WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Засоби індивідуального захисту органів дихання та шкірних покровів - Реферат

Засоби індивідуального захисту органів дихання та шкірних покровів - Реферат

отрутохімікатів
МКПФ - корпус жовтий, дно біле Те саме, а також пил, дим і туман
Г
МКП- корпус чорний і жовта кільцева смуга, дно чорне Пари ртуті, ртутьорганічні отрутохімікати на основі етилмеркурхлориду
МКПФ- корпус чорний і жовта кільцева смуга, дно чорне Те саме, а також пил, дим і туман
Г
МКП- корпус чорний і жовта кільцева смуга, дно чорне Пари ртуті, ртутьорганічні отрутохімікати на основі етилмеркурхлориду
МКПФ- корпус чорний і жовта кільцева смуга, дно чорне Те саме, а також пил, дим і туман
КД МКП - корпус і дно сірі Аміак, сірководень та їх суміші
МКПФ - корпус сірий, дно біле Те саме, а також пил, дим і туман
С МКП - корпус і дно зелені Сірчаний газ і окисли азоту
МКПФ - корпус зелений, дно біле Те саме, а також пил, дим і туман
В комплект промислового протигазу малих габаритних розмірів входять: фільтруюча поглинальна коробка, лицева частина, комплект незапотіваючих плівок, сумка та інструкція з користування. Промислові протигази великих і малих габаритних розмірів комплектуються лицевими частинами ШМП двох типів: з клапанною коробкою типу І і типу II. Лицеву частину ШМП кожного типу виготовляють п'яти розмірів. Підбір лицевої частини проводять за обміром голови (довжина замкнутої лінії, яка проходить через маківку голови, щоки і підборіддя).
Результат виміру голови, см До 63 63,5-65,5 66-68 68,5-70,5 > 71
Розмір шолому-маски 0 1 2 3 4
Рис. 3. Респіратори РПГ-67, РУ-60М
Крім лицевої частини ШМП, промислові протигази можуть комплектуватися і лицевими частинами ШМ-41, ШМ-41М, ШМС і ШМГ.
Протигазові респіратори РПГ-67, РУ-60М і РУ-60МУ використовуються у промисловості для захисту органів дихання від ХНР у вигляді пару і газів при їх концентрації не більш 10-15 ГДК. Вони складаються з гумової маски, фільтруючих поглинальних патронів, пластмасових манжет з клапаном вдиху і клапаном видиху, трикотажного обтюратора, а також наголовника для закріплення респіратора на голові. Фільтруючі патрони респіраторів випускаються марок А, В, КД і Г, які спеціалізовані за призначенням залежно від фізико-хімічних і токсичних властивостей ХНР. Патрони розпізнаються за складом вбирача, і за зовнішнім виглядом - за допомогою маркування, яке нанесено в центрі перфорованої сітки патрону.
Респіратори протигазові РПГ-67, РУ-60М і РУ-60МУ заборонено використовувати для захисту органів дихання від високотоксичних речовин типу синильної кислоти, миш'якового і фосфористого водню, тетраетил свинцю та інших, а також від речовин, які в паро- і газоподібному стані можуть проникати в організм людини через шкіряні покрови. Для захисту від парів ртуті респіратори повинні використовуватися без трикотажного обтюратора.
Таблиця 4.
Призначення патронів респіраторів
Маркування патрону ХНР, від якого захищає патрон
РПГ-67 Органічні пари (бензину, гасу, ацетону, бензолу і їх гомологів, спиртів, ефірів та інших, окрім низькокиплячих і несорбуючих органічних речовин), парів хлор- і фосфорорганічних отрутохімікатів.
Маркування патрону ХНР, від якого захищає патрон
РУ-60М-А або РУ-60МУ-А Те саме і аерозолі
РПГ-67-В Кислі гази (сірчистий ангідрид, сірководень та інші), пари хлор- і фосфорорганічних отрутохімікатів
РУ-60М-В або РУ-60МУ-В Те саме і аерозолі
РПГ-67-КД Аміак і сірководень
РУ-60М-КД або РУ-60МУ-КД Те саме і аерозолі
РПГ-67-Г Пари ртуті
РУ-60М-Г або РУ-60МУ-Г Те саме і аерозолі
Фільтруючі саморятівники СПП-2 (СПП-4) використовуються для захисту органів дихання від окислу вуглецю, пилу і диму при пожежах на шахтах і в рудниках. Вони складаються з фільтрувального патрону, на якому закріплені згубник з носовим затискувачем і система кріплення фільтрувального патрону на голові. Фільтруючий патрон з елементами зберігається в герметичній металевій упаковці, на кришці якого закріплена плечова тасьма для носіння саморятувальника.
o Саморятівники СПП-2 (СПП-4) - це прилади разової дії і призначені тільки для виходу із загазованої зони.
Використання їх допускається в повітрі з об'ємною часткою кисню не менше 17% і об'ємною часткою окислу вуглецю не більше 1 %. Саморятівники мають фільтр попередньої очистки повітря від пилу і диму. При роботі саморятівники нагріваються, що характеризує їх справність. Для пониження температури повітря, що вдихається, саморятівник СПП-4 має спеціальний теплообмінник. Вони зберігають свої захисні якості протягом трьох років при зберіганні в умовах складу.
Респіратори, що знаходяться на забезпечення ЦО (Р-2 і Р-2Д) і в промисловості (ШБ-1, "Айстра-2", Ф-62П та інші), використовуються для захисту органів дихання від радіоактивного пилу, ґрунтового і промислового пилу та ряду аерозолів. Розмір респіраторів визначається за обміром параметрів обличчя людини.
Таблиця 5.
Основні характеристики респіраторів
Марка респіратора Призначення Комплект респіратора
Р-2 Захист від РР для дорослих Фільтруюча напівмаска, поліетиленовий пакет, кільце
Р-2Д Захист від РР для дітей від 7 до 17 років Фільтруюча напівмаска, поліетиленовий пакет, кільце
ШБ-1 Пелюсток -200 Захист від високодисперсних аерозолів Легка безклапанна напівмаска з матеріалу ФПП
Пелюсток - 40 Захист від високодисперсних аерозолів Легка безклапанна напівмаска з матеріалу ФПП
Пелюсток - 5 Захист від високодисперсних аерозолів Легка безклапанна напівмаска з матеріалу ФПП
Айстра-9 Захист від високодисперсних аерозолів Гумова напівмаска з клапаном видиху, поліетиленові патрони з клапанами вдиху і змінними фільтрами з матеріалу ФПП
Ф-62П Захист від промислового пилу, окрім високодисперсного Гумова напівмаска з клапаном видиху і пластмасова коробка з змінним фільтром з матеріалу ФПП
РП-К Захист від промислового пилу, окрім високодисперсного Гумова напівмаска з двох шарів (зовнішній-поліуретан, внутрішній - змінний матеріал ФПГ)
У-2К Захист від різного пилу Фільтруюча напівмаска, поліетиленовий пакет, кільце
Ізолюючі дихальні апарати (ІДА) забезпечують органи дихання людини необхідною кількістю чистого повітря, вони використовуються незалежно від складу навколишньої атмосфери.
До них належать: * автономні дихальні апарати, що забезпечують органи дихання людини дихальною сумішшю з балонів зі стисненим повітрям чи стисненим киснем або за рахунок регенерації кисню за допомогою продуктів, що затримують кисень; * шлангові дихальні апарати, з допомогою яких чисте повітря подається до органів дихання за допомогою шлангу від повітродувок або від компресорних магістралей.
Ізолюючі дихальні апарати (ІДА) діляться на дві групи: протигази з хімічно зв'язаним киснем (ІП-4, ІП-46, ІП-46М) і протигази зі стисненим киснем (КІП-8).
Ізолюючийдихальний апарат ІП-4 призначений для захисту органів дихання, шкіри обличчя і очей від будь-якої шкідливої домішки в повітрі незалежно від її концентрації при виникненні робіт в умовах недостачі або відсутності кисню.
Ізолюючий дихальний апарат ІП-4 складається з лицевої частини зі з'єднувальною трубкою, регенеративного патрону, дихального мішку, каркасу. У комплект також входять незапітнілі плівки, утеплювальні манжети і сумка.
Лицева частина ІП-4 призначена для ізоляції органів дихання від

 
 

Цікаве

Загрузка...