WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Засоби індивідуального захисту органів дихання та шкірних покровів - Реферат

Засоби індивідуального захисту органів дихання та шкірних покровів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Засоби індивідуального захисту органів дихання та шкірних покровів
Засоби індивідуального захисту органів дихання і шкіряних покровів та медичні засоби використовуються в системі захисних заходів у зонах надзвичайних ситуацій, які повинні запобігати наднормативній дії на людей небезпечних і шкідливих аерозолів, газів і пару, що попали в навколишнє середовище при руйнуванні обладнання і комунікацій відповідних об'єктів, а також знижувати небажані ефекти дії на людину променевого, теплового та іонізуючого випромінювань, а також для надання само- і взаємодопомоги при ураженнях внаслідок НС.
В якості засобів індивідуального захисту органів дихання необхідно використовувати загальновійськові, цивільні і промислові протигази, що випускаються промисловістю, респіратори та простіші засоби (маски проти пилу із тканин і пов'язки).
В якості засобів індивідуального захисту поверхні шкіри необхідно використовувати загальновійськові захисні комплекти, різні захисні костюми промислового виробництва і простіші засоби захисту шкіри (виробничий і повсякденний одяг, при необхідності оброблений спеціальними розчинами).
Засоби індивідуального захисту органів дихання і поверхні шкіри та медичні засоби, що випускаються промисловістю, повинні бути направленими у першу чергу для забезпечення особового складу органів управління і формувань цивільної оборони, які підготовлені для проведення рятувальних та інших невідкладних робіт в осередках ураження, а потім для працюючого персоналу, особливо на радіаційно, хімічно і біологічно небезпечних об'єктах господарської діяльності. Інше населення повинно використовувати простіші та підручні засоби.
Для захисту сил цивільної оборони і населення від дії факторів ураження радіоактивними і хімічними речовинами та бактеріальними засобами використовуються засоби індивідуального захисту.
Основними засобами захисту органів дихання є фільтруючі протигази, респіратори та ізолюючі протигази, які забезпечують захист органів дихання, очі та шкіру обличчя від ХНР.
Протигаз ГП-5 призначений для дорослого населення. Складається з фільтруючої коробки поглинання ГП-5; шлему-маски типу ШМ-62 або ШМ-62У. В комплект протигазу входить також сумка і коробка з незапотіваючими плівками. Розмір шлему-маски підбирається за обміром голови (довжина замкнутої лінії, яка проходить через маківку голови, щоки і підборіддя).
Протигаз ГП-5М призначається для командного складу невоєнізованих формувань ЦО, а також для особового складу, який працює з переговорними апаратами. Він складається з фільтруючої коробки поглинання ГП-5; шолому-маски типу ШМ-66МУ (з переговорним пристроєм). В комплект протигазу входять також сумка, коробка з незапотіваючими плівками і коробка з мембранами. Розмір шолому-маски підбирається за обміром голови (довжина замкнутої лінії, яка проходить через маківку голови, щоки і підборіддя).
Рис. 1. Протигаз ГП-5М
Протигаз (лицева частина) Розмір лицевої частини і відповідний вертикальний обхват голови, см
0 1 2 3 4
ГП-5 (ШМ-62) До 63 63,5-65,5 66-68 68,5-70,5 > 71
ГП-5М (ШМ-ббМу) До 63 63,5-65,5 66-68 > 68,5
Протигаз ГП-7 (ГП-7В) призначений для командного складу невоєнізованих формувань ЦО, а також для особового складу, який працює з переговорними апаратами. Протигаз ГП-7 В дозволяє здійснювати приймання води у зараженій атмосфері. Протигаз складається з фільтруючої коробки поглинання з чохлом, шолому-маски, сумки, коробки з незапотіваючими плівками, утеплених манжет, спеціальної кришки для фляги і вкладишу.
Рис. 2. Протигаз ГП-7
Розмір шолому-маски підбирається за обміром параметрів голови: вертикального (довжина замкнутої лінії, яка проходить через маківку голови, щоки і підборіддя) і горизонтального (довжина замкнутої лінії, яка проходить через лоб, скроні і потилицю). Результати вимірювань закругляються до 0,5 см. За сумою двох вимірювань визначають типовий розмір (маски і номеру лямок наголовника зі сторони кінців) лицевої частини.
Таблиця 1.
Сума вимірювань, см Розмір лицевої частини Номер упору лямок наголовника
Лобовий Скроневий Щічних
До 118,5 1 4 8 6
119- 121 1 3 7 6
121,5- 123,5 2 3 7 6
124- 126 2 3 6 5
126,5- 128,5 3 3 6 5
129- 131 3 3 5 4
> 131,5 3 3 4 3
Загальновійськові фільтруючі протигази МО-4у, РШ-4, ПМГ і ПМГ-2 складаються з фільтруючої коробки поглинання (МО-4у, РШ-4, ПМГ і ПМГ-2) і лицевої частини (ШМ-41М, ШМ-41М, ШМС або ММ-1, ПМГ і ШМ-66МУ), сумки, коробок з незапотіваючими плівками, мембранами та утеплених манжет.
Розмір лицевої частини визначається за обміром голови як для протигазу ГП-5 (для чотирьохрозмірного варіанту), так і за сумою між мочками вух по надбрівних дугах (для трьохрозмірного варіанту).
Таблиця 2.
Величина вертикального обміру голови, см Розмір лицевої частини Сума двох вимірів голови, см Розмір лицевої частини
62,5-65,5 1 До 93 1
66-67,5 2 93,5-97 2
68-69 3 97,5 і більше 3
69,5 і більше 4
Комплект додаткового патрону (КДП) з лицевою частиною протигазу ГП-5 призначений для захисту органів дихання від окислу вуглецю (СО). КДП використовується при підвищеному вмісту окислу вуглецю у повітрі, при цьому об'ємний вміст кисню повинен бути не менше 18% в інтервалах температур від - 40 °С до + 40 °С. Час захисної дії патрону ДП-2 залежить від умов використання, особливо від температури навколишнього повітря (від 70 хвилин при - 20 °С до 360 хвилин при +15 °С). Для захисту від окислу вуглецю може використовуватися і гопкалітовий патрон ДП-1.
Для працюючих на підприємствах хімічної, гірничодобувної і металургійної промисловості та в інших галузях, які виробляють, використовують, зберігають і транспортують ХНР, для захисту органів дихання використовуються засоби індивідуального захисту фільтруючого типу промислового призначення.
Промислові фільтруючі протигази призначені для захисту органів дихання, обличчя і очей людини від дії шкідливих домішок, які знаходяться в повітрі у вигляді газів, пару і аерозолів (пороху, диму, туману). Промислові протигази комплектуються фільтруючими коробками великих і малих габаритних розмірів, що спеціалізовані за призначенням.
У комплект промислового протигазу великих габаритних розмірів входять: фільтруюча поглинальна коробка, лицева частина, з'єднувальна трубка, комплект незапітнілих плівок, сумка та інструкція з користування.
У промисловості для захисту органів дихання від деяких ХНР використовуються малі протигазові коробки двох типів: з проти-аерозольним фільтром (МКПФ) і без нього (МКП), які класифікуються за марками А, В, Г, КД і С.
Таблиця 3.
Призначення коробок малих габаритних розмірів промислових фільтруючих протигазів
Марка коробки Тип коробки і пізнавальні знаки ХНР, від яких захищає коробка
А МКП - корпус і дно коричневі Пари органічних сполук (бензин, ацетон, бензол, толуол, ксилол, спирти), пари фосфор- і хлорорганічнихотрутохімікатів.
А МКПФ- корпус коричневий, дно жовте Те саме, а також пил, дим і туман
В МКП - корпус і дно жовті Кислі гази і пари (сірчаний газ, хлор, сірководень, синильна кислота, хлористий водень, фосген), пари фосфору і хлорорганічних

 
 

Цікаве

Загрузка...