'єрах.
Дихальні апарати ВЛАДА і АСВ-2 призначені для захисту органів дихання при роботі в атмосфері, яка має високий рівень концентрації шкідливої речовини і збіднена киснем. Вони належать до типу резервуарних апаратів із запасом стисненого повітря і відкритою схемою дихання.
Шлангові ізолюючі дихальні автомати забезпечують органи дихання чистим повітрям через з'єднувальні шланги. До них також належать пневмокостюми, які забезпечують захист не тільки органів дихання, а й всього тіла. Шлангові ЇДА поділяються на два типи: самовсмоктуючі шлангові апарати, в яких повітря до органів дихання поступає з чистої зони за рахунок зусиль людини; шлангові апарати з примусовою подачею чистого повітря у лицеву частину за допомогою повітродувок, вентиляторів або від компресора після його попереднього очищення.
Рис. 8. Дихальний апарат АСВ-2
Шлангові ІДА використовуються, як правило, при виконанні робіт для ремонту та очистці різних ємностей (цистерн, котлів), при ремонті колодязів, димоходів, підвальних та інших приміщень, де можуть скупчуватися газоподібні шкідливі суміші.
Протигаз шланговий ПШ-1 є засобом захисту безнапірного типу і має призначення для одного працюючого. Складається із шлему-маски (трьох розмірів: 1, 2, 3-го), двох з'єднувальних трубок, рукава для підведення повітря, фільтруючої коробки для очистки повітря, що вдихається, від пилу, рятувального поясу з плечовими тасьмами, сигнальної рятувальної мотузки і штиря для закріплення кінця рукава з фільтруючою коробкою в зоні чистого повітря. Протигаз ПШ-1 рекомендовано використовувати при малих і середніх навантаженнях в тих випадках, коли чисте повітря можливо забирати на відстані не більше 10 м від робочого місця.
Опір вдиху і видиху при витраті повітря 30 л/хв. складає 196 і 100 Па відповідно. Маса апарату - не більше 8 кг. У зв'язку з великим опором диханню протигаз ПШ-1 рекомендовано використовувати при короткочасних роботах.
Шланговий протигаз ПШ-2 є засобом захистуз примусовою подачею чистого повітря і призначений на одночасне забезпечення захисту органів дихання двох працюючих на відстані 20 м від повітродувки або одного працюючого на відстані 40 м. В апараті передбачена подача повітря за допомогою електродвигуна, а також шляхом обертання повітродувки вручну.
Комплектність і призначення протигазу ПШ-2 аналогічні протигазу ПШ-1, тільки додаткові елементи є в двох комплектах, довжина рукавів для підведення повітря складає 20 м, а сигнальних мотузків - 25 м. Кількість повітря, що подається під кожну лицеву частину при 60 об./хв. складає 50 л/хв. Опір вдиху відсутній, а опір видиху складає 119 Па. Маса апарату - не більше 46,7 кг.
Шланговий апарат ДПА-5 аналогічний апарату ПШ-2,

 
 

Цікаве

Загрузка...